Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlságosan el vagyok kényeszte...

Túlságosan el vagyok kényesztetve. Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Valahogy egy ideje elkezdett zavarni, hogy szinte semmit nem kellett csinálnom sosem. Szüleim mindig megcsináltak helyettem mindent. Én még speciel egy palacsintát vagy egy rántottát nem tudok csinálni, mert nem mutatták meg hogy kell. Egyáltalán nem tudok főzni sem. Hiába kértem meg anyát, hogy mutassa meg, mindig elnapolta és sosem lett belőle semmi.

Van egy közel 30 éves bátyám, aki alá szintén mindig minden oda vt tolva. Most ott tartunk hogy még mindig velünk él, annak ellenére is, hogy egy nagyon aranyos lánnyal van kapcsolatban 5 éve. Mindig vagy nálunk vannak vagy náluk. Komolyan mondom mint a tinik. De nem az én dolgom. Másrészről már 10 éve nem tudja befejezni az egyetemet, de az idei lesz az utolsó éve szóval remélhetőleg most már összejön neki. Valamint dolgozni sem nagyon akar. Volt hogy nagybátyám felajánlott neki egy fix munkalehetőséget, de nem akarta elvállalni. Szintén most is kaphatott volna egy jó munkát amit egyetemistáknak ajánlanak, ráadásul biztos szeretné, mert a hobbija amit csinálnia kellett volna, de azt sem vállalta el. Nagybátyám pedig győzködte is, hogy a jövőjére is gondolnia kell. Régebben egyetem mellett dolgozott, de mindig úgy kellett valakinek felébresztenie, nagyon utált bejárni, volt amikor be sem ment, mert nem akart.

Lényegtelen, csak azért mondtam el, hogy képben legyetek, hogy nem csak én vagyok elrontva. De én legalább tenni is szeretnék ezellen. Biztosan nem fogom azt csinálni mint ő.

Sokszor direkt elmosogattam, hogy anyának ne kelljen, pedig nem kért meg rá. Összetakarítottam a szobám, amit előtte mindig anya csinált. Sem a nővérem, sem a bátyám nem csinálta meg ezeket soha. Nővérem azt mondta, hogy addig nem csinálja meg amíg bátyám sem, de aztán hogy őt soha nem láttam sem mosogatni, sem takarítani az tuti, így nővérem sem csinálta.

Anya mondta, hogy elkezdett takarítani és teljesen ki volt akadva, hogy nővérem csak ült és nézte.

Ami pedig engem illet, mint említettem is, engem nagyon zavar ez az egész.


19/L


2016. okt. 22. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Az a lenyeg, h te mar jo uton jarsz. Erre legyel buszke! A testvereiddel ebben az ertelemben ne foglalkozz, azt csinalnak, amit akarnak. Legfeljebb a szuleidnek lehet joga ez ellen tenni...
2016. okt. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem szuper, hogy magadtól rájöttél, hogy ez nem jó, és teszel ellene.

Ne legyél mamahoteles, életképtelen egyed, mint a tesód! Ha elkerülsz otthonról, úgyis megtanulsz majd mindent, emiatt ne izgulj.

2016. okt. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Evolúciós fejlődés ez szép!! :D
2016. okt. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!