Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az miért van, hogy sokan...

Az miért van, hogy sokan értelmes diplomával nem tudnak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Vannak ismerőseim, főleg fiatalok, akik értelmes diplomát tettek.Értelmes alatt azt értem, hogy környezetmérnök,közlekedési mérnök, közgazdász.


Sokuk viszont, nem tud benne dolgozni.

A környezetmérnök ismerősömnek el kellett mennie valami gyárba.

A közgazdásznak pedig valami sima adminisztrátornak, nem túl sok pénzért.



Nekem is gazdasági diplomám van és nem teljesen abban dolgozok.Ez a munka is úgy sikerült, hogy volt ismerősöm.

Mondanom sem kell, a fizetésem sem "diplomás".


Angolból van szakmai középfokom.Most németül tanulok, valami osztrák állást szeretnék.Ott nem baj, hogyha csak asszisztens vagy adminisztrátor lennék,ugyanis normális lenne a fizetés nem csak aprópénz, amit Magyarországon fizetnek.



A közlekedésmérnök barátom sem a szakmájában dolgozik.Valamilyen szinten kapcsolódik hozzá a diplomája, de a munkája csak középfokú végzettséget igényel.

Azt mondja, Magyarországon nagyon nehéz közlekedésmérnökként állást találni.Viszont, ő idősebb is.



Pedig, ezek mind értelmes és nem olyan könnyen elvégezhető szakok.Nem lehet egy lapon említeni őket mondjuk a kommunikáció és médiatudománnyal például.



2016. szept. 4. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Általában azok az emberek kerülnek ilyen helyzetben, akik a képzés ideje alatt nem voltak céltudatos kapcsolat és karrierépítők. Sokan a képzés ideje alatt megelégednek iskolaszövetkezeten keresztüli munkákkal és elmennek a Tesco-ba árufeltölteni, ahelyett, hogy szakmába vágó helyet keressenek. A kötelező gyakorlatokat letudják úgy, hogy elmennek kétszer 1 hónapot, hogy meg legyen az igazolás, de nem kérdeznek, nem érdeklődnek lehetőségek iránt, hanem megelégszenek vele, hogy adatot rögzíthetnek, de nem is akarják átlátni a folyamatokat. Aztán diploma után kilépnek a munkaerőpiacra és légüres térben vannak, hiába voltak szorgalmasak az iskolában.
2016. szept. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A legböszmébb Feri ***** válasza:
74%

A környezetmérnök mióta értelmes diploma?

A közgazdász pedig lehet 2 nyelven folyékonyan beszélő szakember, aki a Corvinuson elvégezte a Pénzügy-számvitel alapszakot, aztán a pénzügy mesterszakot, de lehet olyan is, aki hebeg-habog angolul és valami Zsékáefen vagy Edutuszon járt turizmusra...

2016. szept. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
A leszázalékolásból és hogy cáfolat nem érkezett, látható, hogy fáj az igazság az elhelyezkedni nem tudó diplomásoknak...
2016. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 MZ.per.X ***** válasza:
75%

Abban van igazság amit az első mond, én sajnos saját bőrömön tapasztalom ezt meg.


Nagyon sokáig nem csináltam meg a gyakorlatokat, amit megcsináltam az is a kötelező minimumnak számított, mellette olyan diákmunkákat csináltam amivel semmit nem vagyok előrébb. Utána egyik gyakorlatomnál volt az, hogy 1 hónap helyett ott maradtam 1 évet, és gyakorlatilag az az 1 év mentett meg attól, hogy üres önéletrajzom legyen.


Rohadtul sokat számít, ha van kézzel fogható tapasztalatod.


Ha újra kellene kezdenem, akkor első félévtől TDK-t csinálnék, célirányosan tanulnék és folyamatosan dolgoznék, nyáron ott van 2-3 hónap ami teljes munka lehet, suli mellett is lehet kisebb-nagyobb feladatokat vállalni, akár csak bedolgozás szinten.


Vagy nyelvtudásban is jó ha nem áll meg az ember a "vanegyközépfokúm" szinten, hanem tényleg tud az adott nyelven beszélni, akár szakmai szinten is.


Vagy alapból el kell adni magunkat. Már fiatalon meg kellene tanulni egy jó önéletrajzot írni, nekem például segített az, hogy elképzeltem előre mit is szeretnék látni az önéletrajzomban.


És ott vannak még a külföldi tanulmányi és gyakorlati lehetőségek, azokra is azt vettem észre, hogy kifejezetten kapnak a cégek. Sokkal jobban megakad az emberek szeme azon, hogy külföldi irodában volt valaki, mint azon, hogy egy itthoni 100-ad szintű névtelen irodánál.


Azt felejtik el sokan, hogy az egyetem már nem csak a tanulásról szól, hanem az életed megalapozásáról.

2016. szept. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem kell annyi diplomás ember, mert nincs annyi diplomás állás.

A multik boltokat hoztak ide(Lidl, Aldi), ahova árufeltöltő, boltos, pénztáros kell, meg összeszerelő üzemeket (Merci), ahova kevés irodai ember kell, de annál több fizikai melós.

Diplomás még SSC-be mehet, ahol viszont 2 nyelven kell beszélni felsőfokon, ráadásul rabszolgameló.

Állami céghez, önkormányzathoz bejutni meg protekció kell.

2016. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Mert a bérigényét az adókkal együtt nem lehet kitermelni az adott vállalkozásból.

Minden tök nyomott áron van, és nem nagyon van kinek eladni, nincs vásárlóerő.


Ha pedig nincs vásárlóerő, akkor minden megáll, hisz nincs bevétel.


Érted..

2016. szept. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

# 5/


Vagy saját tanfolyammal is felvesznek, aztán tökmindegy hogy kerültél be, előtted a ranglétra..


Az állam saját magát is szemenköpi a politikájával, ahogy a választóit is...

2016. szept. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem amikor értelmes diplomát neveztél akkor, valóban arra gondoltál. Közgazdásznak nevezni valaki azért mert van egy üzleti BSc-je pedig elég erős kifejezés. Szerinted egy olyan környezetben ahol a 10 legnépszerűbb egyetemi szakból 5 az közgáz, feltűnő jelenségnek számít az ember akárcsak a legkisebb szinten? Mutass nekem munkanélkülit Corvinus Pénzügy, vagy Biztosítási és Pénzügyi Matematika MSc-vel.
2016. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, milyen közgazdász az a közgazdász.

Én BGE-s diplomával egy hónap alatt (4 hét volt a kiválasztás folyamata) találtam munkát a szakmámban jó pénzért.

2016. szept. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Még annyit az előzőhöz, hogy mindezt kapcsolatok nélkül a verseny szférában.
2016. szept. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!