Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek mért mondják, hogy...

Az emberek mért mondják, hogy a liberálisok maguk sem elfogadóak, hiszen nem fogadják el mások véleményét?

Figyelt kérdés

Most nem arról van szó, hogy én liberális vagyok-e vagy konzervatív, és nem is erről akarok vitatkozni. Maga ez az érv, és ennek a helyessége, logikussága érdekel, mert egyszerűen nem értem, hogy - ezt a szerintem helytelen érvet - miért hallom annyi egymástól független embertől.


Mert az tény, hogy a liberálisok általában az elfogadás mellett vannak. (Erre jön mindig az a vád, hogy ők se elfogadóak, mert ők nem fogadják el, ha valaki nem ért egyet velük.) De szerintem a liberálisok - hacsak valami teljesen elvakult ember nem - soha nem mondták azt, hogy ők MINDENT ÉS MINDENKIT elfogadnak. Hogy MINDENKIT ÉS MINDENT fenntartások nélkül el kell fogadni. A liberálisok is elítélik a korrupt politikusokat, az állatkínzókat, a pedofilokat, meg nyilván még csomó mást. Így ez - politikai nézetektől függetlenül - egyszerűen egy rossz érv. Soha senki nem mondta, hogy egy liberális ne ítélhetne el valakit. A liberálisok, észrevételem szerint, BIZONYOS témákban harcolnak az egyenlőségért (hogy ne agyonbeszélt témákat említsek: pl. a siketek oktatása).


2015. dec. 17. 22:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
A liberálisok önmaguk ellentmondása. Csak addig és azokkal liberálisok, akik az ő véleményüket skandálják.
2015. dec. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

És akkor mi is a kérdés? Csak mert megválaszoltad. Nincs igazuk, mert helytelen az érv.

Az már más kérdés, hogy igazuk van, mert ők nem szokták elfogadni az ellenérveket

2015. dec. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

2.: Az a kérdés, bár inkább kérés, hogy írjátok le a véleményeteket. Pl. az egyes válasza haszontalan, mert azt válaszolta a kérdésre, ami a kérdés volt. "Mi az a nyuszi?" Válsz: "Hát egy nyuszi." Kösz szépen a tartalmas választ. (Ezt neki mondom.)


A kérdés lényege, hogy ha szerintetek nincs igazam, fejtsétek ki.

2015. dec. 17. 23:04
 4/19 anonim ***** válasza:
Én már alapból azt utálom, amikor emberekre aggasztják a jelzőket, hogy liberális meg konzervatív. Valójában cselekedeteket lehet jellemezni ily módon, mert egy ember jóval összetettebb döntéshozatal téren és nem lehet rámondani hogy ő most "liberális". Ez röhej. Politikában használatos csak a táborok egymás ellen uszításában.
2015. dec. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%
Van egy tömeggondolkodás, amivel azonosulnak ezek a magukat liberálisnak nevező emberek, és a saját kis beszűkült látóterükből esnek neki agresszívan annak, aki nem ért velük egyet, harsogva a betanult "érveket". Megvan minden korszaknak az aktuális trendje, a mostanit remekül kiparodizálta a South Park új évada. Felesleges is belemenni a homoszexuálisok, transzneműek (meg ki tudja hány új kifejezést találtak ki azóta) kérdésébe, de megbotránkoztatóan ostoba érveket szoktak felsorakoztatni az ilyen túlbuzgó, polkorrekt emberek, és az ilyen viták vége az szokott lenni, hogy úgy tesznek, mintha fel se tudnák fogni, hogy mit mondanak a másik oldalról, csak szajkózzák ugyanazt. Valójában nem érdekli valószínűleg őket sem az egész, csak divat kiállni valami mellett mindig.
2015. dec. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Most mit játszod a hülyét?

A nagy liberális nyugat fél éve még minket fikázott a kerítés miatt, mert mi vagyunk a kirekesztő fasiszták, most meg kerítést építenek.

Na erről beszélünk ilyenkor.

Akkor nem volt elfogadható, most már az.

Persze csak nekik, mi még mindig fasiszták vagyunk.

Ha neked ez jó, akkor nyald a seggüket...

2015. dec. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

Mer a Vezér aszondta az "emút 8 évben"...khm...bocsánat...szóval az elmúlt 15. évben kb,hogy liberális,az fúj!!!

Nem is tudom,ki volt jó 25 éve a legradikálisabb liberális... na,ki?:D Mindegy.

Kicsit utazz el a hanyatló Nyugat irányába,egész mást jelent a liberalizmus, mint nálunk.

Ott nincs lejáratva a végtelenségig.

Elárulom neked, tőlünk nyugatra egy konzervatív is sok mindenben liberálisabb,mint ezen a környéken.

Normális ember valamilyen szinten mindenképpen elfogadó, de természetesen a liberális gondolkodásúak elfogadobbak,ami nem azt jelenti,hogy mindent el kell fogadni ész nélkül.

2015. dec. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

A liberalizmus hivatalosan a gondolat, a beszéd és a tett szabadsága(arról, hogy ma mikre húzzák rá azt, arról inkább ne beszéljünk). Vagyis a liberalizmus egyik alapköve a szólásszabadság, hogy büntetlenül kimondhatom a véleményemet, és ezért engem nem ítélnek el.

