Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem "tudathasadás", ha nevet...

Nem "tudathasadás", ha nevet változtatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, két keresztnevem van (Gábor és Tamás), az előbbit használom, és utálom. Nem szeretem, sosem szerettem, egyszerűen nem, de mindenki így hív (az ismerőseim 100 százaléka). Szeretném elkezdeni használni a Tamást, de lehetséges ez? Lehet egyik napról a másikra máshogy hívni az embert? Tudom, hogy hülye kérdés, de nem értem, hogy lehetne megoldani a dolgot :D
2016. okt. 30. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát... Az új ismerőseid úgy fognak hívni de a régieknek nagyon furcsa lesz és nem is nagyon fognak átszokni.

Van ismerősöm aki megcsinálta a névcserét úgy mint te, de én még mindig a "régi" nevét használom előtte x évig úgy szólítottam nekem ő mindig is "Gizike" marad. :D

Próbáltam átszokni de nem jön a számra. De persze ez csak az én esetem.

2016. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem olyan lehetetlen ez, nekem egy kolléganőm váltott pont ugyanígy. Ő vak volt, én azt hittem, nála ez valami hiánypótlás (mint az egész élete a rengeteg diplomájával stb, persze sose találta meg önmagát, és ezen a névváltás sem segített).

Vele az történt, hogy az első időkben kifigurázás meg értetlenség fogadta, aztán ráhagyólag ugyanúgy semmibe vették, mint addig. Ilyenformán tapasztalatból mondom, hogy nem lehet, de legalábbis nem szerencsés így váltani.

2016. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem nem

eleinte furcsa lesz, de jogod van azt használni, amelyik szimpatikusabb

2016. okt. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!