Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik annyira az...

Miért szeretik annyira az emberek a sört meg általában az alkoholos italokat?

Figyelt kérdés
21 vagyok és fiú, de a mai napig nem tudom megérteni, hogy mi olyan jó a sörben/pálinkában stb. A sör még csak-csak elmegy, főleg, ha egy napsütéses délutánon meccsnézés közben fogyasztok egy kiadós húsalapú ebédet (szárnyas/vadhús gazdag körettel), amihez sokkal szívesebben iszok sört vagy bort (persze fél liternél többet egyik esetben sem szoktam meginni), mint vizet vagy ivólevet. Persze ilyenkor is érzem a sörnek vagy a bornak azt a furcsa kesernyés ízét, de hússal kifejezetten jó fogyasztani. Na de a pálinka...Akármilyen formában/éhséggel stb. fogyasztok egy kis pohárral (hogy hívják azt a mennyiséget, minek nevezik? :D), amikor lecsúszik a torkomon, mindig a halálomon vagyok. Olyan körömlakk íze van, hogy legszívesebben egyből rohannék a mosdóba, hogy kiöblítsem a számat. Ha közvetlenül nem eszek előtte, szinte mindig kiráz a hideg és miután lecsúszik, sok-sok másodpercekig "nyelési rohamom" van. Megnő a nyáltermelésem, elkezdek könnyezni és úgy érzem magam, mint egy mazochista. Csak nálam jelentkeznek ezek a tünetek? Ha nem, akkor az emberek miért szeretik annyira a pálinkát? Meg ebből meginni egy éjszakai buli alatt 1 üveggel. Hogy a fenébe lehet kibírni? Sörből is max csak 2 dobozzal tudok egyszerre meginni, de akkor is általában azt gondolom magamban, hogy jó nekem ennyi pont elég, köszönöm szépen. Persze a mellékhatások ott is jelentkeznek keményen (csuklás, büfögés). Ezen kívül még valamikor régebben ittam Jägert is anno, de már az ízére nem emlékszem. Sztem annyira nem volt kibírhatatlan számomra. A pálinkánál biztosan jobb volt, ez látatlanban megmondom. Szóval kérdezem én tőletek. Hogy a fenébe lehet ennyire szeretni a piát, főleg a keményebbeket? Én a könnyű alkoholos löttyökre is úgy tekintek, mint nagyon speciális "alkalmi kiegészítő", de más meg úgy vedeli a pálinkát/vodkát, mint a vizet. Teljesen érthetetlen számomra. Vagy csak én vagyok ennyire sz*rból, hogy az ízét sem bírom?

2016. nov. 7. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
ízlések és pofonok
2016. nov. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Mert szeretik.


Ilyen hülye kérdést így agyonbonyolítani... mázli, hogy nem ismerjük egymást.

2016. nov. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:
100%

A legtöbb ember tényleg olyan alkoholos italokat iszik, amiket nem lehet az ízéért szeretni. Csakhogy az agynak van egy olyan szokása, hogy 1-1 élelmiszer kellemes hatását összeköti az ízével, és így akár teljesen szarízű dolgokat is képes nemcsak megszokni, hanem megszeretni is. De ez nem mindenkinél működik ilyen „jól”, pl. nálam sem. A megszokásig én is eljutottam egyes rossz italoknál, de a megszeretésig nem.


A töményszesz kicsit más ebből a szempontból, ott a minőségétől függetlenül mindenkinél van először kisebb-nagyobb reflexszerű rosszullét, ez általában úgy múlik el, hogy az ember több pohárral erőltet magába, és megszokja az agya, hogy nem olyan veszélyes, mint amilyennek elsőre tűnik. (És ugyanezért lesz akár többhónapos/éves undor abból, ha valaki hányásig issza töményet.)


A pálinka elég rossz helyzetben van ilyen szempontból, mert jelenleg háziból és boltiból is aránylag kevésről lehet elmondani, hogy tényleg JÓ lenne.


Persze minden italfajtából van olyan, aminek önálló élvezeti értéke van, azaz lehet szeretni ténylegesen az ízéért, csak általában nem olcsón.


A Jägerrel azért nem volt bajod, mert finomított és cukrozott szesz, meg nem is túl erős, ezért elég keveset érzel az alkoholból ahhoz képest, hogy rövidital.

2016. nov. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én férfi létemre elég kevés sört iszok, Sporoni, Borsodi, Heineken vagy teszkós Lager nekem mind egyre megy, a büdös életemben nem éreztem különbséget sör és sör között, számomra ugyanolyan keserű lötty az összes. Társaságban szoktam inni max 1 dobozzal, de ha van bor akkor inkább azt, persze mértékkel.
2017. jún. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!