Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek létezik-e olyan,...

MrPifta kérdése:

Szerintetek létezik-e olyan, normális-e, hogy bizonyos idő után máshogy emlékszik az ember dolgokra, mint közvetlenül utána?

Figyelt kérdés

Csináltam valamit, ezt elmeséltem a páromnak. Egy hét múlva újra előjött a téma, akkor már kicsit máshogy emlékeztem rá, és úgy adtam elő. A párom pedig azt hiszi, hazudok, pedig mindkétszer igazat mondtam, csak máshogy emlékeztem rá.

Veletek volt már olyan, hogy pl. betörtetek egy ablakot, de 5 év múlva már úgy emlékeztetek, hogy nem is te voltál a tettes?



2016. okt. 5. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen,minnel tobbszor atgondolja az ember kicsit valtozik es formalodik az emlek az agyaban.Van ennek valami szakszeru orvosi elnevezese is,de most nem jut eszembe.Teljesen normalis...bar hogy egy het mulva mashogy emlekezz az adott elmenyre az furcsa,tobb ido kell ahoz amirol en beszelek.
2016. okt. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is olvastam erről, hogy akárhányszor felidézel egy emléket, annyiszor megváltozik a "kémiája".
2016. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam a konkrét események és a tartalmuk nem változik, csak pl. apró részletekre nem emlékszem. De a jelenség, amiről beszélsz, létezik. Elég sokszor tapasztaltam.

Pl. ismerős elmondta társaságba, hogy egy bizonyos dologról más beszélt nekünk, de senki sem emlékezett rá, mert meg sem történt. Ő megesküdött rá, hogy elmesélte nekünk és tényleg emlékezett rá.

Az egyik családtagom is hasonló. Sokszor mondja, hogy ezt vagy azt csinálta vagy mesélte, de a dolog nem történt meg. Pl. hogy az asztalra rakta a dolgot, de amikor megnézzük, nincs ott.

2016. okt. 6. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!