Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szólják meg legtöbb...

Miért szólják meg legtöbb esetben az olyan párokat, ahol nagyok a különbségek? Gondolok itt származási, értelmi, kor- vagy akár anyagi eltérésekre.

Figyelt kérdés

2016. szept. 19. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem szoktak, kiveve ahol nagy a korkulonbseg mert arra utal hogy aziknek nem oszintek a szandekai, vagy nincs renben valami a fejeben.
2016. szept. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Régebben sokáig előtérben volt a szerelmi házassággal szemben a társadalmi célnak megfelelő házasság. És ezért talán néhányan még mindig luxusnak tekintik ezeket, és fújnak rá, pontosan úgy, mint ahogy a ki nem érdemelt jólétre. Szóval szerintük az embereknek ez a jólét nem jár, hanem valamiféle társadalmi céloknak kéne alárendelniük a párválasztásukat is.
2016. szept. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mert miért ne? Ilyenek az emberek.
2016. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem. Igazából arra vonatkozott a kérdés, hogy láttam olyan házaspárt, ahol az egyik fél fekete volt, míg a másik magyar. Olyat is látni, hogy a férj gázszerelő, míg a felesége tanítónő, mégis működik a dolog. :)

Olyasmire is adódott példa, hogy a hölgy egy nálánál 20 évvel idősebb férfival jött össze, mégis életük végéig kitartottak egymás mellett. De előfordult az is, hogy az egyik fél szegény, míg a másik tehetős családból származott, mégis összekötötték az életüket.


Való igaz, hogy ami érvényes X-re, az érvénytelen Y-ra. Akadnak olyan kapcsolatok, ahol sikerül áthidalni a kisebb-nagyobb szakadékot, míg máshol nem. Arra akartam kilyukadni, hogy egy jó párkapcsolat igazából a felek kompromisszumkészségén áll vagy bukik. :) Ha ez nincs meg, teljesen mindegy, hogy aprók-e az eltérések, vagy nem.

2016. szept. 21. 17:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Kb nekem is ezek a gondolataim ezzel kapcsolatban amiket már leírtatok.

Ha konkrétan a kérdésre koncentrálunk, hát a fene se tudja. Nem tudom h miért jó ez hogy szeretnek mással törődni az emberek maguk helyett. Pl.: Egy ázsiai nő egy európaival vagy feketével házasodik össze.. nem értem h ez miért is érdemelne negatív megjegyzést. Max azaz eset amikor egy fiatal lány vagy fiú egy nála jóval idősebb emberrel van aki még ronda is, ott azért valószínű h a pénz játszik szerepet noha biztos vannak kivételek is de lássuk be azért az a célszerűbb ha nem nagy a korkülönbség. De ez a mai világ még mindig jobb egy fokkal mert csak a duma megy de régen vérre menő volt sztem.

2016. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Párom arab (nem migráns, nem tagja egy terrorista szervezetnek sem, nem váltottam miatta vallást, nem élek bebörtönözve stb.) én magyar és hát látni, h nagy köztünk a szín és származásból adandó különbség, de már 6 éve tökéletesen működünk együtt. Mi Németo.-ban élünk, de úgy vettük észre, h itt az északi tartományokban jobban megnéznek az utcán minket (mondjuk ha egyedül megyek akkor is), de délebbre (pl. szászország) már teljesen ignorálnak és eddig még sosem szóltak be nekünk. Mo-n pedig még nem jártunk így együtt.
2016. okt. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ, #6-os! :)
2016. okt. 13. 20:22
 8/11 anonim válasza:
41%
Nyilván fura, ha nagy korkülönbseg van a felek közt. De nem mindig a pénz játszik szerepet, sőt. A szerelem nem ismer határokat. Csak jön, és nem tudsz ellene semmit tenni. Valóban nem megszokott a mai világban meg ez, és az emberek nem nézik jó szemmel, de aki nincs benne az nem érzi, hogy mégis mi a helyzet, csak találgat. En 18éves vagyok, a párom 65 és rohadtjol megvagyunk egymással. Igaz szerelemből. Kívülről nehéz elhinni az tény, igy ugyanúgy itelkezni sem kéne.
2016. okt. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez komoly? :) És jól kijöttök egymással? Mivel foglalkozik a párod?
2016. okt. 26. 12:01
 10/11 anonim válasza:
Utolsó vagyok :) Igen, nagyon jol kijövünk egymással. Ugyanolyan bolondok vagyok és bármilyen hülyeseget képesek vagyunk megcsináli. Még bulizni is eljárunk, meg minden. Persze kisebb nézeteltérések néha akadnak, de megtudjuk beszélni. Mezőgazdasaggal foglalkozik eppen, de elég sok mindenhez ért
2016. nov. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!