Na mármost, próbáld csak azt mondani, hogy pl.: "Szerintem a holokauszt nem történt meg"(a történészek még mindig megosztottak ebben a kérdésben), egyből ugranak. Hasonló mondatok:

-"A homoszexualitás rendellenes"

-"Én támogatom [valamilyen nem baloldali párt és/vagy politikus]-t"

-"Véleményem szerint a diverzitás túlzott erőltetése rossz hatással van nemzeti örökségünk fönnmaradására, és a raciális homogenitásunkra."

Bármelyik mondatot mondd ki napjaink neo-liberálisainak(lásd: cionista alattvaló) egy csoportja előtt, egyből megtámadnak(jogi úton vagy internetes zaklatással, mert félnek férfi módjára szemtől-szembe megküzdeni). Ebből láthatjuk, hogy napjaink "liberálisai" nem igazi liberálisok.

2015. dec. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ejha, de le lettem százalékolva, legalább valamelyik jótét liberális érvelhetne is a pontozás helyett. :)
2015. dec. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

4-es: én se szeretem, ha ilyeneket mondanák rám. Mert azt vettem, észre, hogy ha az ember azt mondja, hogy én liberális/konzervatív vagyok, akkor a többiek elkönyvelik, hogy „oh, akkor neked ez meg ez a véleményed az abortuszról” (mondtam egy példát). Ahelyett, hogy megkérdeznének, és megtudnák, hogy nem is az. Vagy hogy ne adj isten mindkét félnek igazat adsz, és nem is tudsz dönteni.


6-os, te pl. ilyen vagy. Most hogy jött ez ide? Én pl. személy szerint nem örültem soha a bevándorlóknak. Magam sem szeretnék külföldre menni. És szerintem jogos, hogy egy ország eldönti, hogy be akar-e engedni valakit, vagy nem.


„de természetesen a liberális gondolkodásúak elfogadóbbak, ami nem azt jelenti,hogy mindent el kell fogadni ész nélkül.”


Igen, és szerintem sokan azt hiszik, hogy a liberalisták mindent elfogadnak. De mint mondtam, MINDENT nem fogadnak el. Sőt, szerintem mindent senki sem fogad el. És szerintem mindenki előítéletes (beleértve engem is). De nem feltétlen azok iránt a dolgok iránt, amik a legnagyobb nyilvánosságot kapják. Én pl. előítéletes vagyok a plázacicákkal. Vagy én is, mint mindenki, átmegyek az út másik oldalára, ha gyanús, a kirablásomat tervezgetőnek látszó csoport jön velem szembe. Senki nem mondta, hogy aki liberális, az mindent elfogad.


Utolsó: a szavak változnak. A rock zene se ugyanaz, mint a Led Zeppelin korában, ez van.

„-"A homoszexualitás rendellenes" „ – Az nem baj, ha ezt mondod. A Down-kór is rendellenes, sőt a siketség is. A siketeket Hitler idejében állítólag (hozzátettem a kedvedért, hogy állítólag) arra kötelezték, hogy ne legyen gyerekük, nem házasodhattak. Na most a siketség rendellenesség. Okozhatja a csontok nem megfelelő állása, de az agy egyes hangi impulzusokat érzékelő része is. De ettől még én támogatom a siketek oktatásának fejlesztését, azt, hogy jelnyelven tanítsák őket (a siket iskolákban jelenleg szégyen a jelnyelv, a tanárok rájuk szólnak érte, sok szülő szégyelli az ilyen gyereket, van olyan szülő, aki a villamoson tömi a kiflit a gyereke szájába, nehogy az beszélni kezdjen, és a beszédét hallva mindenki rájöjjön, hogy siket, ergo furán artikulál) illetve támogatom az ötletet, hogy alapszinten az átlag ember tanulja meg a jelnyelvet – gondolj bele, tanulunk angolul, németül, de a saját honfitársaink egy részével nem tudunk szót érteni, hacsak nem olyan szerencsések, hogy megtanultak szájról olvasni/beszélni. Támogatom, hogy a helyek legyenek akadálymentesítve, amitől persze tolószékesnek lenni még nem lesz ideális állapot. Én támogatom a homoszexuálisok házasságát, illetve a gyerekvállalásukat is. Felőlem innentől nevezheted természetellenesnek (ezt se értettem soha: mi van, ha valami természetellenes?), a homoszexualitás valóban nem felel meg a nagy átlagra jellemző, és biológiailag hasznos szexuális szokásoknak, csak nem értem, miért fontos ez. Szóval felőlem tekintheted betegségnek a homoszexualitást, csak en légy az az ember, aki a betegeket elzárja. Mai napig egyes családok a fogyatékos gyereket nem viszik ki a lakásból, mert az ciki. Szóval nevezheted betegségnek, ha akarod. A kérdés a betegséghez való hozzáállásod: aki autista, siket, Down-kóros, az éljen otthon eldugva, vagy éppen nevelhessenek gyereket a siketek is?


Egyébként úgy érzem, kevés választ kaptam az eredeti kérdésre.

2015. dec. 18. 00:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!