Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kapok "irigységi rohamot...

Miért kapok "irigységi rohamot" abban a pillanatban ahogy kiderül hogy valaki jobb nálam valamiben?

Figyelt kérdés

A kérdés magáért beszél.


Volt már olyan esetem hogy egy kapcsolatom is emiatt ment tönkre.


Egyszerűen nem tudom elviselni/megtűrni azt ha valaki akivel rendszeresen töltök időt jobb nálam olyan dologban amit én is csinálok, elég megalázónak érzem, és ennek hatására elönt az irigység és sajnos szerencsétlen személy számára elkezd a negativitás ömleni felé a részemről.


Szerencsére az idők folyamán ezt valamennyire elleplezni megtanultam, viszont mégis érdekelne hogy mitől lehet ez.


2016. nov. 10. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetően narcisztikus személyiség vagy, aki ráadásul nem tud semmiben sem igazán jelentőset felmutatni. Azaz a személyes siker hiányáról is szó van, ami önértékelési zavarban nyilvánul meg.
2016. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
mert irigy sz@r vagy, aki azt hiszi ő sz@rta a spanyol viaszt.
2016. nov. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez volt.

Pl. az egyetemen van egy lány, messze jobb tőlem. Ezért nem bírtam elviselni. Utáltam, hogy amit én nem tudok normálisan megtanulni(bármennyire is szenvedek vele), Ő kívülről fújja. Utáltam, hogy jobbak az alapjai. Utáltam, hogy tudom a tényt, hogy sokkal több lehetőség van benne, mint bennem.

Persze anno is megvolt ez a gimiben, csak más személyek iránt.

Megtanultam leplezni, a szemében tudtam vele úgy beszélgetni, mintha picit sem érdekelne, de mégis zavart.

Mi volt az indoka? Önbizalomhiányos voltam. Nem bíztam magamban, és magát a tényt, hogy nem adok bele mindent(..) nem vettem figyelembe. Illetve azt, hogy jobb iskolákba járt, stb.

2016. nov. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ez érdekes.

mármint az,hogy te ezt úgy éled meg,hogy totálisan elutasítod az ilyen embereket és ezzel gyakorlatilag a fejlődéstől zárod el magad.

én pont fordítva csináltam ezt fiatalon.

direkt összehaverkodtam az irigyelt figurával,ellestem a titkait,aztán alkalmaztam,végül jobb lettem benne,mint a "mester".

ezért a kérdésedről a buta ember definíciója jut eszembe-

a buta makacsul ragaszkodik a butaságához,nem tanul a hibáiból.

akkor is ragaszkodik hozzá,megvédi,ha kára lesz belőle.

szóval a kérdésedre az a válasz,hogy azért vagy ilyen mert buta ember vagy aki a jelen azonnali kielégülését előbbre tartja a hosszútávú haszonnál és a fejlődésnél.

2016. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2 kicsit alpári mód közölted, de értem a lényeget xd


#4 elgondolkodtattál:D



egyébként kétlem hogy nárcisztikus személyiség lennék, nincs magas önbizalmam, sőt az átlagot alulról súrolom hosszas fejlődés után mert eddig nem volt.


Arról hogy nem tudok jelentős dolgot felmutatni, biztosítani tudlak arról, hogy van olyan terület ami megy, viszont akkor írom le csak max ha kérdezi valaki (mert nem hinné el vagy valami), egyébként fölösleges fzsméregetésnek tűnhet.


Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhet több is.

2016. nov. 11. 18:36
 6/6 anonim ***** válasza:

# 4 Egyetértek! Valahol úgy érzem, aki így viszonyul a "nála jobb" barátjához, az valahol le is nézi az illetőt. Pl. én nem vagyok valami irigy, hiszen sok olyan ismerősöm van, akire őszintén felnézek, és csodálom őket. De voltak olyan ismerőseim is, akiket nem tartottam olyan nagyra, viszont utána sok helyzetekben amikor felvágósnak láttam őket, akkor azt nevetségesnek éreztem ezt. Ez is úgy jön ki, mint valami egyfajta "irigység", de emellett a családomban is vannak olyan emberek, akikre nagyon felnézek...olyanokra, akik sosem játszanának velem "versenyesdit", nem kérkednek, nem erről szól az ambíciójuk.


Bár a kérdésben is úgy írtad le, hogy "akikről kiderül hogy jobb nálad valamiben", tehát nem olyan emberekre vagy irigy, akikre alapból "mesteredként" tekintenél. Engem nem érdekelnek az ilyen emberek dolgai, max. az ha valaki dölyfösen érezteti másokkal, hogy ő "mennyivel jobb".


"egyébként kétlem hogy nárcisztikus személyiség lennék, nincs magas önbizalmam, sőt az átlagot alulról súrolom hosszas fejlődés után mert eddig nem volt."

Szerintem még lehet nárcisztikus valaki attól, hogy "nincs önbizalma", ha úgy vesszük, neki pont azért nincs mert folyton másnak képzeli magát, mint ami valójában. Ezért a folytoni csalódottság önmagában: nem a szerénységére mutat rá, hanem a hiúságára, más szeretne lenni, "legjobb lenni", másnak képzeli magát és ezért nem tudja elfogadni azt, amilyen. Ettől "szenved":). Ha nárcisztikus nem is, de egoista egy ilyen ember, mert folyton csak maga körül lát forogni mindent.

2016. nov. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!