Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Reménytelen, hogy valaha is...

Reménytelen, hogy valaha is megtanuljak anyanyelvi szinten angolul? Itthon.

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem reménytelen a dolog, csak egy igen jó tanár kell hozzá. Én speciel ismerek, haveromat is ő tanította meg angolul. No nem anyanyelvi szinten, de 2 év után már igen jól beszélte.
2015. júl. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Ha angol anyanyelvű emberekkel beszélsz itthon, akkor meg lehet tanulni, de az kb olyan, mintha nem is itthon lennél.

De úgy mindenképp felejtős, hogy sorozat nézéssel, meg iskolapadban, mindenképp kell kommunikálni angol anyanyelvű emberekkel.

2015. júl. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Anyanyelvi szinten soha nem fogsz megtanulni angolul, mert nem az az anyanyelved. Egyébként önállóan nem lehet megtanulni, kell egy tanár, és kellene idegen nyelvi környezet is.
2015. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Egyetemen anglisztika szakon nagyon szépen lehet fejlődni, ha már eleve van egy jó erős középfokú alapod. Ott általában vannak angol/amerikai tanárok is, akik nem tudnak magyarul.

Amúgy meg nem igaz, hogy önállóan nem lehet megtanulni egy idegen nyelvet. Nulláról indulva, magamtól, tanár nélkül fél év után letettem a középfokú, további egy év után pedig a felsőfokú nyelvvizsgát spanyolból úgy, hogy mellette nappalin egyetemre jártam és dolgoztam is.

2015. júl. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Aki anglisztikán végzett annak a legtöbbje eleve C2 szinten van, amit anyanyelvűnek mondanak.
2015. júl. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Az anyanyelvi szinthez mindenképpen el kellene töltened pár évet angolszász országban, de nem muszáj ezt a célt kitűznöd magad elé. Tökéletesen meg fogod tudni értetni magadat azon a szinten is, ameddig egyedül el fogsz jutni. Nyitva áll előtted a net, keress angol anyanyelvű barátokat, tőlük lehet a legérdekesebb dolgokat tanulni. Ne feladatként fogd fel, hanem hobbiként, úgy könnyen megy.
2015. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vree ***** válasza:
38%

Természetesen, hiszen - hála az internetnek - az angol "anyanyelvi környezet" nincs többé helyhez kötve.


Nyilván mindenki a saját útját követi, én csak a sajátomat tudom leírni tanulságként:

1. nyelvóra (minimum) középfokig; külön jó, ha rámegy az apróbb, ritkább nyelvi használatokra is.

az English Grammar in Use munkafüzetsorozat nekem anno rengeteget segített ebben, de sok oldal, mint mondjuk az Englishpage.com vagy [link] is normálisan, részletesen leírja a ritkább szabályokat.

2. elegendő angol nyelvű olvasnivaló segít folyékonyabbá, akadálymentesebbé tenni az olvasást Rajtad múlik, hogy milyen kedvenc olvasnivalót választasz, de lehetőleg olyat, amit nem szégyellnél idézni, amiben teljes használható mondások, viccek, szófordulatok, beszédek stb. vannak. Nagyon sok jó író közül lehet válogatni.

3. lépés, hogy kezdd el használni a nyelvet. Levelezhetsz vagy beszélhetsz online fórumokon, Facebook-on stb. emberekkel, a lényeg, hogy világosan ki tudd magad beszédben fejezni. Szedd fel a fordulatokat, amiket ők használnak.

4. a beszélt nyelv talén a legnehezebb: én amikor nemzetközi cégnél kezdtem el dolgozni huszonvalahány évesen, ahol anyanyelviekkel kellett telefonkonbeszélgetést folytani, egy év alatt hihetetlenül javult a beszélt angolom, és a folyékony, akcentusmentes beszált angol nyelvhezigazából csak akkor lehet eljutni, ha neked is a. meg kell tudnod érteni, értelmezni, megjegyezni, nem félrehallani mások hadart akcentusos angolját, illetve neked is tudnod kell folyamatosan, megakadások nélkül, tisztán és helyesen beszélni.

Én soha nem hagytam el Mo.-t, tehét nem kell elmenned ehhez, viszont az anyanyelviekkel való rendszeres kapcsolat elengedhetetlen.

2015. júl. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!