Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A férfiaknak hány éves korukra...

A férfiaknak hány éves korukra alakul ki a végleges arcszőrzetük?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok.De oldalt alig van arcszőrzetem.

Ez már így fog maradni,vagy még erősebb,sűrűbb lesz a jövőben?


2016. nov. 18. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
28 éves korra már tuti kialakul. Én 23 vagyok, de már 21 éves korom óta ugyanúgy vágom oldalt. Idősebb korban viszont nemhogy erősödni, de inkább gyengülni fog, persze ez nem 35 évesen jön el, hanem +45-50 után, amikor már az ember nagy valószínűséggel kopaszodik/őszül és a tesztoszteron is csökken.
2016. nov. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azzal tisztában vagyok,hogy középkorúként csökkent a tesztoszteron szint.


18 évesen borotválkoztam először,akkor még csak bajusz+áll részen volt szőr.

Olyan 23-24 éves koromig nem is nagyon volt erősebb.

Most már erősebb,de oldalt nem folyamatos szőrszálak vannak,hanem hiányos.


Ugye ez azért gáz,mert ha nincs kedvem borotválkozni,akkor a borostás arc még nézhet ki jó,de amikor ilyen nem teljes borosta van,az csúnya.

Ezért remélem,hogy még 30-as éveimben ez változhat.


Volt 18 éves koromban olyan osztálytársam,akinek 30 évesre emlékeztető arcszőrzete volt.


Nem mintha szeretnék szakállt,vagy hosszú szőrzetet növeszteni,de ha már borotválkozni kell,akkor lenne egy normális arcszőrzet,ne ilyen hiányos.

2016. nov. 19. 00:45
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Hát komám te erről a szakál divatról lecsúsztál.
2016. nov. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyszer, kora gyerekkoromban nagyapám azt mondta, "fiam, neked sose lesz normális borostád". Hiába, tudtak valamit ezek az öregek. Nekem bajusz részen és a két oldalán alig van (bár ami van, az erős), oldalt és állon, vagy inkább áll alatt viszonylag normális, de sötétbarnától a szőkéig (most már az őszesig) minden előfordul benne, így még ritkábbnak hat. Mindent összevetve elég egy héten egyszer borotválkozni.

Mostanában divat lett ez az éles vonalú borosta viselése, mintha oda lenne festve, mindig csak elnézem, hogy létezhet ilyen...

36/f

2016. nov. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek nő ugyanolyan mértékben/erősségben a szakálla. Van, akinek dzsumbuj van az arcán, és erős, durva szőre van, van, akinek meg alig pelyhedzik valami még 20-on évesen is, és az úgy is marad. Nekem kb. 25 éves koromra alakult ki véglegesen, és oldalt nekem sincs sűrű szakállam, nekem inkább körszakállam lehetne, de mindig leborotválom teljesen, mert nem szeretem. Viszont nekem sem durva és sűrű annyira a szakállam (szerencsére), igazából egy héten csak egyszer vagy kétszer borotválkozok (ha egyszer, akkor mondjuk péntekre borostás leszek, de nem olyan durván, ebből is látszik, hogy nekem sem olyan erős és "agresszív" a szőrzetem, de én örülök ennek). Én is annyi éves vagyok egyébként, mint te.
2016. nov. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen,van akinek a valóságban is olyan erős,mint Conchita Wurstnak:D


Pont az a baj ezzel,hogy sűrűn kell borotválni,mert így csúnya ha 3-4 napos már.

Akinek pedig teljes,normális,annak az sem gáz,ha csak heti 2szer borotválkozik.

2016. nov. 19. 09:40
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ez másokra is igaz -e, de én nem tudtam megsaccolni milyen a "fejlett" szakállam amíg meg nem növesztettem.


Most 2-3 naponta borotválkozok. Kb. egy hét alatt laza szakmunkásbajuszt, rövid pajeszt és sünre hasonlító, tüskés állszőrzetet tudok produkálni. Az állam és a pajesz között sokkal lassabban nő a szakállam, úgyhogy ott "foltos", viszont ha 2-3 hétig nem borotválkozok, akkor ott is elbújhat Tarzan.


Egyszerűen nem tudok egyenletesen szakállat növeszteni. Úgy másfél hónapig ergyán nézek ki, utána lehet értelmesen igazítgatni. Lehet nálad is ez a helyzet.

2016. nov. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!