Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon "depressziósnak" érzem...

Gonda9 kérdése:

Nagyon "depressziósnak" érzem magam. Mi lehet ennek az oka és hogy szüntethetném meg?

Figyelt kérdés

Vagyis nemtudom, hogy ez nevezhető-e depressziónak, de mindenen aggódok. A pénz foglalkoztat hogy csináljak pénzt milesz 2 év múlva stb..

Barátaim vannak sokat szoktam velük lenni. Aggódok a jövőm miatt is , hogy ha nemvesznek fel az egyetemre mi lesz velem, hogy fogok élni, milyen szakmát csináljak ha esetleg nemvesznek fel vagy milyen másik egyetemet nézzek. A hétköznapjaim is úgy telnek hazajövök iskolából, nem esik jól semmit se csinálni lefekszek aludni, vagy elmegyek edzeni stb.. Szinte nincs energiám se. Jövőre végzem el a 12. Osztályt és jön Májusban az érettségi, lehet , hogy az érettségi miatt való félelem fejti ki ezt a hatást, hogy a megélhetésen pénzkeresésen aggódok és a jövőm miatt. A mostani helyzetben megvan mindenem nemszenvedek semmiben hiányt.

Mi lehet erre a megoldás?

18/F



2016. nov. 20. 03:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia ! Én is ilyen voltam.Legyenek hosszabb távú terveid,de minden nap az aznapi probléma megoldásával foglalkozz.Az aggódás az árt az embernek ! Neked is nekem is,mindenkinek árt ! Nekem például itthon kell lennem apuval mert szüksége van rám.Én szeretnék egy jó feleséget stb,de nem kattogok egész nap ezen...Tehát nekem is vannak terveim mint neked,de félre tudom tenni.Mondjuk én jóval idősebb vagyok mint te,és a 18éves önmagamnak ezt üzenném,hogy ne aggódj,minden kialakul. :-)
2016. nov. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Theophilius ***** válasza:
Gondolj arra, hogy vannak nálad sokkal sanyarúbb sorsú emberek. Én például szakmunkás vagyok és egész nap a vasporban fetrengek, zajos munkahelyen. Mit meg nem adnék, ha egyetemre járhattam volna, vagy legalább egy érettségim lenne...
2016. nov. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2016. nov. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megemlíteni, hogy nemtudom elfogadni saját. Nemvagyok csúnya ( nem egoistaságból) visszajelzések alapján, de mindenkit szebbnek látok magan körül és magam csúnyának.
2016. nov. 20. 10:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Önbizalomhiány az, hogy mindenkit szebbnek tartasz, ami hülyeség, mert a szépség szubiektiv. Ugyancsak érettségi előtt állok és sokszor kikészít az iskola, mert egyik napról a másikra több esszét és fel szoktak adni, hogy tanuljuk meg őket és szinte naponta felmérőt írunk. Eddig lezserebb volt, de most egyes tanárok folyamatosan szidnak, hogy mikor állunk neki tanulni, pedig a mi osztályunkban van a legtöbb verseny nyertes, a legnagyobb átlagok és senki se állt bukásra semmiből egyszer sem. Szerintem be kell osszuk az időnket és napi rendszerességgel tanulni a felvételire vagy az érettségire. Így nem leszünk annyira stresszesek, mert tudjuk, hogy nagyobb a valószínűsége annak, hogy bejutunk egyetemre.

Ne feledd, hogy egy életünk van és sajnos amikor családot alapítunk több dolgunk lessz. Így lassan hozzá kell szokjunk az élethez, mert egyetemen nem lessz ott anyuci, hogy kiszolgáljon. Próbálj olyan dolgokat is csinálni, amiket szeretsz és ha volt rosszabb periódusod légyj hálás, hogy túl vagy rajta. Ha szeretsz edzeni edzél, ha szeretsz állatokkal foglalkozni tedd azt, stb. Sok sikert!

18/L

2016. nov. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olyan ez mintha a falhoz beszélnék, mégsem hallod, amit írok, ezért leírom háromszor. Nem energiaítal, nem nyugtató,altató hanem...

Meditáció.

Meditáció.

Meditáció.

2016. nov. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!