Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tűnik nekem úgy, hogy...

Miért tűnik nekem úgy, hogy ma már mindenki egyetemista/diplomás?

Figyelt kérdés
Komolyan, akárkit nézek az ismerőseim és az ő ismerőseik között, gyakorlatilag mindenki egyetemre jár, diplomával/szakdolgozattal pózolgat és felsőfokú képzést igénylő munkahelyen dolgozik. Ennyi okos ember van ebben az országban, vagy diploma nélkül tényleg nem lehet megélni és groteszk módon fogalmazva a többiek ezalatt már rég éhen haltak. Jómagam is egyetemista vagyok, igaz csak vergődök, de jelenleg el sem tudnám képzelni, mihez kezdenék, ha hirtelen kirúgnának. Az se biztos, hogy be fogom tudni fejezni, nagyon rettegek a jövőtől és nem akarok arra gondolni, hogy közmunkás vagy rabszolga melós leszek. Létezik egyáltalán olyan tisztességes szakmunka egy srác számára, amivel viszonylag jól lehet keresni és később levelezőn hasonló területen egy diplomát is tud szerezni, ha esetleg megjön a motivációja?

2016. nov. 15. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Persze, hogy van 😊

Nagyon nehéz találni például egy JÓ villanyszerelőt vagy egy vízvezetékszerelőt vagy még sorolhatnám.

Ha csak egy lámpát kell felszerelni, azért is elkérhet már 10ezer forintot a villanyszerelő.

Szerintem érdemes ezen gondolkozni ha nem jön be az egyetem.

2016. nov. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha alkalmazotti szakmunkára gondolsz,akkor a buszvezető ami még elfogadhatóan fizet,de az is csak azért mert van szakszervezetük.A csuklós buszosok 280-320 körül kapnak nettóban.
2016. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennek két oka van:

- Egyrészt tényleg többen járnak egyetemre, mint mondjuk 30 éve, mivel egyre több területen elvárás a felsőfokú végzettség, illetve sokan presztízskérdést csinálnak a diplomából.

- Másrészt az ember általában a saját magához hasonlóak társaságát keresi. Egy gyári munkásnak valószínűleg kevés egyetemista vagy diplomás ismerőse van. Ugyanez igaz fordítva is.

2016. nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!