Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől van az, hogy reggel nem...

Mitől van az, hogy reggel nem tudok felkelni 10 óra alvással, de hétvégén 11-12-kor simán felkelek úgy, hogy csak 7 órát aludtam?

Figyelt kérdés

Iskolaidőben hétköznap 7 órakor kelek, előző este pedig 10-kor fekszem le, így 9 órát alszom, aminek szerintem elégnek kéne lennie. Próbálkoztam azzal, hogy lefekszem 9-kor, így 10 órát alszom, biztos, hogy fel tudok majd kelni reggel, de ugyanolyan nehéz, 7kor csörög az ébresztő, de csak 7:15-re kerülök ki az ágyból...

Hétvégén és szünetben éjjel 1-2-3kor szoktam elaludni és 11-12 körül ébredek fel, ami 9-10 óra kb, de van, hogy előbb is felkelek, de teljesen magamtól, és egyáltalán nem vagyok fáradt... Miért van az, hogy csak korán reggel 7-8 körül nem tudok felkelni? Vagy ezzel mások is így vannak?



2016. nov. 20. 00:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem arról van szó, hogy "csak korán nem tudsz felkelni".

Persze, az is igaz, hogy az embernek van egyfajta biológiai órája, ami persze egyénenként is kicsit más, ezért van, hogy valaki "pacsirta", valaki meg "bagoly".

De az is nagyban közrejátszhat, hogy hétvégén felszabadult, laza vagy, és nem merülsz ki, míg hétköznap ez egyáltalán nem igaz.

2016. nov. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Próbáld ki ezt. A legjobban okosórán működik, de telón is jó, ha melletted van az ágyban. Javítja az alvásminőséget, ha lefekvés előtt megpróbálsz megszabadulni a stressztől, a nyomasztó gondolatoktól. Egy jó séta vagy futás, zenehallgatás, relaxációs technika, lazító fürdő segít ebben.

2016. nov. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy a tudat miatt van, hogy tudod, hogy hétköznap a suli miatt kell felkelned (a dolgozó felnőtteknek meg a munka miatt), ez meg egy "muszáj" dolog, általában "nemszeretem" dolog, többé-kevésbé nyűg is, semmi kedved hozzá. A hétvége és a szünetek meg a pihenésé, a lazításé, az élményeké.

Az alvásidőddel nincs gond.

Egyébként elaludni könnyen szoktál?

2016. nov. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen könnyen alszom el általában, köszönöm a válaszokat
2016. nov. 20. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!