Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » NÓTÓRIUS gyűjtögető vagyok....

NÓTÓRIUS gyűjtögető vagyok. Nem tudok LOMTALANÍTANI. Hogyan lehetne változtatni ezen?

Figyelt kérdés
TARTHATATLANNÁ vált a helyzet: A régen megvett könyvek, a gyerek csecsemőruhái,iskolai jegyzeteim,szüleimtől örökölt bútorok, amik feleslegesek, stb. - mind csak foglalják a helyet. Ráadásul a férjem is gyűjtöget, ő szerszámokat, alkatrészeket, ami "jól jöhet még valamikor".Mit tanácsoltok?

2016. aug. 20. 11:32
 1/9 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Megemberelitek magatokat, és nekiálltok szelektálni mi az ami TÉNYLEG kell és mi az ami nem. A lényeg hogy nem kell sokat agyalni, ha 5 másodpercig nem jut eszedbe hogy mire kellhet ami nálad van, akkor mehet ki.


Esetleg ha van ismerős, gyerek aki segít az is jó. Én öcsémmel rámoltam így otthon, apámék meg mondták hogy ez jó lesz még az jó lesz még valamire. Amiről láttuk hogy nincs haszna, az ment ki.

2016. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

Gyűjtsél polcokat, tárolókat, van elég négyzetméter a falon.

Ahol nincs szem előőtt oda szereld őket fel, aztán lehet szépen rendszerezni!

Én is ilyen vagyok, és utálom ha világosan tudom hogy van valamim amire szükség lenne éppen, de nem tudom hol van a nagy kupiban, és mehetek megvenni..

Ha meg kidobod, akkor tuti hogy egy hét múlva pont az fog kelleni, és világosan emlékszel hogy kidobtad, akkor meg amiatt basz meg az ideg :D...

2016. aug. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na! Meg is vana megoldás, most hogy végigolvastam a kérdést!


Hát a szüleidtől örökölt bútorokból a férjed barkácsoljon polcokat egy erre kijelölt helyiségbe! És akkor oda szépen el lehet rendezni a szerszámokat is meg mindent, fel lehet cimkézni stb.

2016. aug. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérjetek segítséget a rokonoktól és amit esetleg el tudtok adni tegyétek fel az internetre és ezáltal egy kis pénzt is kerestek :)
2016. aug. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell ábrándítsak mindenkit a neten eladni nem lehet max értékesebb dolgot harmadáron.

Mindegy hova töltöd fel!

Ha egy bolhapiacra kiviszed annak nagyobb esélye van.

2016. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ha felrakok valamit jó esetben 10 ből 3 dolgot vesznek meg lealkudva 3 hétre a feltöltés után.

Ennyit a netes eladásról.

2016. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Végignézed a dolgokat és amiket 1 éve (vagy 2 éve) már nem használtál, azokat kíméltetlenül és kegyetlenül felteszed egy apróhirdetési oldalra, vagy lomtalanításkor kirakod.
2016. aug. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2-esnek: PONT ugyanígy gondolkodunk, a férjemmel. De már minden falon polc van, nincs szabad hely "kiszorulunk a házból" a sok cucc miatt.A férjem kiszórná azt, amit én gyűjtök, én meg azt, amit ő gyűjt.Aztán, hogy ne legyen konfliktus MARAD MINDEN A RÉGIBEN...Sajnos.
2016. aug. 21. 06:38
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzetet, én és a férjem is ilyenek vagyunk.

Már pszichiáteren gondolkozom ....

2016. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!