Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok megváltozni?...

Miért nem tudok megváltozni? (bővebben a leírásban)

Figyelt kérdés
Mostanában elég sokszor iszom . Már rengetegszer megfogadtam, hogy abbahagyom, de nem igazán megy . Most is éjszakás voltam és ismét megittam 3 sört , tudom, hogy ez nem olyan sok, meg nem is iszok annyit napi szinten, hogy lerészegedjek . Nem járok kocsmázni sem, csak jól esik a munka után egy kis levezetés pl. sorozatnézés közben . De azt is tudom, hogy ez nem vezet jóra . Minden nap megfogadom magamnak, hogy befejezem, mert fáj a fejem vagy levert vagyok stb... De aztán mikor hazaérek kezdődik minden elölről , mert élvezem, hogy itthon lehetek , élvezem a szabadságot , azt a kicsit , ami van . Nem szeretnék alkoholista lenni , ezt tudom csak egyszerűen jól esik mikor kicsit "elzsibbad" az agyam a sok meló után . A válaszokat előre is köszönöm . Ja, és nem a munkahellyel van bajom meg magánéleti gondjaim sincsenek mielőtt ezt írnátok .

#ital #alkohol #munka #sör #részeg #hajtás #továzás #piesz jesz
2016. aug. 10. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Azért mert berögzött szokás. Meglett ez a rutinod, és a rutint nehéz megváltoztatni, ennyi. És pont azért nehéz, mert ez még nem vészes, csak egy kis kikapcsolódás stb., csak kinyitsz egy sört, nem kerül nagy megerőltetésbe. Keress helyette egy másik ilyen egyszerű rutint, amire könnyebb átállni, mintha full abba akarnád hagyni.

Vagy próbáld meg APRÁNKÉNT csökkenteni a mennyiséget ill. gyakoriságot (pl minden második nap vagy nem tudom, te érze). Mert hirtelen nem lehet ezzel csak úgy felhagyni.

2016. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az éjszakás műszak ebből a szempontból nem túl jó dolog. Ha az ember akkor ér haza, amikor más épp, hogy csak felkelt, kicsit hősnek érzi magát. Olyannak, aki megint nagy dolgot vitt véghez, és úgy érzi, ezért megjár e a jutalom. Meg különben is felborult a ritmus. Nyugodtan aludni még nem tud (jó esetben egy pár kávét is legurított az éjszaka folyamán) és valahogy le kell lazulni. A bajság inkább ott kezdődik, hogy egyedül iszol. Ez sokszor vezet az alkoholizmushoz.
2016. aug. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rosszul próbálod. Olyan mintha sehogy próbálkoznak. Irj rám s segitek s megtanitalak változtatni magad.
2016. aug. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A magyarázat egyszerűbb mint sokan gondolnák. Az összes pótcselekvés pia-drog, de akár nők is lehetnének egy alapvető életunalomból fakadnak. Igazából velem is nagyon sokszor megesett ez túl "egyformák" a napjaid elég ennyi is hozzá nem kell sokkal több ahhoz, hogy pótcselekvésekbe kezdj. Viszont ez akkor már kicsit veszélyesebb,ha mondjuk közbe valami rossz dolog ér, akkor viszont eléggé elcsúszhat az ember ezekkel a dolgokkal. Az igazi megoldás az ,hogy megpróbálsz színt vinni az életedbe olyan dolgokkal amit nem próbáltál még, vagy esetleg elmenni valahova utazni csak úgy ilyesmi...amihez kedved lenne (nem kellenek hozzá milliók):D csak ne legyél lusta hozzá akkor meglátod használnak ezek a dolgok.
2016. szept. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Keress helyette mást. :)

Teszemazt, megiszol pár pohár teát, máris nem alkoholista leszel. Persze, lehet hogy ébren tart egy jó ideig....

De ihatsz meleg tejet is akár, vagy kakaót, megehetsz egy kiló gyümit.

Vagy, csak nem akarod igazán ugyebár, mert hogy mégiscsak kivan a pöts a sok melóval.

2017. szept. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem olyan nagy baj ez, ne ostorozd magad, mert paradox módon pont ezzel alakítod ki a függőséget. A mennyiséget csökkentsd napi 1-2 korsóra, az még belefér, ezt próbáld szigorúan tartani, és hetente max. 1-szer eltérni tőle. Ha ez megy, és már 2 hónapja következetesen be tudod tartani, akkor jobban is fogod magad érezni, mert nem az alkohol irányít, hanem te.
2017. szept. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!