Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van az érettségihez...

Mi értelme van az érettségihez kötelező közösségi szolgálatnak?

Figyelt kérdés

Tizenegyedikes fiú vagyok.

Idén kezdtem el aktívabban csinálni ezt a csodálatos dolgot, mert ez a tanév az utolsó, amiben még ledolgozhatom az 50 órát.


(Aki esetleg nem tudná: néhány éve bevezették, hogy érettségi előtt minden középiskolás diáknak kötelező 50 órát dolgoznia valamilyen nonprofit/állami, vagy t9k9m tudja milyen helyen és erről vezetnie kell egy kiskönyvet, a végén pedig fogalmazást kell írni, hogy miket tapasztalt.)


Még nem végeztem vele, de abszolút fogalmam sincsen, hogy ennek a sz..nak mi értelme?!


Konkrétan annyit csinálok, hogy hétvégén délelőtt bemegyek a rákos múzeumba és rosszabb esetben csak ülök 3 órát és hallgatom, hogy a dolgozók miről beszélgetnek.. Jobb esetben ott van pár haverom és akkor kiküldenek gereblyézni, ami alapból veszett dolog, mert nincs is elég gereblye, ráadásul van kertészük is, aki a munka nagy részét már mindig elvégezte előttünk.

Szóval általában dumálgatunk és végigszenvedünk pár órát. Még ha lenne ott wifi, vagy legalább egy rákos labda, hogy a szenvedés ne legyen olyan kézzel tapintható, akkor rendben lenne, de így...

Ma például hazaküldtek, mert 'esett az eső, vizes a fa, festeni kéne, de így nem lehet, gyere vissza holnap' szöveggel és ezen már rohadtul felhúztam magam.


Lehetne mondani, hogy menjek máshova dolgozni, de mindenhol ez megy..

Vagyis nem.. Máshol nem kell végigszenvedni az 50 órát. Haverom 10 órát szenvedett végig (konkrétan végig laptopozott/filmet nézett) nyáron egy strand portáján és beírták neki az 50 órát.


Szerintem ennek, így rohadtul nincs értelme.

Húzzák az időmet, húzzák a dolgozók idejét, egy rakat pénz a papírmunka és semmi eredménye ennek a retkes sz.-.rnak.


2016. okt. 22. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi a gyakorlati haszna? Semmi. Mindenki elcsalja ezt, ahogy csak tudja. Nálunk a fél osztály ismerősökkel, szomszédokkal és/vagy állam által foglalkoztatott szülők kollégáival papírozta le úgy, hogy semmit nem csinált.

Még a tanárok is igyekeznek ezt lecsalni(3 óra helyett én kaptam 17-et az elején, mert korrepetáltam 1-2 alkalommal egy beteg osztálytársam, legutóbb 3 helyett ötöt beszédírásra és így tovább). Konkrétan eddig talán 15-18 óra iskolai munkával jött össze az 50.

Egyszóval valóban semmi értelme.


Ja és tudom, hogy ez nem volt kérdés, de ha tényleg ennyire szenvedés a melód, akkor én a helyedben vinnék pár füzetet meg könyvet, és készülnék a jövőhétre.

2016. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nem rossz munkák is, már ahol.

Tavaly érettségiztem, pont nálam vezették ezt be, mikor 9.-es lettem. :D Az elején még olyan munkákra mentem én is, hogy egy galéria őrzése, amikor egy lélek nem járt arra... Meg hasonlóak.

De szerencsére találtam én tényleg értelmes közösségi szolgálatot: idős néniket, bácsikat tanítottam számítógéphasználatra. Egér, billentyűzet, internet (e-mail, facebook, receptek keresése..stb.). Az tényleg jó volt...haszna is volt. De az olyan munkáknak tényleg nincs, amik neked jutottak.

Sajnos itt is ritkaszámba ment az ilyen, a diákok 80%-ának szar munkája lett, vagy le lett nekik igazolva munka nélkül. Na jó, hozzáteszem én is sokáig kerestem és lecsaptam rá időben. :D

Szóval ja... Nem sok értelme van, ha nem találsz valami értelmeset... :/

2016. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Ez úgy nézem, legfeljebb arra jó, hogy mindenki rájöjjön, hogy wifi/telefon stb nélkül szart se tud magával kezdeni. Egy könyvet már el se lehet olvasni. De köcsög az élet!
2016. okt. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Örüljetek neki, hogy csak ülni kell meg unatkozni.

Nálunk emberekkel kell foglalkozni (öregek otthona, ovi, hajléktalanok, stb), és egy tanév alatt (10.ben) kell az egészet teljesíteni.

És mi értelme van, amikor már szinte biztos, hogy gépészmérnök leszek?

Semmi, csak a tanulástól megy el az időm, mert hogy én nem fogok emberekkel foglalkozni, az hétszentség.

2016. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem látom semmi értelmét, előző tanév végén érettségiztem tehát az én évfolyamommal lett bevezetve. Mi sokan a katasztrófavédelemhez lettünk elküldve, ott is csak az ott dolgozók idegeire mentünk, amellett hogy semmi értelme nem volt számunkra se igazából (dolgozni meg végképp nem dolgoztunk semmit). Egyedül arra volt jó hogy 3 óra helyett csak valamikor 5-6 körül értem haza. Ez néhány óra volt az 50-ből, a többi pedig még magam sem tudom honnan lett. Egy általános iskolai barátom szerezte a sajátját és az enyémet is valahonnan.
2016. okt. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi.

Amikor szóba került a bevezetése, az lett volna a cél, hogy tanuljon belőle valamit a gyerek. Lényegében csak olyan munkák játszottak volna, mint pl. időseknek segíteni és hasonló szociális dolgok. Ezekből nincs annyi, ahány diák. Az egészet szimplán meglehetett volna oldani azzal, hogy évente 2 osztályfőnöki órán menjenek el a gyerekek valami múzeumba vagy vakok előadására vagy bármi hasonló.

A tényleges célja meg az ingyenes munkaerő. A városomban is jó pár önkormányzati vagy azzal összefüggő helyre direkt ilyen gyerekeket keresnek, mert ingyen megcsináltatják velük azt, amit más pénzért csinál.

2016. okt. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Valamelyik ügyes politikus az adófizetők pénzén kiment külföldre,látott egy ilyet, aztán eldöntötte, hogy bevezetik.
2019. dec. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!