Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki skizofrénia-ban...

Ha valaki skizofrénia-ban szenved és az egyik éne megöl valakit de a másik nem tud róla akkor lecsukják?

Figyelt kérdés

2014. okt. 30. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

Igen!

mert egy testben van a tudathasadott lélek, hiába hiszi az agy, hogy más követte el a cselekményt, a test ugyanaz, és azt vonják felelősségre.

Szóval, ilyenkor a 15 év kényszergyógykezelés néz ki, leszíjazva, szadálva.

nem jó jövőkép!

2014. okt. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Mindenképp lecsukják. Attól hogy beteg még elkövető. Ha nem csuknák le, mindenki azt állítaná aki gyilkol hogy az nem ő volt hanem egy másik énje és meg lenne oldva :) Meg attól hogy valaki tudathasadásos jogilag még ugyanaz a személy, az csak egy állapot h ő éppen több személyiségjegyet hordoz. Magyarul a skizoknak is csak egy személyi igazolványa van egyéni szocproblem h ő beteg is és elképzel más személyeket.
2014. okt. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem, mivel beteg.


De a környezete számára feltűnik, hogy valami nem stimmel vele (meg a skizósok jó része tudja is magáról, hogy gond van), és előbb vitetik be.


Meg ez a fajta skizofrénia nagyon ritka, elenyésző - a paranoid pl. sokkal gyakoribb.


A kezelés pedig NEM szíjazás, meg ilyesmi, hanem max. zárt osztály (ahol mászkálhatnak, meg minden), és normális gyógyszeres terápia, nem szedálás.

2014. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

[link]


A skizofrénia tudathasadás, nincs több énje, hanem módosult tudatállapotba kerül a gyilkosság idején (ha gyilkol egyáltalán), ilyenkor hallucinál, egy hang vagy akármi mondja neki, hogy tegye meg.

A többszörös személyiség nagyon-nagyon ritka, de az nem skizofrénia.

A cikk és a képek alapján pedig döntsd el magad, melyik a jobb a börtön, vagy ez. Mindenképpen balkáni viszonyok, és méltatlan a 21. században.

2014. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem. Hagyják szabadon, hátha többet nem tesz ilyet. Fura lenne, ha nem csuknák le. De lehet nem börtönbe vinnék.
2014. okt. 31. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek több énje van, azt úgy hívják, hogy disszociatív személyiségzavar. Sokszor ezek a személyiségek nem is tudnak egymásról.


A skizofrénia az más, ott a betegnek nincs több énje, hanem hallucinál, képzelődik dolgokat. Olyan dolgokat érzékel, amik a valóságban nem léteznek, de a tevékenységét mégis befolyásolják, mert a beteg valóságnak fogja fel. Vagyis nem képes a képzelete és a realitások között megzúzni a határt. Ennek több fokozata van, az egyik legdurvább Az egy csodálatos elme című filmben bemutatott dolog, amikor a főszereplő komplett nem létező embereket képzelt el, akikkel beszélgetett és meghatározták az életét (amúgy az a film igaz történeten alapul).


Na szóval mindkét betegségben szenvedő ember elkövethet bűncselekményt, akár meg is ölhetnek egy másik embert (a betegség mértékétől függően). Ebben az esetben azonban nem csukják őket börtönbe, hiszen önveszélyesek is, illetve a börtönben nem kapnák meg a szükséges orvosi kezelésüket. Mivel az ilyen betegeknek folyamatos orvosi kezelés kell, ezért kényszergyógykezelése ítélik őket szerintem. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy bekerülnek a zárt osztályra, ahol gyógyszerezik, nyugtatózzák őket.

2014. okt. 31. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz, az disszociatív személyiségzavar, amikor több énje van valakinek. A skizofrénia más. Alapos kivizsgálás után eldöntik, hogy teljesen biztosan mentális beteg-e. Ha igen, akkor nem beszámítható, így pszichiátriára vagy vhova bezárják, nem rendesen börtönbe, de kb. felér azzal, csak közben kényszergyógykezelik tudtommal
2014. okt. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A skizofrénia nem teljesen ezt jelenti.Ha azt vesszük igen,két énje van,mert váratlanul bekattan,és olyan,mintha egy teljesen más ember lenne.De emlékezhet rá,hogy mit tett,az ún.tiszta időszakaiban.
2014. okt. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A skizofrénia és a disszociatív személyiségzavar két külön dolog,először én is azt hittem hogy a kettő ugyanaz és rettegtem hogy skizofréniás vagyok aztán elfogadtam hogy kettős személyiség vagyok.
2014. dec. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!