Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A liberálisok miért toleránsak...

A liberálisok miért toleránsak mindenkivel, kivéve azokkal, akik nem értenek egyet velük?

Figyelt kérdés
2016. szept. 20. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Toleránsak azokkal is.

De ne keverjük össze a toleranciát az egyetértéssel!

Liberális vagyok, és a liberalizmus alapelvének megfelelően elfogadok és tolerálok mindet, ami az egyéni szabadság tárgykörébe tartozik. De ettől még nem kell, hogy egyetértsek vele.

2016. szept. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Tolerancia azt jelenti, hogy hagyom élni a másikat, nem pedig azt, hogy mindenre mosolygok és bólogatok, arra is, amivel nem értek egyet.

Hidd el, toleráns vagyok veled is, ahogy mással is. Nem mondom meg, hogy élj, nem bántalak azért, mert levegőt veszel, nincs a terveim közt, hogy korlátozzalak. Legfeljebb akkor, ha másoknak ártani szeretnél. Ha a véleménykülönbséget te korlátozásnak éled meg, azzal nem tudok mit kezdeni.

2016. szept. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is liberálisnak mondanám inkább magam, de valahol értem mire gondol a kérdező. Sok liberális (nem mind) tényleg nem tűr meg más véleményt. Leginkább a szélsőjobbos véleményekre gondolok. De ez például Amerikában nincs így. Ott bárki szabadon elmondhatja mire gondol. Van vélemény és szólásszabadság még akkor is, ha valaki pl Hitlerrel szimpatizál.
2016. szept. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az pl., hogy tolerálom a keresztényeket vagy a muszlimokat, nem jelenti azt, hogy elfogadnám a vallásukat, sőt amúgy marhasagnak tartom, de ettől még joguk van hinni benne. Uszítani már nincs joguk, ésu gyanezt gondolom a szélsőjobbosokról is.


Én pl. ellene vagyok a holokauszt tagadáat tiltó törvénynek, meg a náci könyvek tiltásának is. Ennek ellenére ha egy szélsőjobbossal vitatkozok, gyakran jön az érv, hogy nem tolerálom az ő véleményét. Holott pusztán arról van szó, hogy nem értek egyet vele. Eközben ha én nem uszítok az aktuális ellenségképük ellen, akkor rámsütik, hogy migránssimogató, ciganysimogató, nyugat majmoló vagy épp zsidó vagyok.

2016. szept. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne provokálj,fasiszta!
2016. okt. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Waff ***** válasza:
34%
A liberális mindenki véleményét tolerálja, kivéve a nácikét. S hogy kik a nácik? MINDENKI aki nem egy véleményen van velük.
2016. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!