Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Extrovertáltak! Rászántok egy...

Extrovertáltak! Rászántok egy kis időt ennek a cikknek az elolvasására?

Figyelt kérdés

[link]


Köszönöm annak aki elolvassa :)



2016. okt. 3. 21:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Elolvastam végig és én eddig is tiszteletben tartottam ezeket a képzeletbeli határokat, amik szükségesek az abszolút introvertalt emberek toltodesehez. :)

Attól függetlenül, hogy szeretem a társágot és az embereket, tolt a társaság, nekem is szükségem van néha egyedül töltödesre, jó hallgatóság vagyok, mert mindig megtalálnak az emberek lépten nyomon, hogy megosszanak velem az életükből dolgokat és türelem el szívesen meghallgatom. :)

Véleményem szerint nem lehet kijelenteni, hogy két halmazba lehet sorolni az embereket élesen elhatárolva.

Rengeteg olyan embert ismerek, aki mindkét csoport jegyeit magán viseli, ahogy jómagam is, de arányaiban eltér a személyiségében azoknak a tulajdonsagoknak az ismertetőjegyeknek az összetétele amely valamely csoporthoz skatulyázhatna. :)

Köszönöm, hogy megosztottad a cikket! :)

2016. okt. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%

Az introvertáltak értékesebbek az extrovertáltaknál,mivel nem kifele élnek,nincs nagyzási hóbortjuk,nem érdeklik a társadalmi normák,sztereotípiák,nem azt nézik,hogy most "fúúmitgondolnakrólam",hanem felvállalják önmagukat és nem érdekli mi az elfogadott.

Az introvertált nyitottabb,szabadosabb.Az extrovertált inkább megfelelési kényszerrel(feltűnési viszketegséggel) küzd.

2016. okt. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
"Ez nem kérdés, hanem kérés az olvasók felé."
2016. okt. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

2-es nem olvastad el a cikket. Nem tudod milyen egy extrovertalt ember. Ugyanis egyáltalán nem kell párosulnia egoizmussal es önzőséggel valamint sok introvertalt extrovertalt külsőt ölt és ezzel hivja fel magára a figyelmet. Akkor lehet, hogy mégis extrovertalt, mert eltérő és figyelemfelkeltő? Nem feltétlenül. Azt gondolom ez a cikk pont arról szól, hogy az egymás fele nyitott és nem ellenséges emberek felfedezzék és helyesen értelmezzek az introvertalt és extrovertalt jegyeket. :)

Bekes és szép estet mindenkinek! :)

2016. okt. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Úgy látom, hogy azok csak nyomkodjak a pirosat akik nem vállalják fel a velemyenyuket. :))
2016. okt. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy nagyon rossz írás. Hogyan beszélhet introvertált kisebbségről, mikor az introvertáltak nagy többségben vannak a társadalomban?
2016. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%

Nézd több bajt is okoztál a "Kérdéseddel" pl.: mint írta kedves #3 -is ez nem egy kérdés hanem kérdés, és nem tudom mit írjak le mert sok dologról tudnék de ha nem adod meg hogy mire vagy kíváncsi mi legyen az alap akkor nem csak hogy nehéz lesz választ írni hanem felesleges érzést is kelt (többek között bennem >:( arról már nem is beszélve hogy megszegted a gyakori szabályainak egyikét is ezzel "Kérdésed kérdés legyen")


Viszont, akkor belehatolva a témába elmondanám hogy amit a tudósunk felfedezett az igaz én is láttam már több emberen, viszont ebből az egészből jön egy olyan megkülönböztetettség hogy Te Int. vagy Én pedig Ext. mert te semmit sem beszélsz én viszont mindig beszélek. Szerintem ez alapján nem lehet besorolni az embereket például:

-Minden ember különböző és más!

-Mint szerintem mindenki én is végiggondoltam azt hogy a felsorolt tanácsok igazak-e rám

1.

Ne akarjon nyomást gyakorolni rá, úgyis ellenáll.

IGAZ

2.

Egy introvertáltnak tudnia kell, hogy tiszteletben tartják a terét.

IGAZ (habár korombéli lányoktól nem sajnálom a teret :D)

3.

Ha azt látja, hogy egy introvertált elmerül a gondolataiban, ne kérdezze meg tőle, hogy mi a gond, vagy hogy minden rendben van-e vele. Ez az elmerülés a saját fejében az ő természetes létezése. Egyszerűen hagyja békén, hiszen jól van. Jobban nem is lehetne.

HAMIS

4.

Ha mondani akar neki valamit, térjen azonnal a lényegre. Kevés dolog van, ami jobban lefáraszt vagy kiborít egy introvertáltat, mint a felszínes csevegés.

IGAZ

5.

Ha elkezdett beszélni, ne szakítsa félbe!

IGAZ (habár szerintem nem csak az Int. -ekben van meg a képesség és a tisztelet hogy ne vágjon a másik szavába és ne nyomja el a másikat a 2 órás beszédével igaz a másik kézben meg ott van az is hogy sok a hülye :D)

6.

Ne lepje meg a társaságával!

NAGYON HAMIS!!! (imádok beszélgetni :D ha van miről, akkor bármikor bármiről)

7.

Ha azt mondja, fáradt, az egy kód arra, hogy nem akar emberek között lenni.

HAMIS

8.

Ami mások meghallgatását illeti, az introvertáltak igazi szuperhősök ezen a téren, de nekik is vannak korlátaik, úgyhogy ne használja ki őket.

FÉLIG IGAZ

9.

Ha egy introvertált azt mondja, szeretne inkább otthon maradni, akkor tényleg otthon akar maradni, szóval csak hagyja.

