Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szorongok ennyire az...

Miért szorongok ennyire az orrom miatt?

Figyelt kérdés

Egy olyan dologról van szó, ami velem született és nem tudok rajta változtatni, mégpedig az orrom. Mát születésemkor is széles volt. Nem tudom elmondani, mennyire zavar, és mennyire szégyellem magam miatta egy-egy személyközi kapcsolatomban. Akár a legjobb barátnőmmel, akár egy vadidegennel beszélek, mindig lidércnyomásként ott van az a gondolat, hogy mennyire előnytelen ott az arcom közepén. Mint egy fekete esőfelhő. Nem is merek kezdeményezni szinte semmit, a kapcsolataim gyenge minőségűek, és csak nagyon kevés barátom van. Egy nagy akadálynak érzem az előrehaladásom terén. Legszívesebben úgy mennék ki az utcára és más emberek közé, hogy nem látják a fejem. Ha nem mosolygok nem zavar annyira, de inkább nem is mosolygok, mert akkor borzasztóan széles és ronda. Utálom, egyszerűen nem tudom elfogadni. Azt érzem, hogy ha megműttetném, egy hatalmas teher kerülne le a vállamról.

Aki ezt nem éli át, nem tudom, hogy megérti-e vagy egyáltalán el tudja-e képzelni. Régebben sokat csúfoltak miatta, ma már szó szerint nem hallom meg, nem fogadom be. Próbáltam röviden leírni. 17 L

Mi a véleményetek?


2016. szept. 17. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A csúfolás is jelentősen hozzájárulhatott ahhoz, hogy kellemetlenül érezd magad miatta. A piszkálás nyomot hagy ám az emberben, független attól, hogy már nem hatásos ellened. S ezt csak tapasztalatból mondom. Másrészt az emberek egy része külső alapján ítél, illetve az első benyomás 100%-ban csak külső alapján van (ismerkedéskor senki sem ismeri a belsőd.. így például bizonyos fiúk/lányok nem mennek oda hozzád emiatt, még ha csak barátságról is lenne szó. Ha hiszed ha nem sokaknak barátságban is számít ez sajnos)

A véleményem pedig, hogyha nagyon zavar csináltasd meg, de szerintem nincs semmi baj vele - így látatlanban se. Nem kellene külső alapján előítéletesnek lennie senkinek sem.

2016. szept. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg azert mert regen csufoltak miatta, te pedig magad is elhitted hogy ronda vagy az orrod miatt.


Egyebkent az hogy csufolnak miatt nem jelenti azt hogy tenyleg olyan gaz lenne, a legtobb gyereket csufoljak valami miatt, foleg ha reagal ra.

2016. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elárulok egy nagy titkot: Már 17 éves vagy és senkit sem érdekel a nagy orrod. Sőt, pár pasi kifejezetten szereti a nagy orrú lányokat.

Nem az orroddal van a gond, hanem a gondolkodásoddal.

2016. szept. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!