Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csata után okos a magyar?...

Csata után okos a magyar? Igaz a mondás?

Figyelt kérdés

Egy szólások közmondások könyvben akadtam rá: Csata után okos a magyar.


Ez remekül jellemzi a magyar mentalitást?

Itt mindenki ért mindenhez megy pofázás nagyon okos mindenki-többnyire utólag. Hogy hogy kellett VOLNA csinálni.


2016. nov. 1. 14:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Igaz,de még mennyire!!
2016. nov. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%

Költözz a világ maradék 80% helyére visszasírnád magad ide (nem kell messzire se menni csak egy kicsit keletebbre, esetleg délebbre..)


Nem tudom, hogy lehet egy teljes országot általánosítani de az ilyeneknek mint te sikerül mindig.

2016. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

Degradálónak érzem ezt csak a magyarokra vonatkoztatni.

Ez minden társadalomra és emberre igaz, és persze tekintsük a "csatát" átvitt értelműnek. A magyar sem forróbb fejű, vagy hebrencsebb, mint bármely más nép.

Ha meg már történelem, a magyarok általában nem saját kezdeményezésre és nem maguk miatt szenvedtek veszteségeket. Minket vagy megtámadtak, vagy rosszkor voltunk rossz helyen (és oldalon).

2016. nov. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

Nem mondom azt, hogy csak a magyarokra, de a magyarokra IS nagyon igaz. Pl. a törökökre is. De egy másik országban sem tapasztaltam, hogy ennyire értene mindenki, mindenhez és ennyire semmibe venné annak a szavát, aki jobban ért. Akár egyetemen, akár munkában. Utólag meg megy a magyarázkodás, hogy igen, igen...


#2: Ugyan, a bolygó 80%-án még nem jártam, de keleten és nyugaton is rengeteg helyen sokkal jobb volt a közeg. Az ismerőseim szerint is.

2016. nov. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, te félreérted ezt a mondást. Nem azt jelenti, hogy mindenki ért mindenhez, hanem azt, hogy utólag már könnyű okoskodni.

Légy szíves ne általánosíts már egy ezer éves mondás alapján, amit még nem is értesz.

2016. nov. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ó értem én.

ez egy 1897-es kötetben volt és úgy tűnik már akkor is csak a pofázás ment.

2016. nov. 1. 17:26
 7/17 anonim ***** válasza:
Te áruld már el, mi értelme volt ennek a kérdésnek? Kimérgeskedted magadat, és?
2016. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
ez itt a gyk-tedd ki egy kérdésbe hogy mi értelme volt ennek a kérdésnek.
2016. nov. 1. 18:21
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"ez itt a gyk-tedd ki egy kérdésbe.."


Rátapintottál a lényegére, hogy még az ilyen gyűlölködő, uszító, súlyosan általánosító emberek is feltehetik a kérdéseit, mint te.


Tulajdonképpen te már eldöntötted magadban, hogy ez így van. Csak jöttél még uszítani miközben igazolod magad meg a beteg elképzeléseid, de amint látod, hogy a legtöbben nem így gondolják megy a leszólás, pontozás, ahelyett elgondolkoznál azon, hogy vajon neked van-e igazad, vagy a többieknek.


Mi lenne, ha észben tartanád, hogy a közmondásoknak átvitt jelentése van mielőtt az egódhoz meg egy szólások közmondások könyvhöz nyúlnál?

2016. nov. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
#9: Képes vagy kifejteni, hogy a kérdező kit és mire uszított?
2016. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!