Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párommal együtt élünk az én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal együtt élünk az én lakásomban, ő belepótol a rezsibe. Nekem lakáshitelem van amit csak én fizetek, neki viszont ki van adva a saját lakása, az ebből kapott albérleti pénz miatt jobban áll anyagilag. Igazságos ez így?

Figyelt kérdés
Nekem fáj hogy nem segít jobban,azt mondja nem mellette szedtem össze a tartozásaimat.Ez igaz,de hol marad az önzetlenség,a másik segítése? Hiszen többet is dolgozom.
2016. aug. 18. 20:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is rosszul esne, hogy még csak fel sem merül benne az, hogy így lenne fair. Akkor fizessen ő is albérleti díjat neked, hiszen a te lakásodban laktok. Te lakásod = te hiteled. Olyan nincs, hogy csak a lakást választja ingyen, de a hitelt nem, közben meg a sajátját ki tudja adni és pénzt keres vele. Hol itt az igazság.

Úgy fair, hogy akkor ő is fizet neked albérleti díjat

2016. aug. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Koltozzetek az az o lakasaba es add ki a tiedet abbol akar kitelhet a havi torleszto is
2016. aug. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek már csak ilyenek. Kihasználják a másikat, ahogy csak lehet.
2016. aug. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Valóban az lenne megoldás ha hozzáköltöznék,bár akkor talán észrevenné mennyire nem igazságos ez a felállás.Mert hiába mondom neki nem érti.Csak azt hajtogatja az én lakásom,semmi köze a hitelemhez.De hogyan kérhetnék tőle albérleti pénzt,az fura lenne.Biztos hogy nem menne bele.
2016. aug. 18. 20:22
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Első kettő véleményét osztom! Légy határozottabb,ne hagyd magad!

Mondjad neki,naa apukám,találtam ide albérlőt,mert nem bírod fizetni,megyünk a te lakásodba!

Mondjad,eddig itt éltetek,most egy kis változatosság!

Csak a rend kedvéért!

2016. aug. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%

Nem igazságos. Pl. ha bérleti díjat fizetnél, akkor fizetné a felét?

Ez ugyanaz, lakhatási költség. Ott lakik? Ott. Akkor fizessen bele.

Egyébként ha kihasznál, és szerinte nincs ezzel gond, nem biztos, hogy érdemes ezt a kapcsolatot erőltetni. És akkor húzhat a p..ba a lakásodból.

2016. aug. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%
Fizesen alberleti dijat igen is!!! Nem is ertem ezt. Hogyha sueretne nem enhedne ezt , hogy egyedul fizesd hamar ott lakik! Az meg jobb lenne ha ott laknatok. Ne enged magad kihasznalni.
2016. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
26%

Csak mert összeköltöztetek, még nem kötelessége a te hiteledet fizetni. Te vállaltad a felelősséget, te vetted fel. Miért az ő anyagi helyzete szenvedjen csorbát emiatt?


Ott lakik, tehát a rezsibe fizet nyilván, gondolom a kajába is, legalábbis remélem, de ennyi. Nem is értem hogy várhatod el tőle...

2016. aug. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a hitelről lenne szó, akkor még talán érthető is, de engem így ismeretlenül is nagyon felidegesített, hogy közbe a saját lakását kiadja albérletbe, elrakja érte a pénzt, erre a tiédbe lakik ingyen. Ilyen nincs! Ha velem és a párommal lenne ilyen, akkor én minimum felajánlanám neki, hogy lakjunk az én lakásomba, és a hitelt tudja fizetni annak a bevételéből. Nem lenne pofám ehhez, amit a barátod csinál
2016. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
27%

A lakhatási költség az lakbér + rezsi, ha bérlik a lakást.

Ha nem bérlemény hanem saját, akkor csak rezsi. Hitellel ugyan nem a sajátja amíg nem törleszt.


Mi köze pár másik tagjának a kérdező hiteléhez? Semmi az ég világon. A lakhatásáért fizet , mert belead a rezsibe. Plusz ugye kajára való, de ezen felül nem kell fizetnie.


Azt is elárulom miért. Tegyük fel, hogy a párja besegítene a hitellel is. Telik-múlik az idő, és pl szakítanak. A párja mehet amerre lát, hozzásegítette a kérdezőt, hogy saját lakása legyen (mert ugye a példa szerint ő is fizetett a hitelbe) de ezért cserébe nem kap semmit, nem lesz semmije!


Akkor lenne jogos ez a dolog, hogy ha már elvárod, hogy hiteledbe is fizessen a párod, hogy akkor a lakás x százalékát rá kellene íratni.

De gondolom ezt persze nem akarod, akkor viszont amit felvettél hitelt, fizesd egyedül, a párod pedig az ott lakásért igenis fizet, mert te magad írtad!


Szóval egyáltalán nem jogos az amit sérelmezel. Még szakíts nélkül is durva lenne, ha neked x év múlva lenne az ő segítségével (ha fizetne a hitelbe) saját lakásod, neki meg semmi. Gondold ezt át!

2016. aug. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!