Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek az Ateizmus vagy...

Szerintetek az Ateizmus vagy a Pogányság a toleránsabb világnézet?

Figyelt kérdés

Az Ateizmus röviden az istenekben és a természetfelettiben való teljes hit hiányát jelenti, a Pogányság azt jelenti, hogy valaki hisz a természetfelettiben, de ez nem feltétlenül jelenti a keresztény istent, hanem inkább egy olyan hitet, hogy vannak különböző erejű istenek, szellemek és egyéb természetfeletti lények, és ezek tudják befolyásolni a világunkat. Egy pogány hihet például egy erdő vagy folyó szellemében vagy különböző feladatot ellátó istenekben ahogy azt az ókori görögök is tették.


Tudok angolul és olvasgattam külföldi fórumokat, blogokat, és igazából a transzneműség kérdése miatt vetődött fel bennem a kérdés.


Nekem úgy tűnik, hogy sok magát ateistának való ember van, aki nem toleráns a transzneműek felé, mivel azt vallja, hogy aki XX kromoszómával született az nő, aki XY-al, az férfi, és ez ellen semmit se lehet tenni, aki a másik nemnek érzi magát, az valamilyen mentális betegségben szenved, viszont a pogány közösségekben sokan nyitottak arra az elképzelésre, hogy "férfi testbe kerülhetett nő lélek" vagy fordítva.


Nektek mi erről a véleményetek? Melyik nézet válhat progresszívebbé a jövőben?



2016. nov. 8. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
A pogányság
2016. nov. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
egyértelműen a pogányság.
2016. nov. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ateista vagyok és nincs bajom a transzneműekkel.Gyűlölöm is azokat,akik elítélik őket,v agyis a transzfóbokat.
2016. nov. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés aközött, hogy valaki milyen vallást gyakorol vagy nem gyakorol és hogy mennyire képes elfogadni más ember másságát. (A szektákról most ne is beszéljünk..)


Az ateisták között is van gyűlölködő, ahogyan a katolikusok között is van homofób.


Ez sokkal inkább a neveltetéssel és a morális értékekkel van összefüggésben -amelyre a vallás nem feltétlenül van hatással-.


" Melyik nézet válhat progresszívebbé a jövőben? "


Erről nekem mindig a taoista világnézet (és direkt nem vallást írtam) jut eszembe. Mivel mélységesen békés, és a leginkább alkalmas a boldog együttélés megteremtésére. A szemlélődés és nem a beavatkozásnak a híve, ez a legnagyobb előnye és egyben hátránya, mivel pont emiatt nem terjeszkedő vallás. Egy taoista senkit sem akar meggyőzni saját hitének igazságáról (nem annyira agresszív, mint a Jehova tanúi, ami szerintem sokkal több korlátot szab más emberek elfogadásával szemben, úgymond belterjes.)


Nem akar mást megváltoztatni, vagy befolyásolni, ahogyan a folyónak is hatalmas ereje van de ezt mégsem a meder alján lévő kőre fordítja.


Hogy lesz-e valaha, egy olyan társadalom, mint amilyen a Star Trek - új nemzedék című sorozatában a harmadik világháborút megélt emberiségnek, ahol a változatosságot ünneplik nem pedig üldözik? Hogy fog-e a társadalom morális / erkölcsi szintje az idő elteltével fejlődni? Ezt sajnos nem tudni.

2016. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem ezen múlik, hogy valaki toleráns-e az átlagostól eltérő emberekkel szemben, vagy sem.

Én például ateista vagyok, de teljes mértékben elfogadom a másságot, olyannyira, hogy több "átlagostól eltérő" barátom is van.

Ami pedig a kromoszómákat illeti: az embernek kétfajta neme van: van egy biológiai nem, és van egy pszichikai nem. A biológiai nem egyértelműen a kromoszómák függvénye. (Bár ez sem annyira egyértelmű, mert ugyebár ritkán, de előfordulhat, hogy kettőnél több nemi kromoszóma kerül egy zigótába, és hosszasan lehetne vitatkozni, hogy mondjuk az XXX az nőnek számít-e, vagy valami másnak, vagy pl. hogy az XXY vagy XXXYY mennyire lehet férfi.)

Továbbá van egy pszichikai nem, ami azt mutatja meg, hogy lelkileg milyen neműnek érzi magát valaki.

Szerencsés esetben a kettő egybeesik, viszont ha mégsem, akkor beszélünk transzneműségről.

Az ateizmus pedig nem szükségszerűen vonja magával a vaskalapos materializmust.

2016. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:

"Az Ateizmus röviden az istenekben és a természetfelettiben való teljes hit hiányát jelenti"


Nem. Az ateizmus az istenekben való hit hiányát jelenti. Pont. A nem isteni eredetű természetfelettiben nyugodtan hihet egy ateista. Hihet szellemekben, a rézf.szú bagolyban, bármiben.


Olvasnivaló:

[link]


"An atheist, in the general sense, is a person who does not believe in the existence of any gods. Atheism is the corresponding philosophical position."

2016. nov. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes, amit írsz, én pont az ateistákat tartom abban az értelemben elfogadónak, amit te írsz. Mondjuk szerintem ez ember- és intelligenciafüggő. Én ateista vagyok, de elfogadom a vallásokat is, amennyiben a vallásos illető értelmes, és van nagyon értelmes vallásos barátom, aki maga is nyitott más dolgokra. Mondjuk talán nem kötném össze az életem vallásos emberrel, de ennyi.
2016. nov. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!