Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Baj lesz abból ha ennyire...

Baj lesz abból ha ennyire nagy a fantáziám?

Figyelt kérdés

Megpróbálom leírni. Mikor egyedül vagyok, és épp nincs semmi dolgom akkor elképzelek egy képzeletbeli világot, és ott kitalálok valamit hogy mi történik abba a szituációban. Ebbe én teljesen bele tudom élni magam. Ez már nagyon rég óta tart kb 14-15 éves korom óta és mostanra olyan szintre jutott hogy amiket eddig elképzeltem így összeraktam és egy komplett világba élem bele magam. Ezzel az a baj hogy annyira tetszik az a világ amit elképzeltem hogy sokkal szivesebben lennék ott.

Konkrétan a kérdésem az, hogy ez hogy így képzelgek és fantáziálok erről, ebből lehet később baj? Lehet hogy lesz olyan hogy nem fogom az életet megfelelőnek tartani, esetleg ezt a világot valósnak?

Ha igen mit tegyek ellen? Abbahagyni meg nem birom mert ezek a fantáziálások nyugtatnak meg és segítenek a stresszt vagy a feszültséget levezetni.

(mielőtt bárki kérdezné, nem drogozok :D)



2016. nov. 10. 12:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Nálam is hasonló van. Bár én inkább különböző világokba képzelem bele magam. Szóval nem egy fix van.

Általában akkor van ez amikor unatkozom, vagy eszem, vagy bármi olyat csinálok ami ösztönös és közben unatkozom.

2016. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
J. K. Rowling jol befutott ebbol :)
2016. nov. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Baj, ha sokat fantáziálsz. Próbald kicsit korlátozni. Ha le akarod vezetni a stressz/feszültséget dobolj vagy sportolj valamit (nekem teljesen segített). Nyilván baj, ha jobban érzed magad abban a képzeledbeli világban. Keress olyanokat, akikkel jól eltudnál beszélgetni és légy optimista. Hátha megváltozna a véleményed.
2016. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Ne aggódj emiatt.Sok ember 'játsza" ezt a kis "játékot",nincsen ezzel baj.Később sem lesz.Én is gyakran csinálom ezt,maximum annyi hátrányod származhat belölle hogy éjjel alvás helyett fantáziálgatsz és máanap fáradt leszel. ;)
2016. nov. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Ha még csak akkor képzelődsz, amikor egyedül vagy és nincs más dolgod, addig még nem ártalmas az életedre. Akkor lesz baj belőle, ha elveszted a kontrollt magad felett és inkább azt a világot választod, hiszen akkor innen, ebből a világból távoznod kell, de erre te is rájöttél, azért ijedtél meg.

Mit tegyél? Attól függ mit akarsz tenni? Félted az életed és itt szeretnél maradni- akkor őrizd meg továbbra is a kontrollt a két világ között.

A másik lehetőséget nem mondom, mert még nem jutottál olyan szintre, hogy rád vonatkozzon.

2016. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 gömbicica ***** válasza:
87%

helyedben én leirnám :)

aztán ha ugy adódik kiadnám könyvben.

2016. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nincs baj vele, amíg normálisan éled mellette a saját életedet is.

Egyébként én ezt nem nevezném különösebben nagy fantáziának. Nem ezt csinálja kb. mindenki? :D

2016. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is ezt csinálom nagyon sok év óta és semmi bajom nem lett. Tudom hogy melyik világ valódi és melyik nem. Sajnos a valódit utálom ezért menekülök a képzeletembe.
2016. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, látom hogy nem csak én vagyok így ezzel, és szeretném ha nem fogna el egy olyan érzés hogy nem vagyok erre a világra való, viszont már most jobban érzem magam abban a világban, de gondolom ez természetes, hisz azt saját magam kreáltam.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2016. nov. 10. 16:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Milyen az a világ? Engem érdekelne. :)
2016. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!