Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért jó lenézni a szegényeket?

Miért jó lenézni a szegényeket?

Figyelt kérdés

Miért lenézendő, ha valaki szegényebb családba született, nem tudott továbbtanulni, a szülei meg egy árva konyharongyot nem tudtak neki adni az új háztartásba, nemhogy házat meg kocsit.

Sokaktól hallani, hogy albérletben lakni szégyen, mindenki annyit ér, amennyije van...

Nekem is van olyan ismerősöm, hogy mi kb nyomorogtunk, ő meg "Új az ágyunk, IKEA, 200 ezer volt"

Engem is mindig bántott a szegénység, nem azért mert nem jutott a legjobb ruhákra, meg nem volt 15 évesen okos telefonom, hanem mint most pl nincs pénzem nyelvvizsgára.

De itt az oldalon még annál is rosszabbak sokan, mint amilyenek szemtől szemben.

Csak egy példa:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__oltozkodes__..


2015. dec. 17. 13:48
 1/6 anonim válasza:
100%
Külföldön majdnem mindenki albérletben lakik, csak mondom... Valamint a mai világban fontos, hogy az ember mobilis maradjon. Ha egy ember ez alapján eltudja dönteni valakiről, hogy gazdag-e, vagy szegény, az hülye.
2015. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az albi az király mert ha megunod csak otthagyod és csókolom :D keresel másikat.


de amúgy aki lenézi a szegényebb embereket az olyan ember akit büszkeséggel tölt az el hogy társadalmilag valaki felett áll...

2015. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hatalom szintjein magasabban állók sajnos sokszor lenézték a lejjebb állókat a történelem folyamán.

Ma a hatalom egy pozícionáló eszköze a pénz (bár elég látszólagos, mert amint ugrott a pénz, ugrott a vélt hatalom is vele együtt). Ettől függetlenül ez nem jó dolog, csak sokan ezt használják önbizalomépítőnek, önelégültség-katalizátornak.

2015. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért nézik le a kevésbé pénzes embereket (szándékosan nem írtam szegényebbet!!), mert még nem tudják, hogy az élet olyan, mint egy mókus-kerék, amelyben egyszer fent, másszor lent.

Aki a lentről jut saját erőből egyre fentebb, az meg tudja becsülni azt amije van/lesz, és sohasem fogja lenézni a másikat!!!

Akinek a szemében pedig a pénz az elsődleges, bizony az lelkileg igen-igen szegény, és sajnálni való ember!!!

2015. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is szegény vagyok. Nem nézem le őket, csak azokat akik nem tudnak bánni a pénzzel.

Amúgy gimit simán kilehet járni, még szegényként is.

Ott jól kell tanulni, és a nyelvvizsga megvan egy jó emelt angol érettségivel ingyen.

Emellett az egyetemen is meglehet lenni, hiába szegény a család ha jó tanuló vagy, és néha elmész diákmelózni.

2015. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert az ilyen újgazdag "húdejani vagyok" típusú emberek szerencsétlen nyomorultak akikben egyetlen egy jó dolog van, ami a pénz. Semmi másuk nincs. Hülyék, mint a segg, lassúak, bunkók és semmit nem értek el maguktól, csak alájuk van rakva minden. Amíg én azon őrjöngök, hogy nem tudjuk kifizetni a számlákat, ők azon, hogy lenőtt az 5000 Ft-s műkörmük... Szánalmas. Gyűlölöm őket.
2015. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!