Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért agresszív, illetve...

Miért agresszív, illetve verekedős az értelmi fogyatékkal élő, és az autista emberek egy része?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy az ebbe a rétegbe tartozó emberek közül, sok értelmi fogyatékos, és autista agresszív. Ha esetleg megtámadnak valakit(suliban, más helyeken), miért nem csinálnak velük semmit? Sajnos olvastam már egy olyan sztorit, ahol tizenéves autista srác fizikailag bántalmazta a társait, verekedett és a tanárok nem csináltak semmit az állapotára hivatkozva. Úgy gondolom, hogy ez nagy felelőtlenség a tanárok részéről, mert ha nem figyelnek oda a problémás tanítványaikra, akár komolyabb sérülés is lehet a vége. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert én is autizmus spektrumzavarral élő vagyok. Sajnos az a baj, hogy az emberek hajlamosak az általánosításra, és azt hiszik, hogy mindegyik egytől egyig agresszív, ami természetesen nem igaz. Sajnos az előítéletek miatt a szülővárosomban nem tudtam átlagos munkahelyen elhelyezkedni. Pedig, ha lehet kerülöm a konfliktusokat, mindig jól tanultam, diákként is dolgoztam, soha nem szóltam be gátlástalanul senkinek, soha nem loptam meg senkit, nem blicceltem a tömegközlekedési eszközökön. és mindenkinek segítek ott, ahol tudok. Volt olyan idén, hogy egy sráccal randizgattam, aztán bemutatott a szüleinek, és nem tudott engem elfogadni az állapotom miatt, mert azt hitte, hogy én is olyan vagyok, mint az autisták többsége. Aztán megszakadt köztünk a kapcsolat, mert úgy gondolom, hogy ha valaki az állapotom miatt elítél, annak elárulom, hogy én is félek azoktól a sérült emberektől, akik agresszívek. Akinek esetleg van hasonló sztorija és leírná nekem, nagyon megköszönném. Üdv.
2016. nov. 21. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Hm, az emberi agy egy nehéz dolog, ha csak azt elmesélném, hogy az általam kipróbált gyógyszerek milyen állapotokat hoztak létre nálam, nem lenne elég egy oldal.

És akkor tudatmódosító szerek hatása alatt elkövetett bűncselekményeket ugyanúgy büntetik, mint aki ép elmével követett el bármit. Ezt sosem értettem.

Aztán lehet, az én agyammal is van némi gond, nem vagyok pszichiáter.

Gondolom a nevelésnek több köze lehet azért, ki milyen emberré válik, egy szadista állatkínzó simán lehet ép elmével valaki, defektes vidéki környezetben.

Illetve lehetnek olyan emberek is, akik a legbékésebb emberekből előhozzák az állatot.

Főleg ma még nehéz megítélni bárkit is, az orvostudomány még sehol sem tart itthon legalábbis.

Egy endokrinológusnál egy marha nagy kávéfőző a rendelőben, agyonhasználva...ez mindent elmondott nekem.

2016. nov. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az embereknek csak egy nagyon kis százaléka olyan, hogy minden ok nélkül spontán agresszívan viselkedik, és ezek javarészt nem is fogyatékosak, hanem inkább pszichopaták. A legtöbb fogyatékkal élőnél ezt a viselkedést a környezet váltja ki, pl. gúnyolódnak velük, nem fogadják el őket.
2016. dec. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!