Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy embernek meg lehetnek a...

Egy embernek meg lehetnek a képességei hogy meg tanuljon valamit amit azelött nem csinált?

Figyelt kérdés
Itt most szóba jön a reál és humán beállitottság is. Mondjuk egy humán beállitottságu megtanulhatja a reált tökéletesre? Emberi viszonylatban, egy olyan ember aki nem csinált még soha valamit, nincs éretségie, lehet mondjuk egyetemi szintü matematikus képessége? Meg tudja olyan szintre tanulni? Pozitiv könyvek, meg mondások kiemelik hogy bármit el érhet az ember.. Akarattal.. Viszont, az embernek vannak képességei határai, ami fölöt már nem fogad be.. Hogy van ez? Mitől függ?
2016. nov. 22. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

" egy humán beállitottságu megtanulhatja a reált tökéletesre?"


Persze, ha van ahhoz is erzeke. Az erdeklodesi terulet az csak egy dolog.


"aki nem csinált még soha valamit, nincs éretségie, lehet mondjuk egyetemi szintü matematikus képessége? Meg tudja olyan szintre tanulni?"


Nem valoszinu.


Minden embernek megvannak a maga korlatai. Egyaltalan nem igaz hogy barmit elerhet az ember. Hiaba akarok en operaenekes lenni ha se hangom se hallasom. Ezek veleszuletett kepessegek, amin nem tudsz valtoztatni.


Az persze igaz hogy a legtobb ember messze nem futja ki azt a palyat, amit a kepessegei lehetove tennenek szamara, mert lusta, nincs eleg szorgalma. De leteznek objektiv korlatok, amit senki sem tud atlepni.

2016. nov. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Humános végzettségem van, nem vagyok nagy reálos. Amíg kellett tanulni, eljártam különórára, úgy tudtam jelest kapni, de külön, sok-sok magyarázat nélkül nem. Szóval időráfordítás és tanulni akarás a hangsúlyosabb.

Épp mostanában tervezem, hogy újra előveszem a régi, gimnáziumi tananyagokat, mert hiányzik a reálos gondolkodás.

2016. nov. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az embernek vannak fizikai képességei, illetve korlátai. Én például fel tudok emelni egy teli szatyrot, meg tudok a busz után futni, de soha nem fogok 50 kilónál nehezebb tárgyat felemelni, vagy 10 másodpercet futni százon. A szellemi képességekkel is valahogy így van ez, átlagos adottságokkal bármit meg lehet tanulni, akár reál, akár humán tárgyakat, még egyetemi szinten is, de kiemelkedő teljesítményhez már kiemelkedő értelmi szint kell. A beállítottság meg nem függ össze a tanulási képességgel. Ha valaki humán beállítottságú, az azt jelenti, hogy neki a humán tárgyak könnyebben, szinte tanulás nélkül mennek, míg a reál tárgyakba kicsit több időt és energiát kell beletennie, de meg tudja tanulni.

Az, hogy valaki, akinek érettségije sincs, tudhatja-e egyetemi szinten a matematikát, elméletileg lehetséges, de a gyakorlatban kevés ilyennel találkozni. Csak a regényekben van ilyen szegény, árva zseni, akinek az élet nem tette lehetővé, hogy tanuljon.

2016. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én mérnök vagyok, értek ehhez-ahhoz. Ez ugyebár reál beállítottságot jelent, mégsem értek olyan szinten nagyon sok dologhoz, mint az egyetemi tanárom. Ennek két oka van: először is, ő zseni ( volt ). Volt valami stiklije, de zseni volt és jól tanított. Olyan példákat oldott meg 10 percek-fél óra alatt, amiken mi órákon át szenvedtünk. Ilyen szinten én soha nem leszek. Másodszor pedig az évek: én még fiatal vagyok, nagyon sok mindent megtanulhatok a mostaninál sokkal magasabb szinten. Ő már 60 körül volt akkor, amikor minket tanított.

Tehát egy bizonyos szintet bárki elérhet bármiből, én is értek pár dologhoz, ami humánnak számít, de mindenkinek van egy korlátja.

2016. nov. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én most pont erre a kérdésre jutottam, mert jelentkeztem egy olyan szakra ahol kell a matek tudás.. és nincs meg bennem, mert eddig az előtt nem csináltam rendszeresen, nagyon nehezen ment mindig is. Itt meg hogy telt az idő a szakban, jöttek a dolgozatok, egyes lett. akkor elgondolkoztam, és felfogadtam egy tanárt aki segitsen, megpróbálkoztam, reméltem a javitó dolgozatra legalább fel készülök olyan szinten hogy elég legyen.. Tanultam rá.. De a javitó dolgozat is rossz lett.. Igy végképp elgondolkozom, hogy mit csináljak, álljak rá jobban az egész dologra, ami rengeteg energiát időt igényel, vagy hagyjam e.. nem tudom hogy mennyire sikerülne olyan szinten ezt megtanúlnom hogy menjen, a 0-ról. Ugyanakkor érzek is egy olyan vágyat hogy milyen jó lenne tudni, ismerni ezt a szakot... Csak tényleg nem tudom képes lennék e rá..
2016. nov. 22. 16:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Én humánosként jöttem egy nagyon reálos szakra, és most kezd leesni, hogy hogyan is kell a matekot tanulni. Nekem ez vált be:

Először nézd át, hogy milyen szabályok vannak, amiket a feladatmegoldásban majd alkalmazni kell, írd ki, jegyezd meg, nézz hozzá megoldott feladatokat.

Aztán vedd elő a feladatsort és próbáld megoldani magadtól. Ha valamelyik nem megy, nézd meg a megoldásban és később újra térj vissza rá. Ezt csináld, míg simán meg nem tudod oldani.

Szerintem nem jó azt várni, hogy majd valaki elmagyarázza. Ha te nem szánod rá az időt és energiát, akkor nem fog menni.

Ja és nagyon fontos: sose a kettesre hajts, mert úgy biztosra veheted, hogy nem lesz meg.

2016. nov. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 monen ***** válasza:

"aki nem csinált még soha valamit, nincs éretségie, lehet mondjuk egyetemi szintü matematikus képessége? Meg tudja olyan szintre tanulni?"


Naná, de nem egészen értem, hogy mi az az "egyetemi szintű képesség"? Lehet, hogy valaki lejárja az egyetemet és bemagol mindent, ami kell, elég jó eredményeket ér el és alkalmazni is tudja a tanultakat, de jössz te, aki egy természetes matek zseni vagy (vagy olyan belső hallásod van, amilyenről a 100 tagú cigányzenekar tagjai csak álmodoznak, miközben napi 6 órákat gyakorolnak) és túlszárnyalod az egyetemet tanult természetes tehetség nélküli teljesítményét. Egyetemet a szellemileg visszamaradotton kívül bárki elvégezhet.

2017. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!