Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a budapesti...

Miért van az, hogy a budapesti emberek, amint tudomást szereznek róla, hogy az a másik ember vidéki városból jött Pestre, akkor az paraszt?

Figyelt kérdés

Szegeden lakom és nem csak mondják,hogy leparasztozzák a Pestiek a vidékieket,hanem tényleg úgy is van.

Keresztapám Miskolcon lakik és tök parasztnak nézik Pesten amint megtudják,hogy vidéki.


Egy példa:

Étteremben a nagy táskámat letettem Pesten és a pincér egyből jött,hogy jó napot kívánok,étlapot is hozott,megkérdezte,hogy nem pestiek vagyunk,mert a nagy csomagot látta nálunk,mondtam Szegediek. Ezután mindenkihez hamarabb visszament,hogy sikerült -e választani,még akik utánunk jöttek az étterembe azokhoz is. Egy félóra múlva sétált oda,hogy sikerült-e választanunk amikor már tiszta éhes voltam,és azelőtt nem is ,de ezekután azért is azt válaszoltam neki,hogy "kössz haver nem" most igen parasztosan viselkedtem de csak azért és visszanyomtam a kezébe az étlapot,feleségemnek mondtam menjünk.


Tehát nem csak mondják,be is bizonyították,hogy a pestiek parasztnak nézik a vidékieket.


Mi is parasztnak nézhetnénk akik meg tőlünk laknak kisebb faluba,de mi nem vagyunk bunkók.

Csqk azokat nézzük parasztnak akik tényleg azok,mármint földből élnek de csak azért ,mert valaki kisebb településen él,nem egy koszos büdös belvárosban,azért nem nézem parasztnak.


Meg is van a Budapestiekről a véleményem.


Miért parasztok a vidékiek a Pesti embereknek?

De kivétel nélkül mind.

Miért?



2016. okt. 31. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tudom miről beszélsz.Több mint 20 évet éltem Pesten.Az első gondolatom:Ha egy pestinek nem mondod el ,hogy honnan jöttél,akkor nem fog téged megkülönböztetni.Mert nincs rád írva,hogy vidéki vagy.És egyébként sokkal nehezebb beilleszkedni vidéken egy pestinek,mint egy vidékinek Pesten,ezt talán majd elmondják az utánam válaszolók is.
2016. okt. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Budapesti? Nem olyan nagy szégyen az.
2016. okt. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Miért általánosítasz? Igen sok bunkó ember van budapesten, aki kifejezetten lenéző vagy bunkó a nem budapestiekkel szemben, de az ország más területein is vannak bunkó emberek, meg előítéletes emberek (pl akik néhány rossz élmény után MINDEN budapesti embert leírnak maguknak...) Meg vannak ám olyan történetek is, hogy egy pesti lemegy vidékre és kapásból előítéletekkel fogadják, mint péládul, hogy kényes, ingyenélő, bunkó, nagyképű, stb. Anyukám pesti, apukám vidéki, amikor anyukám először meglátogatta apukám családját megvoltak ezek az előítéletek. Szerencsére rájöttek, hogy egyáltalán nem igaz az egész. Szóval kérlek ne ítélj el mindenkit azért mert páran bunkók voltak veled, azért nem mindenki ilyen. Megértem hogy szar, de az hogy ugyanezt csinálod kb nem megoldás.
2016. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyébként nem érdekel,ha parasztnak néz a Pesti,nem fáj ,nem olyan ember vagyok aki a szívére veszi,sőt ha az anyámat szídják "K" betűvel kezdődő szóval sem érdekel,volt már aki leanyázott és szembefordultam vele,mondtam neki,hogy "így gondolod?,egészségedre...,aztán mentem tovább.

Szal nem az az ember vagyok akit meghat az ilyen,csak kíváncsi vagyok,hogy miért parasztok a vidékiek a Budapestieknek,azért kérdeztem.

2016. okt. 31. 21:56
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod te hány ember él Budapesten? Tudod, hogy pluszban még hányan járnak vidékről dolgozni? És ha az az ominózus pincér éppen vidékről költözött Pestre dolgozni?

Simán általánosítasz. Ennyi.

2016. okt. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Több ponton vérzik az egész.

Először is miért gondolod, hogy mindenki azzal van elfoglalva, hogy ki hol lakik?

Ha te mégis kifogtál egy ilyen galád pesti pincért, akkor nem kell válaszolni (a nagy táska bármit tartalmazhat, a fóbiád az, hogy te attól vidékinek néztél ki, akár még Svájcból is jöhettél és akkor nem fordult volna meg a fejedben, hogy lenéz, mert nagyobb lett volna az önbizalmad), vagy ha te minden egyes pestit ismersz és belelátsz a fejükbe, akkor menj kajáért egy nagy áruházba ahol az automata pénztárnál fizetve szóba se kell állnod egy emberrel sem. Én így látom és szegedi vagyok, valamint Szegeden átlagon felüli a barmok száma a kereskedelemben véleményem szerint.

2016. okt. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Quatermain ***** válasza:

-Non-stop csak azt hallgatom,

hogy a pestiek parasztoznak.

-Kajakra b**dmeg!

-Paraszt így,a pestiek úgy. Mi van itt? Hát én is pesti vagyok.

-Igen,te is pesti vagy,ezért te is egy kib**ott nagy paraszt vagy!

-Én is paraszt vagyok?

-Az vagy,egy kib**ott nagy paraszt vagy! Mert elmondanám neked, hogy Pesten élnek a legnagyobb parasztok!

2016. okt. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert félnek tőlük hogy a kapát beleállitják a hátukba
2016. okt. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, sorozatban tapasztalom alföldiekről a beképzeltséget és rendkívüli túlérzékenységet és infantilis makacsságot -persze a fordítottját igyekeznek láttatni, átlátszó módon-,

mégse vélem, hogy mind ilyen. Tendenciózus bár, de nem mind ilyen, ismerek egészen érett lelkületű alföldieket is.


(NEM vagyok pesti egyébként. Se alföldi. De ez mind nem lényeges számomra.)

2016. okt. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sztereotípia fűszerezve tömény előítélettel.
2016. okt. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!