Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudja az ember visszany...

Hogyan tudja az ember visszanyerni a hitét magában?

Figyelt kérdés

A kérdést a saját példámon keresztül szeretném kibontani:


Gyerekként vidám voltam, energikus, életerős. Imádtam a középpontban lenni, produkálni magam, kitűnni. Jó képességű srác voltam, hamarabb megtanultam írni és olvasni, mint mások. Mindenki szeretett, felnézett rám.


Aztán kamaszkorom elején valahogy minden elromlott. Összevesztem az osztálytársaimmal, akik irigyek voltak rám, hirtelen úgy éreztem, nincsenek igazi barátaim. Próbáltam visszavágni nekik, de csak azt lett az eredmény, hogy tele lettem sérülésekkel, törésekkel. Senki nem állt mellettem abban a korban, amikor a legsebezhetőbb voltam, és nagyon szarul jöttem ki belőle. Középiskolába már úgy mentem, mint egy idegroncs. Alig volt barátom, nem bíztam senkiben. Próbáltam poénos, laza lenni, de csak nevetségessé tettem magam az új osztályom előtt. A vége az lett, hogy semmit nem valósítottam meg magamból a gimiben. Nem zenéltem, nem vettem részt közösségi dolgokban, nem jártam színjátszókörbe, nem szereztem társasági rutint, nem csajoztam, nem buliztam, nem csináltam mindazokat a dolgokat, amiket az ember átél kamaszkorában. Azóta számomra büntetés az élet. Most 24 éves vagyok, és elhatároztam, hogy vagy visszaállítom a hitet magamban, vagy megölöm magam. Nem viccből írom. Körülnézek, és csupa olyan felnőttet látok, aki fásult, aki megkötötte az élettel a kis alkuit, lemondott az álmairól és a gyerekkori lendületéről, életerejéről. Én nem leszek ilyen. Úgy gondolom, vagy teljes lángon égve, kockáztatva van értelme élni, vagy sehogy.


Úgy érzem, belül még mindig ugyanaz vagyok, mint akkor, amikor még minden rendben volt - csak épp nagyon mélyre temetődött valami bennem. Hogy is mondjam? Úgy érzem, belül olyan vagyok, mint ez a srác:


https://www.youtube.com/watch?v=ExAt1pQ9IwE


...vagy mint Szirmai Gergely. Vagy, mint Csobot Adél. Mind egyediek, elragadó egyéniségek, szeretik megmutatni magukat, önmegvalósítók. Én érzem, hogy bennem is ez van. Egy sor tehetségem van, amit a puszta kishitűség miatt nem aknáztam ki eléggé. Volt pár olyan alkalom, amikor meg tudtam villantani ezt az oldalamat - pl. eléggé jól tudok utánozni embereket, vagy, amikor társaságban egyszer-egyszer nagyon feloldódok - nem tudom mitől függ, nem az alkoholtól - és képes vagyok mindenkit egyedül szórakoztatni. De ezek ritkák, és a hétköznapokban nem ilyen vagyok. A hétköznapokban egy remete vagyok. Itthon élek évek óta, mint ahogy egész kamaszkoromban tettem. Nincs kapcsolatom, mint ahogy nem is volt egy normális sose, rettenetesen frusztrált vagyok, irigykedem mások sikereire, kritizálom a világot, és rettegek. Rettegek attól, hogy most már csak ez az énem lesz, hogy soha nem fogok tudni visszatalálni ahhoz a valódi önmagamhoz. Depressziós vagyok, gyógyszert szedek (kéne szednem), félek kimozdulni, mert félek, hogy nem fogok tudni kijönni az emberekkel, vagy olyat látok, aki megvalósította magát, vagy nagyon szerelmes; félek attól, hogy ígéretet tegyek, mert félek, hogy nem tudom betartani, és megbízhatatlannak tartanak majd; úgy általában mindenfajta elköteleződéstől félek. Egy élőhalott lettem. Nincs hitem magamban. Láttátok az Ötödik Pecsétet? Abban mondja a Latinovits által játszott karakter, hogy a legjobb módszer a rendszer ellen lázadók megtörésére, ha megutáltatjuk őket saját magukkal, ha megtörjük a lelküket, hogy ne tudjanak tükörbe nézni. Na, pontosan ez történt velem is. Megutáltam magam, a kamaszkori dolgok miatt, és azóta ilyen vagyok. A testem is mintha kétszeres tempóban öregedne, mindenem ropog, mindenemet olyan elhasználódottnak érzem. Sportolni sincs kedvem és a libidóm a nullához konvergál. És jártam pszichológusokhoz, így, többes számban, de nem éreztem hasznosnak, mert egyszerűen úgy értem, hogy nem érzik át eléggé ezeket a dolgokat, amiket ide leírok. Nem láttak akkor, nem látják bennem azt, akit én látok. Sokszor az az érzésem, hogy nem is igazán érdekük segíteni. Igazából arra lenne szükségem, hogy valaki megerősítsen, higgyen bennem akkor is, amikor én sem hiszek magamban, emlékeztessen arra, hogy ki vagyok, és mire vagyok képes. Tulajdonképpen azt a munkát kéne elvégezniük, amit a szüleimnek kellett volna.


