Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tápszeres kisbabám (6 hetes)!...

Beáta205 kérdése:

Tápszeres kisbabám (6 hetes)! Észrevettem hogy besüppedt a kutacsa ahogy felkelt! Evett jobb lett a helyzet. De ez mit jelent? Hogy kell normál állapotban lennie? én eddig nem figyeltem vagy nem volt ennyire feltünő

Figyelt kérdés
2016. nov. 10. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
folyadèk hiányára utal a besüppedt kutacs. két evés között adj neki pár korty vizet
2016. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Besüllyedt vagy csak simán lüktet? Ha besüllyedt, az azt jelenti, hogy ki van száradva (ilyenkor a szája is száraz), adj neki több folyadékot (ne teát, vagy babavizet, vagy a tápszerhez adj több vizet).

Ha lüktet, akkor az természetes állapot, annyira puha a csont, hogy látható az ér lüktetése.

2016. nov. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lüktetett is!hogy kell állnia?a 2 csontot normál állapotban is lehet érezni?
2016. nov. 10. 14:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen, ha besüpped:


[link]


Szerintem te csak a lüktetése miatt gondolod, hogy be van süppedve. Persze, hogy érezni a csontok szélét normál állapotban is. :)


Jópár hetes volt az én kisfiam is, amikor láttam lüktetni a kutacsát, mert pont úgy esett a fény, elég ijesztő volt.


Ha megnyugtat, mutasd meg gyerekdokinak, vagy a védőnőnek, addig meg adj neki kicsit több folyadékot a biztonság kedvéért.

2016. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen most megnyugtattal 😊
2016. nov. 10. 15:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Függőleges helyzetben a gravitáció is behúzza. Fekvő helyzetben nézd, hogy besüpped-e. Ha igen, akkor kiszáradás jele, adj folyadékot.
2016. nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!