Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni azzal,...

Mit lehet kezdeni azzal, amikor mások jobban tudják, hogy mi jó nekem?

Figyelt kérdés
Mit lehet ezzel kezdeni vagy hogyan lehet kezelni?

2016. nov. 20. 07:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

"Ha valaki tanácsot akar adni neked, nézd meg az illető életét azon a területen, amelyről nyilatkozik, s csak aztán dönts arról, hogy mit kezdesz vele. Nézd meg, hogyan élnek azok az emberek, akik állást foglalnak a lehetséges jövődről, és kérdezd meg magadtól, szeretnél-e olyan életet magadnak, mint az övék.

Tartsd észben, kérlek, hogy senki sem tud megtanítani nekünk valamit, amit ő maga sem tud."

Szabó Péter: Van élet a halál előtt

2016. nov. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ez nem tanács ez egy nagyon érdekes dolog. Ez egy olyan ami már nem tanács de még nem erőszak csak verbálisan próbálják erőltetni.
2016. nov. 20. 07:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Elsö: azzal vitakoznék, hogy olyat nem tud valaki, ami neki nem sikerült.


Ha ugyanis én a példa kedvéért beleugrottam volna egy korai házasság/gyerekvállalásba, akkor a tapasztalatom alapján nyogudtan és jogosan állíthatom másnak, hoyg ez a lépes hiba volt, mert emiatt nincs végzettségem, nincs normális munkám, nincs rendes jövedelmem és kiszolgáltatott helyzetben vagyok.


Szerintem ilyen esetben sokkal hitelesebb, ha le akarok beszélni valakit arról. hogy ugyanezt elkövesse, mintha két diplomával, csodálatos házassággal, rendesezett körülményekkel rendelkezem és úgy akarok valakit meggyözni, hogy az, amit ö akar, rossz - ugyanis arról nincs ilyen esetbne semmi tapasztalatom, legfeljebb a "hallottamm, hogy X így döntött és neki rossz lett" kategória, amit a legtöbben nem tartanak nyomós indoknak.


Kérdezö; nem írtál arról smmit, hogy mibe akarnak beleszólni, kik és mennyi idös vagy, mert ezek sokat számíthatnak abban, hogy el lehessen dönteni, neked vagy a másiknak van igaza.

De elöször mindenképpen hallgasd meg öket, godnolkodj el azon, amit állítanak és utána dönts. De ha ragaszkodsz a döntésedhez, akkor utána nem lesz jogos panaszodni, ha megis nekik lenne igazuk és nem neked, a felelöséget akkor neked kell vállalni ezért.

2016. nov. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és ez egy olyan dolog, hogy nekik édesmindegy hogy hogyan döntök és nekem sem lesz rosszabb.
2016. nov. 20. 07:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Én azért nem kérem ki mások véleményét a dolgokban mert mindig vita van belőle és sértődés,mert soha nem azt mondják amit hallani akarok. Ezért inkább megyek a saját fejem után és akkor csak magamra nézhetek,nem hibáztathatok senkit a tetteimért,csak magamat. Szerintem ha te is Úgymond erős jellem vagy akkor neked is azt javaslom,hogy menj a saját fejed után és ha hibázol legfeljebb tanulsz belőle. Nekem ez vált be.
2016. nov. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

HA valami "stílus" vagy hasonlóról van szó, akkor nem állj ki a saját véleményed mellett, ha hülyeség, akkor úgyis "kinövöd" idövel, ha meg tényleg komoly lesz, akkor marad. Ebbe a szülök/ismerösök ugyan beleszólhatnak, de nem dönthetnek.


HA tetoválásol vagy piercingröl van azonban szó, akkor azt 18 éves kor alatt nem lehet megcsináltatni, de jobb is ha vársz vele, hogy tényleg akarod-e, illetve át tudod gondolni, hol milyen hátránya lehet.


Ilyen idösen mindenki keresi saját magát és ahhoz, hoyg sikerüljön, pár kísérletezés beletartozik.


Szóval azért valamennyire számít, miröl van szó, de ha neked fontos, akkor ne állj el töle, legfeljebb várd emg, mire nagykorú leszel.


Ha gondolod, privátban leírhatod, mi az, amiröl megy a vita, akkor konkrétabban tudok valamit hozzászólni.

2016. nov. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én sem kértem ki. Kaptam.
2016. nov. 20. 14:23
 8/11 anonim ***** válasza:

le kell szerelni őket. A te szempontból a legrosszabb, ha vitatkozni kezdesz.

Én ilyenek mondok mindig:


-OKé

-Értem, köszönöm hogy megosztottad ezt velem.

-Rendben


Ha egy kicsit szórakoztatónak találom az erőlködésüket, akkor vita nélkül hagyom, hagy erőlködjenek még. Ilyenkor a következőt mondom:


-Ki szerint és miért?....

aztán mond valami baromságot és te erre felvilágosítod, hogy ő szerinte és az nem te vagy. De saját magadról mivel te döntesz ezért ....

2016. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Örülj, segítenek.
2016. nov. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Segítségnek nem nevezném, amikor leáll velem vitatkozni és jobban tudja nekem mi a jobb.
2016. nov. 25. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!