Úgy érzem, már most leéltem egy életet, és elbuktam. Most már életkorom szerint a dolgozó éveknek kéne jönniük, de én baromira nem érzem magam késznek rá, hisz még a kamaszéveimet se éltem át. Egyszerűen nem találtam meg, hogy ki az az én. Nem szültem meg az egyéniségemet. És azóta folyamatosan gyászolom ezeket a kihagyott lehetőségeket. Nem is igazán reménykedek a javulásban. Pl. a nemi életem sose indult be, pedig eddigre már be kellett volna.


Nem tudok komoly képpel hinni abban, hogy most majd egyszerre megváltozik minden. Miből meríthetnék erőt?


2016. nov. 19. 23:44
 1/4 anonim válasza:

Talán ha többet járnál a szabadba, nem ropogna a csont, és nem öregedne a bőr.

Nem élted ki magad, nem buliztál, nem volt kapcsolatod. Se baráti se szerelmi..

Talán el kellene látogatnod szórakozó helyre, vagy kezd egyszerűbbel. Menj ki a szobádból! Elvégre nem fog bekopogni senki, hogy "héj járj velem"

Magadon kell erőt venned, Te látod azt, ami benned van! Engedd szabadjára magad! Nem azért élsz, hogy szoba penész

2016. nov. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

+legyél! Ne más bízzon benned, hanem te saját magadban!

Menj, szerezz barátokat, ülj be kávézóba. Vagy esetleg kezdj el dolgozni!

20/L

2016. nov. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ismered azt az idézetet, hogy "ideje van az elengedésnek"? Ez azt jelenti, hogy most már el kellene engedned a múltadat. Azon már nem tudsz változtatni. DE! Minden egyes új nappal kapsz új lehetőségeket, ami rajtad áll, hogy hogyan használod fel.

Amit leírtál, az rám is igaz. Bár én még csak tehetségesnek sem mondtam magam; de a kamaszkorom úgy telt el, hogy semmi emlékem nincs belőle... Aztán kb. 24-25 évesen pont ugyanilyen gondolataim voltak mint neked. Meg kellett tanulnom megkeresni magamban a jó dolgokat, és törekedni arra, hogy minden nap csináljak legalább 1 olyan dolgot, amit pozitívan értékelhetek magamban. Ma már megelégedettséggel tudok lefeküdni. Szóval van remény!!! Ez egyedül rajtad áll és nem másokon! Ez a tapasztalat! Ha akarsz, írj. Szívesen segítek még!

2016. nov. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
túlságosan bevagy feszülve...honnét tudod,hogy mi lesz,ha megsem próbálod vagy próbáltad megélni? ne a szüleidtől várd ezeket a dolgokat,hanem magadtól...most érted,légy önállóbb ismerkedj,menj el dolgozni,vagy tanulj még..stb..stb. millió dolog van,persze ha nem is akarod,anem is lesz semmi.
2016. nov. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!