Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy szüntethetném meg? Miért...

Hogy szüntethetném meg? Miért van ez?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, hogy hosszú lesz, de segítség kéne.

Két hét múlva (21.-én) egy tanárnőmmel és egy másik lánnyal megyek egy versenyre két órára az otthonunktól egy idegen városba. A tanárnőmmel nagyon jó a kapcsolatom, az életemet is rábíznám + nyolcadik éve tanít, úgyhogy már ismerem egy jó ideje. A másik lány velem egy idős, nagyon jóban vagyunk és négy éve ismerem. A város ahova megyünk sem annyira nagyon ismeretlen számomra. Mégis azt vettem észre, hogy félek elmenni. Igazából eléggé instabil vagyok érzelmileg és félek,hogy utolér az öt perc, vagy épp nem lesz étvágyam vagy akármi utolér és megijesztem a tanárnőmet. (kiváló pedagógus, viszont ezt az oldalam nem igazán ismeri, és nagyon nem szeretném megijeszteni). Tudom, hogy egy kicsit túl reagálom ezt az egészet, viszont nem tudom mit tegyek. Ha már két héttel azelőtt gyomor görcsöm van akkor az indulás napján és azelőtt való nap valószínűleg a hajamat fogom tépni és megbolondulok (amúgy is képes vagyok mindenből elefántot csinálni és nagyon izgulós vagyok). Mit tehetnék, hogy elmúljon a félelmem?



2016. ápr. 8. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezi majd mi baj és elmondod. Ha épp nem vagy beszámítható, előtte /utána beszélsz vele erről.
2016. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt olyan, hogy verseny előtt egy héttel még majdnem idegbajt kaptam. Aztán verseny napján reggel megyek tusolni és amikor belenézek a tükörbe elröhögöm magam. És onnantól kezdve, egészen addig amíg ki nem osztották a versenyfeladatokat tök jól voltam. Nem tudom nálad, hogy van ez de én is nagyon aggódtam előtte gy két héttel.
2016. ápr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Ne legyetek már ilyen hülyek. Kommunikáció!!!! Minden kérdéses dolgot meg kell beszéléni.

A keletbalti mongolodi típusra, ami a magyarok jórészét teszi ki ez jellemző, hogy sokszor inkább magában rágódik akár éveken vagy egy életen át dolgokon és sosem oldja meg a problémáját mert nem tudja más szemszögből megnézni a kérdést, illetve fél is vele szembenézni sok esetben és főleg nem megbeszélni az illetővel. Felejtsétek el ezt a viselkedést. Ez nem építő, ez rombolja a társadalomban a kapcsolatok minőségét és az egyén lelki egészségét is.

Kommunikáció. Ha nem tudod kifejezni az adott dolgot, írd körül, próbáld meg, de ne tartsd magadban.

Jelen esetben mond el a tanárodnak, hogy ettől meg ettől félsz, meg félsz hogy rádjön az 5 perc és megszúrkálod egy csavarhúzóval, de ne tartsd magadban mert akkor van gond. Nyíltság és őszinteség. Tudom ez manapság nem divat, de egy egészséges társadalomban nyíltság és őszinteség van... és kommunikálnak eleget.

2016. ápr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ még jöhetnek :)

Utolsó teljesen igazad van,hogy kommunikáció nélkül nehéz meglenni, de azért mégsem állhatok úgy elé, hogy "Tanárnő vannak fura reagálásaim amik lehet, hogy rám fognak jönni de azért ne tessék megijedni nincs komoly baj"

Ez azért érdekesen venné ki magát, főleg ha pont nem fog utolérni semmi sem és mint írtam nem szivesen ijesztegetem.

Csavarhúzóval (bár nem tudom mért lenne nálam, de ezek után mindenképp viszek magammal) pedig hamarabb szurkálom meg magam, mint őt

2016. ápr. 11. 16:17
 5/10 anonim válasza:
Hülyén veszi ki magát... úgy kell lekommunikálni, hogy ne vegye ki magát hülyén.
2016. ápr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De hogy? Oké ha mondjuk megkérdi, hogy mi bajom van meg hogy (esetleg) mitől félek, mert elképesztő, hogy mennyire olvas a gondolataimban (de tényleg ez nem vicc volt már rá példa) akkor természetesen elmondom de másképp, hogyan?
2016. ápr. 11. 20:04
 7/10 anonim válasza:

Igazából őszintén el kell mondanod az érzelmeidet. Ha hülyén veszi ki magát ez van, aki szeret, aki jó kapcsolatot akar veled ápolni azoknál nem gond ha hülyén veszi ki magát. Persze egy idegennél nem fogsz őszintén beszélni vagy egy olyan embernél akit kevésbé ismersz, de akik a szeretteid, barátaid, tanáraid, akik jó kapcsolatot ápolnak veled vagy legalább az irányultságuk megvan rá azoknál nyugodtan beszélhetsz őszintén.

Pl. szeretnék beszélni valamiről, ami mostanában sokat foglalkoztat, sokat gondolok rá és nem tudom mit tegyek. meghallgatnál?

Tuti az lesz a válasza hogy igen. De azért azt éreztesd vele, hogy nincs semmi baj!!! semmi probléma!!! mert magyarok nagytöbbsége elég negatív és egy kis problémát is fel tudnak nagyítani. lényeg, hogy mindig a megoldást kell keresni, ha azzal amit mond majd neked, negatív érzéseket kelt benned, akkor azt hagyd figyelmen kívül, és térj át másra vagy ne mondj semmit, de ne gondolkodj azon amit mondott ha negatív.

2016. ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
azt hiszem értem.....köszönöm :)
2016. ápr. 13. 15:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Na! Tuleltetek?
2016. ápr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ma megyünk és hát elég érdekes lesz mert nagyon bonyolódtak a dolgok. Kb. csak annyit tudunk biztosra, hogy ma hánykor megyünk és hogy mikor írunk. Az, hogy ki lesz ott velünk végig, vagy hogy mikor jövünk teljes homály....
2016. ápr. 21. 05:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!