Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 11 éves fiam, aki fogyatékkal...

11 éves fiam, aki fogyatékkal él /mozgáskoordinációs problémák és beszédhiba/ agressziv, Tudtok olyan iskolát /Fejér megyében élünk/ ahol van logopédus, gyógytornász és fel is veszik protekcíó nélkül és van kollégium?

Figyelt kérdés

Üti veri az édesanyját, tör zúz, ha nem kap pénzt, késsel támad. Én külföldön dolgozom. Velem aranyos, szófogadó, de ha haza megyek nem tudunk megélni.Kis faluban élünk,ahol már gondot okoz állandó devienciája,pedig aranyos értelmes srác,csak a "könyvtár" törzsközönsége olyanokat játszik vele,hogy ha felnyalod a kocsma kövét,kapsz egy kólát.

Anyu 45 kiló,már nem bír vele."mindenki büdös k...,anyu pénzért....,één vagyok a menő,ha meg mersz pofozni /soha nem tettük meg/ feljelentelek és mehetsz a börtönbe"

Már nem bírjuk!Pénzünk nincs máshol venni ingatlant,hogy ebből a környezetből kivegyük.

Négy évig járt olyan iskolába,ahol csak az emelt kvótát vették fel,de sem logopédus,sem gyógytornász nem volt.Idén megbukott,a mozgássérültek iskolájába nem vették fel és itt állunk július végén és nincs iskola....

Nem tudom mit tegyünk,egy biztos:soha nem engedjük el a kezét,de mi lesz Vele ha mi már nem leszünk?


2010. júl. 24. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú amit írsz.Konkrét iskolát nem tudok,de úgy tudom, mivel iskolaköteles, a jegyző köteles neki iskolát keresni/találni/ajánlani.

Későbbre pedig vannak jószolgálati otthonok-pl ahol élek,Dunaújvárosban is-,ahol ilyen emberek élnek.Szoktam találkozni velük az utcán, a gondozók nagyon kedvesek,sokszor mennek sétálni,strandolni,stb...

2010. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szocpedes vagyok, tehat ez az en területem. Egy ilyen gyereknek mindene a napirend es a fegyelem, ha ez nincs meg :S akkor alakulnak ki hasonlo helyzetek. A gyereknek es nektek is jobb lenne beadni öt egy benntlakasos suliba. Fel kell keresni a területileg illetekes csaladsegitö szolgalatot es a nevelesi tanacsadot. nekik kutya kötelessegük segiteni. A nevelesi tanacsadoban megmondjak milyen spec suli kene a csaladsegitöben pedig meg tudjak mondani hol van ilyen suli es hogy lehet bekerülni es segitenek is elintezni ,ha penzes akkor alapitvanyokhtol is szoktak segitseget kerni ehhez.

Remelem megoldodik a helyzet.

2010. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőszándékú kommenteket.

Ez egy ördögi kőr:A Jegyzőnk maximális jóindulattal áll a dologhoz.

Szakértőire küldték Ákost,ahol az lett az eredmény,hogy egy bizonyos iskolát javasoltak.Elmentünk,megvizsgálták,felmérték,javasolták a felvételt,majd egy másik Illetékes megírta,hogy helyhiány miatt nem vették fel.Iskola lenne,de nem bentlakásos és a napi benzinköltség cca.3000 ft lenne.

De még ez is minimális probléma ahhoz képest,hogy bármely pillanatban,/egy elborult pillanatában/ kárt tehet akár magában,akár testvéreiben,anyukájában.

Alapítványi iskola is jó lenne,hiszen amíg a kezemet emelni tudom,dolgozom és előteremtem a szükséges összeget,csak ne vesszen el a gyerekem,de nem találok.

Azért köszönöm mindenkinek...

2010. júl. 25. 09:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem bentlakásos, hanem bejárós, akkor is jár útiköltség térítés! Nézd meg az alábbiakat:



[link]

2010. júl. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, de ebben találod, ami téged érint: [link]
2010. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Remélem rendeződtek a dolgok!
2011. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!