Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt miért gondolják néhányan,...

Azt miért gondolják néhányan, hogy az introvertáltak értelmesebbek, mint az extrovertáltak? Hogy terjedt ez el, és ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2016. jún. 24. 20:12
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy sztereotípia a sok közül.
2016. jún. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
18%

ezt csak azok gondoljak, akik maguk is introvertaltak , es probaljak fenntartani magukrol a kepet, hogy ok a csaszarok, amiert nem jarnak bulizni, es amiert keves emberi kapcsolatuk van. sokuk szerint ok szurik ki a rossz embereket, akikkel nem is erdemes foglalkozni, az gyakran meg se fordul a fejukbe, hogy talan sokan epp veluk nem akarnak ismerkedni, mert tul maguknak valoak.

tessek, itt egy ugyanilyen altalanositas, mint amit te irtal :D

2016. jún. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
96%
Erről még nem hallottam. Személyiségfüggő, hogy ki zárkózott, vagy nyitott és ennek még vannak fokozatai plusz még helyzetfüggő is lehet. Teljesen függetlenül attól, hogy ki mennyire értelmes.
2016. jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
49%

Te nem úgy vetted észre, hogy például az iskolában a vagány, menő diákok kevésbé értelmesek, mint a visszahúzódó, csendes diákok? Persze, mindig van kivétel, és tisztelet az értelmes extrovertáltaknak, de én úgy gondolom, hogy tényleg nagyobb az értelmesek aránya az introvertáltak között.

Egyébként azt is lehetségesnek tartom, hogy az értelmes introvertáltak közül van aki alapból extrovertáltabb lenne, csak kiközösítik, mert nem illik be a társaságba (mert nem csak a vagánykodáson meg a swagyolon jár az esze), és ezért válik visszahúzódóvá.

2016. jún. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
24%

Azt is gondolják néhányan, hogy létezik egy isten, akinek meg kell felelni és vigyáz rájuk :)

Szerintem nem kell azokkal foglalkozni, akik nem helyesen gondolkodnak, mert többnyire ezek buta emberek szoktak lenni. Tőlük pedig semmit nem akarsz gondolom...

2016. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
85%

Általánosítás.

Sokkal több extrovertált ember van.

Aránylag tényleg több, de nincs konkrét összefüggésben.

2016. jún. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Én pl.nem vagyok introvertált.Sok a barátom,akikkel nagyon jól elvagyok.De hétköznaponként szeretek otthon lenni,olvasni.Van amikor nem keresek társaságot és elvagyok magamnak.Szóval a kettő között vagyok,de eléggé társasági ember vagyok.Az hogy sokan értelmesebbnek találják az introvertáltakat,inkább úgy hiszik,hogy az ilyenek otthon ülnek és bulizás helyett elolvasnak egy jó könyvet.S mint tudniillik a könyv műveli és tanítja az embert,míg a buli az csak egy-két vágy kielégítésére szolgál.De az introvertáltakat se úgy képzeljük el,hogy magukba zárkóznak.Vannak akik neten keresik a társaságot,egész nap gépeznek,kockulnak,nincs életük.Ez is szintúgy inkább fejben dől el.Az ember összetett lény,nem lehet egy dolog vagy tevékenység alapján minden emberről ezt feltételezni.
2016. jún. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
87%

#4 Valóban lehet, hogy több értelmes ember van az introvertáltak oldalán, mert ők olyan dolgokkal foglalkoznak, amivel az extrovertáltak nem. Pl egy közösségi, népszerű ember általában a körülöttük lévő barátok életével, és apró szarságaival foglalkozik, pletykálkodik, és ebben többnyire ki is merül az érdeklődési köre.

De ez az egész nagyban függ attól melyik oldalról nézzük. Akinek a barátai és a bulizás a legfontosabb, annak nyilván azok az értelmesek, akik olyanok mint ők.

2016. jún. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, miért írtok ilyen fura és indokolatlan dolgokat erről annyian. Az extrovertált lényegi motivációja a megfelelési kényszer (vagy szándék), az introvertálté pedig a fejlődési. Kár ragozni.
2016. jún. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy rögtön sok válasz jött.


"Te nem úgy vetted észre, hogy például az iskolában a vagány, menő diákok kevésbé értelmesek, mint a visszahúzódó, csendes diákok? Persze, mindig van kivétel, és tisztelet az értelmes extrovertáltaknak, de én úgy gondolom, hogy tényleg nagyobb az értelmesek aránya az introvertáltak között. "


Pont ezért kérdeztem, mert megmondom őszintén, elit suliba jártam. Az egyik legjobb vidéki gimibe, az évfolyamomról 100% egyetemre ment. A kitűnő tanulók nálunk pont az extrovertáltak voltak. Tudom, a tanulási eredmény nem minden: de azt nagyon hosszú lenne leírni, hogy a "sima" intelligencia hogy oszlott meg. Volt nagyon extrovertált (színészi, előadóművészi pályára készülő) fiú (menő is volt), szerintem kifejezetten értelmes volt. De volt olyan srác is, aki csendben ült a suliban, de a facebookon állandóan másokat oltogatott, kötekedett. Volt mindenre példa, mindenből volt minden. :)

2016. jún. 24. 20:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!