Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez most valami fóbia?

Ez most valami fóbia?

Figyelt kérdés

Mindig is rettegtem a méhektől, darazsaktól, poszméhektől..stb. szinte minden repülő rovartól (legyeket kivéve)

Volt egy év amikor elviseltem a méheket de az elmúlt. Ma kint voltam a kertben pakolgattam és találkoztam egy halott darázzsal. Ijedtemben eldobtam mindent és vagy 5 percig sírógörcsöm volt. Jobb lesz ez valaha? Most sok darázs van nálunk és ki sem megyek a házból ha igen akkor egyből be az autóba. Mit tegyek?

13/L



2016. okt. 13. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj pszichológushoz, vagy pszichiáterhez (talán ez már orvosi eset, és akkor pszichiáterhez kell menned). Mond szépen el az egészet, hogy mit érzel, hogy mi a problémád, és hogy hogyan tudnál megváltozni. Ezenkívül te is próbálj tenni ez ellen. Ez nem egy matekpélda, amit be kell tanulni, hogy megtudd csinálni. Ide csak akaraterő kell, meg bátorság, meg kitartás.
2016. okt. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy hiába akarok tenni ellene csak rosszab lesz... 😦
2016. okt. 13. 17:19
 3/4 anonim válasza:
Én teljesen meg tudlak èrteni, velem ugyanez van... most vagyok 18 éves, de ha a közelembe jön rohanok :D a barátaim megőrülnek tőlem, de nem tudok tenni ellene...én nem voltam soha pszichológusnál, mit tudna csinálni? Szerintem ez ugyanolyan, mint a tèriszony, valakinek van,valakinek nem. Az ellen se lehet mit tenni sajnos :( (tériszonyos is vagyok :D :D) Mondjuk halott daràzstól nincsenek ilyen heves reakcióim, ezt lehet még kinőheted
2017. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, fóbia. Nekem is ezek vannak. Főleg a darazsaktól, annak szfekszofóbia a neve, a méhfóbia meg apifóbia. Sajnos nem tudom én se, hogy hogy lehet kiheverni, de a méhektől sokkal kevésbé félek, mert azokat valamiért jóindulatúnak gondolom (szorgalmasan termelik a mézet, és csak védekeződből csípnek, mert akkor elpusztulnak), de a darazsakat meg gonoszoknak "érzékelem", így azoktól sokkal jobban félek.
2017. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!