HAMIS (Vagy csak egy Depis Ext. aki Int. -nek álcázza magát :P)

10.És ami talán a legfontosabb: ne próbáljon meg extrovertáltat csinálni belőle! Ő úgy jó, ahogy van.

MI? (Komolyan, van vagy volt erre példa??)


4 HAMIS, 5 IGAZ és 1 MI?


(ez nem zárja ki azt hogy a tudós rendszere nem létezne csak azt hogy az egész Ext. és Int. tulajdonságok alapján nem lehet ketté osztani a népet, mert lehet hogy én is Int. vagyok de közben van egy csomó dolgom amiben meg Ext.)


F/18

2016. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

Jaj, hagyjuk már ezt. Alapból nem szeretem az mbti rendszert, mióta felkapták ezt az entrovertált, introvertált dolgot, azóta pláne nem. Minden embernek szüksége van egyedüllétre, személyes térre, ez természetes. Az "extrovertáltak" sem felszínes idióták ám, akik folyton beszélnek, és nincsenek érzéseik, és ne igényelnék néha a magányt, vagy az eltűnést. De a világ nem fog az egyénhez alkalmazkodni, az egyénnek kell a világhoz. Ha valaki engem csak akkor keres, amikor neki kedve van, de ha nekem lenne rá szükségem, akkor eltűnik, azt én úgy értelmezem, hogy az az ember engem leszar. Nyilván nem kötelessége senkinek velem bratyizni, meg mindig a rendelkezésmre állni, de aki rendszeresen ignorálja a közeledési szándékaimat, az engem nem fog érdekelni. Az ilyen ne csodálkozzon, ha nem nagyon lesznek barátai. Munkahelyen is, aki nem kommunikál a főnökeivel, kollegáival, azt nyilván nem annyira fogják szeretni. Legalábbis egy szintig. Ha valaki eljut egy olyan képzettségi szintre, hogy fontos, és nehezen pótolható munkát végez, előbb megengedheti magának, hogy mogorva legyen, mert a tudása és nem a személyisége alapján fogják megítélni. De ha titkárnő Jucika mogorva, nem beszél senkivel, céges rendezvényekre nem jár, csak van mint a befőtt, és adott titkárnő Rózsika, aki kedves, vidám, elcseverészik a főnökkel, akkor titkárnő Rózsikát fogják előléptetni, ha arra kerül a sor. Pedig mindketten ugyanolyan jó kávét főznek. Ez még nem jeleti azt, hogy titkárnó Rózsika ne igénylené ugyanúgy a csendben asztal mögöttt kummantást, mint titkárnő Jucika, lehet, hogy ugyanúgy semmi kedve céges rendezvényekre járni, és álmában minden este kinyírja a főnököt, de belátja, hogy ha rossz képet mutat magáról, akkor nem jut előrébb a ranglétrán. Ez van, a kedvesség és a nyitottság jó árucikkek, vagy él velük az ember, vagy nem, de ha nem, akkor ne csodálkozzon, hogy nehezebben boldogul. Én olyan helyen dolgozom, ahol nagyon sok emberrel kell kommunikálnom, és kb. az a fő feladatom, hogy kedves és segítőkész legyek. Alapvetően "extrovertáltnak" tartom magam, de nap végére én is rohadtul utálom az embereket, és sokszor nem vágyok másra, csak magányra. Ettől függetlenül nem leszek mogorva a családommal meg a barátaimmal, mert ha akarok társas kapcsolatokat, akkor erőt kell vennem magamon, és ápolni őket, tenni értük. Ha nagyon olyanom van, akkor persze elvonulok egyedül egy könyvvel, és mindenki hagyjon békén, de ha ezt rendszeresen eljátszanám, akkor egy idő után nem lennének kapcsolataim, és engem is semmibe vennének, amikor szükségem van társaságra. Szóval viselkedjen mindenki ahogy akar, csak ne csodálkozzon, ha vele is úgy fognak. Aki mogorva és elutasító, azzal mogorvák és elutasítóak lesznek.

A cikk egy részével egyet értek, ne érkezz váratlanul vendégségbe, ne vágj a másik szavába, oké, de ezek alap udvariassági dolgok, amiket mindenkivel szembe be kéne tartani, nem extrovertált-introvertált ügy.

2016. okt. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8 Nyitottság?!Ez a fogalom szabadelvűség ez ill. toleranciát jelent.

Nyitott az aki mindig önmagát adja,és nincs benne megfelelési kényszer,nem kifele akar látszani valakinek,hanem természetes és őszinte,aki nyal valakinek az nem nyitott.

Ez a társadalom az elnyomásra,dominanciára épül,a csapból is az folyik,hogy csak a rang számít,aki meg "alul" van,azt elnyomni,megalázni kell.Ilyen szar a világ.

Igazságosságra kellene törekedni,és nem mindig csak a rang,meg a hatalmaskodás,meg hogy "kinek van jobb kocsija?".

2016. okt. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
4%

#9 A nyitott szó alapvetően azt jelenti, hogy nyitva van valami. A nyitottságot használják úgy is, ahogy te írtad, hogy nyitott a világra, és nem ítél alaptalanul, vagyis toleráns. A szabadelvűség mindenkinek mást jelent, és nem feltétlen pozitív a csengése, míg a nyitottnak az. De használják a közvetlenségre is elég gyakran, ahogy én is használtam, fura, hogy ebben a kontextusban nem ismerted.

A nyitott személyiség nem azt jelenti, hogy valaki "nyílt kártyákkal játszik" vagyis mindig önmagát adja, azt őszintének hívják. A nyalizás és a nyitottság nem zárja ki egymást, sőt, gyakran együtt jár. Ha valaki nyitott a többi ember felé, az érdeklődő, nem mogorva, nem elutasító. Szóval jól használtam a szót.

2016. okt. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!