Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez szociális fóbiának számít?

Ez szociális fóbiának számít?

Figyelt kérdés

Félek átmenni sok ember előtt a zebrán. Pl. félek attól, hogy azok akik az autón/buszon ülnek látnak.


Félek a forgalmas helyektől, ahol mondjuk sok ember előtt kell elsétálnom. Pl. csarnokok


Ha esetleg többen eszünk egy asztalnál valamilyen közösségben, akkor félek megszólalni. Ha kérdeznek valamit, azonnal lefagyok és nem tudok válaszolni.


Minden eszközzel kerülöm azt, hogy sok ember előtt bármit is tennem kelljen. Az is stressz, ha pl. első órán be kell mutatkozni a tanárnak a suliban.


Ez ellen lehet valamit tenni? Gyógyszer? Terápia?



2016. okt. 9. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogy állsz a telefonálással és az olyan helyzetekkel, ahol csak egy-két új idegen emberrel kell találkoznod? Azokban is lefagysz és rosszul érzed magad, vagy simán megy?
2016. okt. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen fóbia, több minden van ebben. Terápia kell pszichológussal. A gyógyszerrel még várj, majd ha a szakember szükségesnek látja. Viszont a pszichológus felkeresésével ne késlekedj!
2016. okt. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kor/nem?
2016. okt. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha telefonon kell keresni valakit, az is stresszes, bár az kevésbé. Meg függ attól is, hogy kit. Ha pl. a szüleimet, akkor rendben van, viszont ha idegent, új embert, akkor stresszelek.


Ha személyesen találkozom új emberrel, akkor is feszült vagyok.

2016. okt. 9. 22:21
 5/9 A kérdező kommentje:
F 22
2016. okt. 9. 22:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet ez más fajta fóbia is, ezért kérdeztem.


Szerintem is menj el egy pszichológushoz, mert ő olyan kérdéseket tesz fel neked, amivel könnyen megállapítható, hogy mi a helyzet. Gyógyszert nem kell feltétlenül szedni. Max az elején a terápiának.

2016. okt. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És hol lehet ilyen terápiát találni? Kihez kell menni? A TB fizeti vagy saját zsebből kellene?
2016. okt. 9. 22:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Én régebben voltam nagyon ilyen, most már kevésbé.Mondjuk a forgalmas helyeket, meg a metrót, amikor összenyomnak az emberek azt nem szeretem. Én gyógyszert ilyenekre tuti nem szednék, akkor sem, ha fizetnének... Mennyi emberrel szoktál beszélgetni? Ha nem egyedül mész valahova, akkor is ugyanolyan rosszul érzed magad vagy esetleg magabiztosabb vagy?
2016. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem olyan sok barátom van, szóval szerencsére viszonylag keveset beszélgetek.


Ha nem egyedül megyek, akkor talán kicsit jobb, de attól is függ, hogy kivel.

2016. okt. 10. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!