Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lelkiismeretfurdalásom van,...

Lelkiismeretfurdalásom van, amiért a "magányt" választom. Mit csináljak, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt mindent megadtam volna azért, hoy valaki szeressen, és legyen családom, de nem volt adott a lehetőség.


Most választhatnám ezt a verziót (családot, gyereket akár, stb.), de belőlem már elmúlt a vágy, már nem foglalkozom ezzel. (bár azt még nem teljesen látom, hogy mit kellene csinálnom, de végülis vannak ötleteim egy olyan életre, amiben egyedül vagyok)


Apukám egyedül él, és minden álma, hogy unokája legyen, hiszen ez az élet értelme, a család, stb.

Tudom, hogy anyám halála óta nem boldog, de ha látná, hogy én boldog vagyok, és családom van, akkor talán ő is az lenne.


Tudom, hogy ez az én döntésem kell legyen, de mégis lelkifurdalásom van. Hogyan tudnám ezt magamban rendezni?


26/N


2016. okt. 16. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Te,magad,szeretnél-e családot,gyereket?
2016. okt. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy még nagyon. Adj időt magadnak. Lehet most ezt érzed, de később még érezheted az ellenkezőjét.
2016. okt. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Zárd ki apádat a körből, és kérdezz magadtól. Mit akarsz valójában? Akarsz ezt, akarsz azt? Jobb lenne neked a magány? Miért? Mi változna egy családban? satöbbi

Próbáld rávezetni magadat a megoldásra. Ha ez nem megy így, és nagyon eszed magad a téma miatt, én javasolnám egy pszichológus felkeresését, de szerintem nincs erre szükség. Csak nézd azt, hogy neked milyen szükségleteid vannak.

2016. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért múlt el a vágy?
2016. okt. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Régen szerettem volna családot, gyereke(ke)t, de most már nem vagyok benne biztos. Illetve, régen csak így tudtam elképzelni, hiszen "ez a normális". Aztán kialakult a fejemben egy "B" verzió, mert azt gondoltam engem nem szeretnének, és "kitaláltam" egy olyan életet, amiben egyedül vagyok, mert hát úgysem lesz más lehetőségem.


Most lenne, de valamiért már túl sokat színeztem a "B" verziómat, már lehet, hogy ezt választanám. Aztán persze ez még változhat...


A vágy pedig most úgy érzem elmúlt, ezt nem tudom megmagyarázni, hogy és miért..

2016. okt. 16. 21:11
 6/10 anonim ***** válasza:
97%

" hiszen ez az élet értelme, a család, stb"


nem, nem ez az élet értelme.. csak ez lett az emberekbe nevelve!

2016. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"engem nem szeretnének"


Hibás gondolkodás.

Túlságosan leertekeled magad.

Mi van emögött?

Korábbi csalódás?

Lenne lehetőséged... tehát, van férfi a képben?

2016. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes a kérdés. Akarod-e igazán ezt a bizonyos magányt? Ha jól értelmezem, amit írtál, te magad szeretnéd ezt, hiszen ez a helyzet:

"Most választhatnám ezt a verziót (családot, gyereket akár, stb.), de belőlem már elmúlt a vágy, már nem foglalkozom ezzel"

Ha neked tényleg a magány kell, akkor elégedett kell, hogy légy, ha megvalósítod, hiszen ez az álmod. De kérdés, hogy tényleg ez-e az álmod. Hiszen utána meg ezt írod:

"... hiszen ez az élet értelme, a család, stb"

Lehet, hogy az élet értelme a család. Neki lehet, hogy az, de neked - ahogy írtad is - nem. Vagy talán te magad sem tudod?

Te lehetsz boldog egyedül is, ha komolyan gondolod, amit írtál. Ha neked tényleg jó egyedül, akkor így, egyedül boldog is leszel és felvonultathatod édesapádnak örömöd teljes spektrumát. Ennyit tudsz bemutatni, unokát nem fogsz neki prezentálni, de amit tudsz és akarsz, azt megteszed. Ekkor pedig magadban ki kell pipálnod 100%-ra a történetet, mert amit csak elérhettél és megtehettél, elérted és megtetted. Ja, hogy nem lett párod, családod, édesapád nem ültethette az ölébe az unokáját? Nem is volt cél, mert te egyedül akartál maradni.

Nekem viszont úgy tűnik, nem vagy te teljesen biztos ebben az egyedüllétben. Tudom, milyen ez, én is így voltam pár évig. Nem szégyen, nem rossz, csak az a lényeg, hogy időben ismerd fel, mi a helyzet. Ha nagyon nem tudsz megbarátkozni a helyzettel, hogy soha nem lesz családod és gyermeked (26 évesen akárhogy is nézzük, fiatal vagy még ahhoz, hogy életre szóló döntéseket hozz, hiszen ha kicsit is szerencsés vagy, nagyjából életed egyharmadánál jársz vagy még előrébb), akkor nem kell erőltetni.

Csak egyet ne tégy meg: ha neked tényleg nem kell család és gyerek, ne házasodj meg és szülj gyereket azért, mert "hadd örüljön apám neki". A gyerek akkor is a te fiad/lányod marad, ha a nagyapja már rég nem fog élni. Láttam már olyat, aki beleesett ebbe a hibába, szerintem te is: harminc-egypár éves nők, akik "jaj, Istenem, há' egyedül maradok, ketyeg a biológiai órám, gyorsan férjhez kell menni és gyereket kell szülni" jelszó alatt villámtempóban beleugranak egy szedett-vedett családalapításba, aztán minden lesz abból, csak örömforrás nem. Erre nagyon figyelj, mert kevés ennél rosszabb dolgot tudsz tenni nőként.

Szóval: a döntés a tiéd. Ha _neked_ (nincs dőlt betű, ez marad) tényleg, eltökélten nem célod a családalapítás, akkor így kell végigvinned az életedet. Édesapád meg úgyis szeret annyira, hogy ha egyedül boldognak lát, meg fogja bocsátani, hogy nem lovagoltathatja a térdén az unokáját. De ha te sem vagy biztos abban, hogy neked így lesz jó, akkor nem kell 26 évesen élethosszra szóló nagy kijelentéseket tenni, mert abban a pár évtizedben, ami hátravan, számtalanszor változhat még az életed.

2016. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szeretnél társat,családot,de leértékeled magad.

Szeretnél ismerkedni,de leértékeled magad

Szeretnél magad lenni,de leértékeled magad.

Szeretnéd ellátni a családod,de leértékeled magad

Lelkifurdalásid van: miért?

Mert leértékeled magad.

Megengeded magadnak,hogy boldog legyél?

2016. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. okt. 16. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!