Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek? Normális ez?...

Mit tegyek? Normális ez? Leírásban kifejtve.

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, egyetemista (bár ne lennék). A lényeg az, hogy egészen kiskoromtól kezdve "álomvilágokban" élek. Úgy érzem nincs saját személyiségem, csak felveszek egy adott karaktert és neki próbálom az életét élni. Ez változó, lehet egy létező személy, akár egy fiktív egy filmből vagy animéből, nemtől függetlenül. Tudtam, hogy ez nincs rendben, próbáltam is változtatni de egyszerűen amikor a saját életemet kellet élnem nem ment, nem tudtam semmit tenni. Egyszerűen nem tudok "magamért" élni. Azt se tudom jelenleg, hogy ez én vagyok-e? Én vettem észre ezt vagy valaki akit jelenleg is eljátszom. Miért lehet ez? A másik dolog ami hasonló, néha...inkább mindig magamban beszélek és szinte mindig válaszolnak nekem. De nem érzem "magamének" a választ, nem én adtam. Lehet ennek köze ahhoz, hogy sose volt rendes családom? Senki nem törődött velem így magamra maradva egy álomvilágban éltem és az igazi valóm aki létezett létre hozta őket a látottak alapján? Nem tudom én vagyok-e ő vagy egy a sok közül... A természetem is nagyon változó, hol nyugodt, hol egy idegroncs vagyok. Ez nagyon alap eset ilyen mindenkivel lehet, de vannak néha "anyai érzéseim" is, vagy egy valakit egyszerűen egyik pillanatban szinte megölelnék, a másikban pedig feldarabolnám legszívesebben (csak gondolati, szerencsére önkontrollt tudok gyakorolni szinte minden helyzetben). Tudom, beteg vagyok... mit tegyek? Próbálok távol maradni az emberektől, hogy ne bántsam őket, de így meg magamat bántom csak. Mit tegyek?? Miért van ez?

2016. okt. 11. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég jól letudtad írni a problémádat, és hát ezzel együtt az enyémet is mert nekem is kb ugyanez. Én már átestem azon a ponton ahol most te vagy, hogy legalább felismerted hogy valami nincs veled rendben. Én rájöttem ,hogy én is totál álom világban élek, mert ebben a valóságban nem is igazán akarok részt venni, ahol szinte minden a hatalomról a karrierről szól stb.


De velem pl ezzel kapcsolatban azok a problémák, hogy hirtelen szeretnék mindent tényleg mindent, szerintem te is ilyen vagy ilyen örök álmodozó..viszont azt te sem igazán akarod tudomásul venni ,hogy igazából mi a jelenlegi helyzeted mert kényelmetlen, vagy nehéz vele szembe nézni hogy meg is oldjad de totál megértelek mert rohadt nehéz. Számomra azért nehéz , mert eléggé elvoltam kényesztetve és valahogy nekem furcsa és érthetetlen ,hogy mi a f*ért kell szenvedni az életben még a legapróbb sikerért is (ilyenkor szoktak jönni a keleti bölcsek ,hogy EZ A BOLDOGSÁG TITKA menj el jogsira stb:D:D)...megcsináltam egy fikarcnyi sikerélményem sem volt, csak annyi hogy végre túl vagyok rajta és ennyi ,de a többi dologgal is így van, ha van csajom az a baj ha nincs az...szerintem az értékrendszerünknél van a probléma, és keressük rá mi a megoldást, mert a szüleink sajnos túlsok mindent megadtak.

2016. okt. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, sokszor van az hogy akkor most ezt kéne meg az kéne, de szerencsére meggátolom magam ebben mindig, így ott vagyok hogy mindenre vágyom de semmim sincs, csak a tudat, hogy nem költöttem pénzt feleslegesen, vagy nem fáradoztam annyira.
2016. okt. 11. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!