Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki káromkodik vagy...

Ha valaki káromkodik vagy trágárul beszél abból miért következtetnek arra sokan hogy biztos gond van az eszével, tehát hogy nem értelmes?

Figyelt kérdés
Nem értem az összefüggést. Szerintem a legtöbben nem azért használnak trágár kifejezést mert nem tudja hogy melyik szebb szóval lehetne helyettesíteni,hanem mert ez jobban tetszik neki vagy szimplán rossz szokásból. Én ismerek olyan embereket akiknek magas az IQ-juk és tanult emberek mégis gyakran szoktak trágárul beszélni/káromkodni.
2016. nov. 5. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Akinek jobban tetszik a trágár beszéd azzal bizony baj van. Más, ha valaki felindulásból használ csúnya szavakat. Én nekem is kicsúszik egy-kettő a számon, mikor pl a kislábujjam találkozik az ágysarkával, de, ha valaki kötőszavak helyett használja, egy értelmes társalgás során, arról azért nem leszek jó véleménnyel. Egy értelmes ember tudja már megválogatni a szavait, főleg hasonló társaságban. Nem azért, mert ezzel az eszét bizonyítja, hanem mert ezek a szavak sok ember fülét bántják, sokakat zavarnak, sértenek. Okos ember ezt igyekszik elkerülni. Lehet sajnos valóban rossz berögződés, ha látom, hogy egyébként igyekszik leszokni róla vagy javítani magát, netán elnézést kér érte, akkor azt mondom nincs vele semmi baj.. :)
2016. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%
azert hiszik, mert igy is van. hiaba a magas IQ, ha az EQ kb nulla.... tiszaban van vele mindenki, hogy nem a szokincs hianyossaga miatt beszel igy, aki igy beszel. a gond az, hogy rettento ocsmanyul hangzik. 1-2 bmeg kb mindenkivel elofordul, de azert kijelenthetjuk, hogy aki nagyon tragarkodik , az altalaban nem egy muvelt, normalis valaki.
2016. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdező, aki pusztán ennyiből erre következtet, annak gond van az eszével.
2016. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék válaszolni.
2016. nov. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ilyet nem láttam, hogy az IQ magasságával hozták volna ezt összefüggésbe. Igénytelenséggel, faragatlansággal már inkább.
2016. nov. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!