Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan ritka a rendes,...

Miért olyan ritka a rendes, becsületes, őszinte ember?

Figyelt kérdés

A baráti körömből 1 maradt olyan aki tényleg korrekt. Viszont van egy férje, aki kikezdett velem, emiatt kerülnöm kell őket. Ezen kívül meg tudom számolni a két kezemen, hogy hány rendes emberrel találkoztam lassan 30 év során.

Nem tudom megérteni, hogy gondolkoznak a ravasz, hazug, képmutató, önző személyek, mert nem tudok a fejükbe mászni.

Valaki elmagyarázza?



2016. okt. 5. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez relatív. Mindenkinek más az értékrendje (kivéve a vallásos birkáknak). Van, akinek semmit se jelentenek azok a jó tulajdonságok, amiket te jónak tartasz, és valószínűleg pozitívak is a világra nézve.
2016. okt. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondanám azt hogy a neveltetés, és a média hatása miatt, de ez még sem igaz, mondok egy példát: 4 testvérem van, és mind szöges ellentéte annak amilyen én vagyok. Teljes mértékben megbízhatatlanok. A szemembe jó pofiznak, a hátam mögött szidnak, igazi érdek emberek. Valamilyen szinten függhet attól hogy hogyan szocializálódtak. Azt vett észre hogy nem kifizetődő kedvesnek, becsületesnek, vagy őszintének lenni, sok helyen pl a munkahelyen sem díjazzák, jobban szeretik az egyszerű fenék nyalókat. Párkapcsolatban sem működött igazán. A haverok megy csak jönnek és mennek, azon már meg sem lepődöm.
2016. okt. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember a saját érdekeit nézi és egyszerűen nem látja hogy ezzel másnak esetleg árthat vagy mást sérthet. Ez a legtöbb embernek az alaptermészete. Az empátia hiánya.


Aki rendes annak általában nagyon jó érzéke van az empátiához. Ez sajnos nagyon ritka tulajdonság.


Azzal is vigyázni kell aki ennek tudatában van és megpróbálja megjátszani hogy ő nem csak a saját érdekeit veszi figyelembe de közben mégiscsak az a cél lebeg a szeme előtt hogy meglegyen a saját haszna de ezt igyekszik palástolni egészen a céljának eléréséig. Ez az empátia megjátszása.


Az evolúció szempontjából nem a leghasznosabb és legelőbbre való tulajdonság az empátia hanem inkább az egyéni érdekek az elsők.

Patkánykísérleteket végeztek ezzel kapcsolatban. A patkányok bizonyos helyzetekben kiszabadították csapdába esett társukat és ezt tévesen empátiának vélték de igazából a patkányok itt is csak a saját érdekeiket nézték ösztönösen mivel csapatban nagyobb az esély a túlélésre.

Az igazi empátia a legintelligensebb lények sajátja.

2016. okt. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem vannak mèg ilyen emberek,bár nagyon ritka ez így van.. mindenhol csak az èrdek kapcsolatok mennek:/ rossz nèzni.

Igazából èn speciel túlon-túl őszinte vagyok meg ilyenek... Engem pont ezekmiatt a tulajdonságok miatt nem csíptek ha suliról beszèlünk ha másról..^^

De sosem foglalkoztam vele,hisz nem szerethet mindenki..

Ráadásul inkább legyek ilyen,meg korrekt..mintsem a másik vèglet..~

23/l

2016. okt. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
téged hányszor használtak ki az életben? gondolom sokszor, csak a nagy részét észre se vetted. rengetegen megunják, hogy mindig ki vannak használva, és ezért inkább megpróbálnak változtatni a hozzáálláson.
2016. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Evolúciós szempontból nem előny, kitűztük ideálnak ezeket a tulajdonságokat, de az ösztönök más fele terelnek.
2016. okt. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2 okot mondanék.

1, Sokan önzőnek szocializálódnak és a saját érdekeiket helyezik előtérbe. Ők a saját értékrendjük szerint többé vagy kevésbé becsületesek, mindenkinél változó a határ.

2, Akik megunták, hogy nem éri meg tipikus "jó" embernek lenni és rájöttek, hogy változtatni kell. Ők csalódtak, kihasználták őket és semmit sem kaptak. Aztán elegük lett a dolgokból. Na, ez a kategória vagyok én is! :D

2016. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!