Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az irigység, rasszizmus vagy...

Az irigység, rasszizmus vagy a saját fajtájával való összetartás miatt vannak lepontózva az olyan válaszok ahol muszlimokkal, indiaiakkal vagy egyéb nem európai emberekkel kapcsolatos kérdésre érkeznek válaszok?

Figyelt kérdés

Na érdekes kérdés lett. De pl amikor a párkapcsolat témakörben ír valaki ki egy kérdést, hogy kinek milyen tapasztalata van pl a muszlimokkal, minden válasz le van pontozva. Ugyan ez akkor is ha kenyairól van szó, vagy akármilyen másik kultúrális háttérrel rendelkező emberről szól a kérdés.


Példának okáért én jártam egy török muszlimmal, fél évig minden a lehető legromantikusabb és tökéletesebb volt, aztán elkezdett megtéríteni, már már tolakodóan akarta, hogy muszlima legyek.

Ezt a tapasztalatom elmondtam itt fórumon egy kapcsolódó kérdésnél és le lettem pontózva mintha az anyjukat szidtam volna.

Pedig nem azt mondtam, hogy mindenki aki török és vagy muszlim, az ilyen.


Amikor meg a sima európai kapcsolataimról beszélek, az senkinek nem szúrja a szemét, akkor sem ha az erőszakos terrorista exemről mondok el valamit, hogy mire figyeljen az aki hasonló helyzetbe kerül, vagy ha arról beszélek amikor a szintén európai de protestáns exem akart mindenkit megtéríteni az ismerettségi körömben...miért és kit zavar, ha másokkal kapcsolatban mondunk, mondok véleményt?


2015. máj. 4. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, nem olvastam külön erre kiélesedő kérdéseket, de én mindenféle kérdésnél ezt tapasztalom, pláne ha a család kategóriába írtál:D Na ott aztán sikkes minden választ lepontozni.

A kedvencem az volt, amikor leírta lány, hogy neki milyen egy súlyosan mentális fogyatékkal élő testvérrel együtt lakni, gondozni, és lepontozták, mikor az egy másik embernek valóság és az az élete.


Amúgy meg nem is tudom miért vagyunk meglepve, tele van az egész fórum ítélkező emberekkel, akik mindig biztos helyesen cselekednének és biztos jobban tudják. (Akinek nem inge, ne vegye magára.)

2015. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Én aki védi őket azt valóban le szoktam pontozni. Semmi keresnivalójuk sincsen Európában, pláne úgy, hogy nem akarnak asszimilálódni.
2015. máj. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Én csak a fekákat. :)


Azért mert csesztetnek mindenkit ,és még csodálkoznak azon ,hogy

nem bírják őket.


Ám muszlimokkal,indiaiakkal nincs bajom.

Az indiaiak rendesek. :)

A (rendes és mérsékelt) muszlimokkal sincs bajom ,sőt az őseim között voltak iszlám vallásuak.

2015. máj. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
3-as ma én részben török vagyok.
2015. máj. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

* a "ma"-t nem akartam oda írni. :D

(Helyesírási hiba ,túl gyorsan gépeltem ,sry. :D)

2015. máj. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezővel együtt tudok érezni. Nekem is volt egy szerencsétlen házasságom egy szerecsennel (előtte kapcsolatom több másikkal is). Muszáj felhívni a fiatalok figyelmét a kultúrális különbségekből adódó veszélyekre, még akkor is, ha lepontoznak.


Rasszisták és antirasszisták pontozgatják egymást, belőlük is jól elkülöníthető 2-2 csoport:


antirasszista:

- akinek nincs első kézből tapasztalata az adott kisebbséggel. Jó példa erre, hogy itthon sokan védik a szerecseneket (feketéket), míg pl. amerikában/londonban jobban utálják őket, mint mi a legnagyobb kisebbségünket.

- agymosott/megfizetett aki rossz tapasztalatai ellenére védi a kisebbséget, jellemzően úgy, hogy 1-1-kismillió esetből ne általánosítsunk.


rasszista:

- utóítélet alapján általánosít az egész rasszra, itthon jellemzően a legnagyobb kisebbségünkre

- utál mindent ami más - ez is érhető

2015. máj. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnalom, hogy rosszul sult el a hazassagod utolso. De barmi is volt, lenyeg, hogy kint vagy belole :)
2015. máj. 11. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!