Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szüntessem meg ezt a...

Hogyan szüntessem meg ezt a "kiégett" állapotot, tehát hogy nem érzek semmit? (bővebben)

Figyelt kérdés
Nem hoz lázba semmi, nem lelkesedek semmiért, minden ugyanolyan. Vágyom a társaságra, van is, de én többnyire unom az embereket. Mindig látom hogy milyen lelkesek minden kis semmiségre, röhögnek azon ami nekem egyáltalán nem vicces, mesélik a béna sztorijaikat amin jól megbotránkoznak pl.. Még idegesítenek is sokszor. Velem van a baj? Vagy vannak olyan emberek akik nekem valóak? Az a gond hogy én sem tudom pontosan hogy mit akarok. De így nekem nem jó és mondom mégegyszer hogy amúgy nem mondom hogy jó lenne nekem antiszocként, vágyom a társaságra. Mit javasoltok? Köszi! 18F
2016. szept. 16. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Keress olyan embereket akiknek agyuk nem csak dísznek van.

Amit leírtál, tipikus példája annak, amikor egy embernek nincs sok emberismerete és ismerettsége, viszont átlag feletit intelligenciája van.

Írj rám s segítek s ki tudja.

20F

2016. szept. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Lilith1994 ***** válasza:

Gyakran voltam ilyen helyzetben en is. Gyakran nem erzem eppen emiatt normalisnak akkor mindog rossz kedvem lesz es a bolygot ahol elek akkor nem erzem otthonomnak. Mindig kitaszitottnak erzetem magam. Most egesz jo hogy elkerultem egyetemre ott tobb hasonlo is van mint en es valamifel kepessegem van arra hogy eszre vegyem.

(bocsi hogy ekezet nelkul irtam csak sietnem kellet es igy gyorsabb telorol :)

2016. szept. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

talán azért érzed így, mert nincs olyan ember a környezetben akivel megoszthatsz mindent, akiben bízol és akivel nagyon közel vagytok egymáshoz, tehát szoros a kapcsolatotok és nem csak felszínes :)

az ilyen ember/emberek társasága sokat tud segíteni ezen az állapoton, és szerintem erre lenne szükséged elsősorban :)

2016. szept. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mennyi érzelmed van? Szoktál félni, bűntudatot érezni, szeretni?

Van valami hobbid amit szeretsz csinálni és élvezed?

2016. szept. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nincs sok érzelmem, épp ebből van a bajom szerintem. Ezt akarom megváltoztani, ha lehetséges. Vagy nem is tudom hogy akarom-e. Általában elfogadom a dolgokat olyannak amilyenek ahelyett hogy érzelmeskedjek. Nem szoktam egyiket sem. Marmint képes vagyok ezekre de nem jellemző. Bűntudatom amiatt szokott lenni hogy nem érzek semmit amikor kéne. Ennek ellenére empatikus vagyok, megértem az embereket, csak mondthatni lesz@rom őket. Nincs hobbim, de örülnék ha találnék valamit. Miért?:)

Első vannak nálam sokkal intelligensebb barátaim is, ha az intelligenciát pl. a problémamegoldásra értjük, tehát nem a lexikális tudásra, műveltségre. Talán amiben jobb vagyok az hogy jobban átlátom a dolgokat. Ja és jó emberismerő vagyok szerintem.

3, igen ez is igaz hogy nem bízok senkiben teljesen, és tényleg jó lenne de nem tudok már. Nem is nagyon akarok.

2016. szept. 17. 00:59
 6/9 anonim ***** válasza:

ez az ázás a húgyban állapot.

ki kellene lépned a komfort zónádból,de ahhoz vagy lusta,vagy gyáva vagy,meg ugye a pisi jó meleg ezért nehéz kijönni belőle a hidegbe.


igazi elemi érzelmeket a bunyó és a dugás tud produkálni.

ezért ha nagyot akarsz lépni,akkor beiratkozol boxolni és heti-havi 1x megdugsz egy lakásos ribit.

2016. szept. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is éreztem már így rövid időkre.

Két dolog okozhatja:

1. Vagy az adott társaság nem a te társaságod, csak el kell viselned őket, de inkább még valószínűbb:

2. Üres az életed. Nem azt csinálod, ami boldoggá tesz, pontosabban: nem csinálsz semmi olyat, ami boldoggá tesz, nem próbálsz ki új dolgokat, csak élsz a világban, de nem éled át a pillanatokat. Itt most nem nagy dolgokra gondolok, az egészen aprókra, amik ott vannak, de nem veszed észre vagy nem tudod már a beszürkültségtől élvezni. Talán az utóbbi időben rossz dolgok is történtek, amik ezt csak elősegítették.

Amire az előttem szóló is próbált kilyukadni, igen, keress magadnak valamit, valami újat, csinálj valamit amit eddig még nem, hobbit. Lassulj le picit és figyeld a körülötted lévő embereket, menj le sétálni a városba, nézd a fényeket, zajokat.


Nekem is volt már ilyen, olyan emberekkel is, akiket egyébként szerettem, de egy ilyen időszakban szabályosan idegesítettek már inkább, nem tudtam velük nevetni és venni a poénokat, csak idegesítettek. Kicsit szenvedősebb időszakom volt akkor.

2016. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem vagyok se gyáva se lusta, és nem tudom merre lépjek hogy az jó legyen nekem. Én a mindennapi életben akarok normálisan funkcionálni, érdekes módon ez megy az ismerőseimnek akik szintén nem boxolnak meg meg dugnak. K*rvához biztosan nem megyek, a másikat lehet hogy meggondolom.
2016. szept. 17. 11:26
 9/9 A kérdező kommentje:
(Igazi) utolsó, köszi a választ így igaz, az első is kicsit de inkább a második a hangsúlyosabb. Ez volt idáig a leghasznosabb talán.
2016. szept. 17. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!