Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért vonják párhuzamba...

Sokan miért vonják párhuzamba a szegényeket az igénytelen prolikkal?

Figyelt kérdés
Most is olvasok egy cikket az origon-n egy Ryanair járaton történő verekedésről és az egyik sz**rágó egyből megjegyzi, hogy azért rossz a fapados, mert a proliknak is van rá pénze jegyet venni. De ugyanez megy az autós témánál, hogy "Jajj, proli Suzukis, a ti autótok". Ha valaki szegény az miért törvényszerű, hogy tahó/igénytelen proli is egyben? Nagyon sokan vannak, akik normális életet élnek, erkölcsösek csak sajnos nem jöttek össze a dolgok az életben, ezért nem dúskálnak minden jóban. Mindenhol ezzel az undorító általánosítással/megbélyegzéssel lehet szembesülni. A szüleim rendes emberek, dolgoznak, sosem dohányoznak vagy cigiznek és mégis csak egy régi Astránk van. Persze ha lenne egy barátnőm és bemutatnám neki a szüleimet illetve látná a házunkat (amelyet amúgy folyamatosan javítgatunk, ha van rá pénz), akkor neki is az jönne le, hogy mekkora igénytelen/tahó prolik vagyunk. Ismerkedéskor hogyan lehet kiszűrni az ilyen embereket, ha egyáltalán lehetséges? (nem kifejezetten a párkapcsolatra értem)

2016. nov. 7. 09:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Utolsó: tudnál erre példát mondani?

"abban is egyetértek, hogy a prolinak nevezett viselkedés gyakran (vagy talán általában, netán mindig?) a magasabb műveltség, vagy kifinomultabb ízléssel szembehelyezkedő, azt tagadó, kritizáló, megvető szokott lenni. talán nem is független a proliságtól, hogy bizonyos körökben egyre inkább a bölcsész és az értelmiségi szavak kezdenek(?) hasonlóan negatív jelentést kapni, mint korábban az alsóbb néprétegek gyűjtőszavai, ami a politikában és a médiában is egyre többször megjelenik pejoratív kontextusban."

2016. nov. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
20, a paraszt kifejezés tipikusan a második világháború után lett pejoratív jelző, a tanulatlan városi népeket bujtogatta fel ellenük a hatalmat bitorló, hasonlóan tanulatlan politikai,jellemzően kommunista vezetők.
2016. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Utolsó nagyon jól válaszolt!!
2016. nov. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

#22 ugye nem azt akarod ezzel mondani, hogy a második világháború és a kommunizmus előtt a hatalmi és kultúr elit, meg a kiszolgálóik soha nem emlegették pejoratívan, lenézően a parasztokat? komolyan azt akarod mondani, hogy a földesurak, ispánok mind tisztelettel és elismeréssel szóltak a parasztságról és a feudalizmus idején soha nem volt negatív jelző, hogy paraszt?

a kommunizmus idején valóban megjelent egy másik alacsony (és alacsony tanultságú) népréteg, ami saját fontosságát hangsúlyozva igyekezett lenézni a parasztságot, de ez nem jelenti azt, hogy korábban sosem volt ilyen lenézés.

2016. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Szerintem tény hogy a szegény emberek legalább 60%-a esztelen proli, én is éltem hátrányos helyzetben, tudom milyen szegénynek lenni, nagyszüleim neveltek konkrétan nulla külső támogatásból sok éven át. Ők valamennyire rendes emberek de szüleimről ez messze nem mondható el. És nagyon sok szegény ember olyan mint ők, legalábbis azokkal akiket szerencsém volt megismerni nem voltak külömbek tőlük. Ismerkedésnél viszont már elsőre lejön hogy ki milyen hozzáállású és persze nem lesz senki proli attól hogy szegény. Én csupán a pálinkás esztelen, álszent prolikat nem szeretem. Nekem első barátnőm akivel jó sokáig együtt voltam gazdag családból volt és egyáltalán nem szólt le egyszer se. Amúgy meg az olyan emberek akik a levegőből kapva leszólnak valakit hogy proli csak mert szegény ugyanolyan álszent prolik. Nem anyagi helyzet dönt abban hogy ki proli és ki nem az.
2017. máj. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Ardenter válasza:
A proletár munkást, bérmunkást jelent.
2017. okt. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Ardenter válasza:

A proletár fogalma nem függ a szegénységtől, ismerek szegény orvost (röntgenes) és gazdag prolit (szakmelós).


Tanultság foka kizárja a proli fogalmát: PL egyetemi végzettség, vagy sokadik generációs értelmiségi sem lesz proli, csak azért mert szegény.

2017. okt. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!