Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők miért tartják inkább...

A nők miért tartják inkább kontroll alatt a férfi cselekvéseit, mint a férfi a nő cselekvéseit?

Figyelt kérdés
Számos példábol szűrtem le, hogy rengeteg férfi barátom szenved attól, hogy van irányába egy elvárt viselkedés élete szerelmétől. Ha ezt hozza, minden oké, a nő tündér lesz, de ha elkezd a feje után menni (elkezd a saját szabályai szerint viselkedni), a nő ideges lesz, könnyen haragra gerjed, szexuális vágya pedig elillan. Ez egyfajta zsarolós kontroll a nőtől, amit nem látom, hogy a férfi barátaim ugyanígy presszionálnak a nő felé. Tehát mintha a nők szabadabban cselekedhetnének mindenfélét, a férfi nem tartja kontroll alatt őket, a nők "játszotere" tehát nagyobb. Ha a férfi ugyanakkora játszóteret követel, abból gyakran szakítás, válás lesz. Jó -e a meglátásom vagy kapcsolata válogatja, ez csak a "papucs" kapcsolatokra jelemző?
2016. nov. 18. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Mi ez a sok nő ellenes,hímsoviniszta kérdés?
2016. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pont hogy semmi bajom a nőkkel, arra próbálok kilyukadni hogy nőt és férfit is ugyanakkora szabadság illet meg egy kapcsolatban. Ez sérülhet szerintem, ha nem figyelünk oda egymásra,
2016. nov. 18. 22:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Tuti van ilyen is, olyan is. Én pont hogy szeretem, ha a párom a saját feje után megy, mivel én nagyon erős személyiség vagyok s egy puhány valakin úgy áttaposnék, hogy ihaj, pedig ezt nem akarom, csak hozom a magam kis formáját.

Sose vettem észre, hogy úgy lenne, ahogy írod, a nőktől is elvárnak millió dolgot a férfiak... Sőt, inkább erről szoktam hallani, persze kérdés, az élet mely részéről van szó.


De akárhogyan is, az ember védje meg a saját érdekeit, mert esélyes, hogy más nem fogja. Hacsak nem talál egy igazi társat, aki még kompatibilis is vele, de legalább tiszteli, mint embert...

2016. nov. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz, konkretizáld már. Így általánosságban csak annyit lehet mondani, hogy a nőknek jobban vannak elvárásaik, a férfiaknak meg mindegy, csak nő legyen. Ha válogatnának, ha tudatosabban választanának, ha elvárás lenne hogy ne csak szép legyen a nő, de ne legyen hisztis... akkor az általad vázolt szexszel fenyegetőzős macák hoppon maradnának.
2016. nov. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Nyilván oka van ennek, gondolom a barátaid olyan f-szsgokat csinálnak, amit egy normális ember nem engedhetne meg magának, ha párja van.
2016. nov. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenki;


A kérdés egyáltalán nem hímsoviniszta, de még csak nem is elfogult.

Meg lehet nézni a család-anyós témakör kérdéseit is. Valami van abban, hogy a nők uralni akarják a férfiakat, viszont a férfiak meg a nők kedvét keresik mindenben, talán a kényelmük miatt. Ha számbaveszi az ember a családokat, vagy házaspárokat, tényleg az látszik, hogy a nők nagyon tehetségesen, ösztönszerűen manipulálják a férfiakat, hogy azok önként megtegyenek értük mindent. Ritka az olyan férfi, aki átlátja a helyzetet.

Talán valami ősi hagyaték miatt van. És az sem titok, hogy a nők okosabbak, mint minden más fajban. Kell a fejfenntartáshoz.


Nem csak a papucs-kapcsolatokra jellemző, minden kapcsolatban megvan.

2016. dec. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!