Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki azt mondja másnak hogy...

Aki azt mondja másnak hogy tanuljon hogy ne 150 ezerért kelljen, heti 5 napot dolgozni 3 műszakban, az hogyan képzeli el pályakezdőként az érvényesülést?

Figyelt kérdés

Ismerősöm így tett, kevésnek találta a pénzt csinált egy CNC gépkezelő szakmát, és pályakezdőként nem akarják alkalmazni most dolgozik egy helyen 95ezerért, előtte pedig 130at kapott betanított melóra.

Érdemes tanulni? Hogy aztán elvégzi a marha a suliját és még rosszabb helyzetbe kerül mint előtte, nincs garancia a jobbra.



2016. szept. 10. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

én a villanyszerelőit és gyógymasszőrit végeztem el. A legjobb ajánlat eddig bruttó 130e volt, és elvárták az önálló munkavégzést meg a nyelvismeretet..


multinál meg adnak betanított munkára 180e-et.

2016. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb esély van rá, mintha egy zsákutca melóba lennél szorulva, ahol előreláthatólag soha nem fog a fizetésed jelentősen nőni. A barátodnak elég egyszer elnyernie egy cég bizalmát, ha helytáll már tapasztalattal rendelkező CNC-s lesz és talál másik munkát, addig is megél ebből és keresgél mellette.
2016. szept. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdőként keres MOST ennyit, itt marad mondjuk 1 évig. Aztán utána már bőven többet fog keresni, ez ilyen.


Jól tette az ismerősöd, mert hosszútávon megéri a befektetés. Arról nem is beszélve, ha CNC-vel külföldre megy ki. Gyárba stb helye bármikor visszamehet, ahová nem kell semmilyen papír, ha akar, de valószínűleg nem lesz rá szükség.

2016. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos eleinte én is ezzel a problémával szembesültem.

Gimi után 2 hónapot dolgoztam soron bruttó 160-ért. Jött az egyetem, befejeztem, pályakezdő mérnökként kaptam 140-et.

De itt jön a különbség: míg az ismerősöm 4 év elteltével ( együtt dolgoztunk azon a munkahelyen, csak ő nem tanult tovább és ott maradt ) ugyanannyit keresett, én egy év után 160-at kaptam, majd 2 év tapasztalattal már felvettek egy másik helyre 200 ezerért. Azóta pedig már 250-et keresek ( bruttó ). Az ismerősöm mivel jól dolgozott, előléptették: 180-ért dolgozik, de immár nem soron.

A különbség hogy én mindezt 5 év alatt értem el, ő pedig 9 év alatt.

Szóval igen, érdemes tovább tanulni ( egyébként volt osztálytársam olajmérnöknek tanult és felvették egy vegyi üzembe Miskolc mellett 300 ezerért kezdőként. Nos igen, hiány volt belőle, mázlija volt, gépészmérnökből meg több van. Viszont ő sokkal kevesebb helyre alkalmas olajmérnökként, mint én gépészmérnökként. Ezt is számításba kell venni ).

2016. szept. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
ja, csak nem lehet mindenkiből mérnök.
2016. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A CNC gépkezelő OKJ-s képzésben is van, de még szakképző iskolában sem jár érte diploma.


Attól még, hogy nem lehet mindenkiből mérnök ez nem ok arra hogy elfogadd hogy soha nem tudsz félretenni és hogy hónapról-hónapra élsz. Nehéz, hatalmas kihívás, de meg van a jutalma.

2016. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Én úgy képzelem el, hogy már suli alatt tudatosan kell készülni, jól kell csinálni az adott szakmát és gyakorlatot kell szerezni ahol csak lehet.


CNC-nél az a baj, hogy a 90%-uk odamegy "na ezzel 300-at keresek" hozzáállással, szarnak a tanulásra, épp csak végigcsinálják, aztán nem lesz melójuk.


Testvérem szintén CNC-s, már tanulmányai alatt országos versenyen vett részt, amit nagy cégek támogattak, a nyeremény is ingyen tanfolyam volt, azok már elég jó referenciák.


Na meg nem kell azonnal feladni, első munkája minimálbéres volt, ki se fizették, eljött. Most multinál dolgozik CNC-sként, havi 200-250 ezret kap érte.

2016. szept. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4

a mi cégünknél a kezdő mérnöki bér minőségügyi mérnöknek 350 ezer, a gépészekét nem ismerem, de erős a gyanúm, hogy ennél valamivel több

emellett a összes gyakornokot próbáljuk megtartani



jelenleg kb 8 nyitott mérnöki pozíciónk van, épül az új csarnok, ott is lesz egy-másfél éven belül még vagy 15 mérnöki pozíció


a megye északi részén (Fejér) és a környező megyékben (Komárom, Veszprém, Győr) mérnökhiány van, de Kecskemét környékén is és több vidéki településen is

2016. szept. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Érdemes tanulni?"

Igen.

Egyrészt: a megszerzett tudás/képesség örökre a tiéd.

Másrészt: így megnyílik a lehetőség olyan munkát végezni, ami jobban tetszik, még akkor is, ha esetleg nem fizet olyan jól. Egy felnőtt ember életének negyedét munkával tölti, és egyáltalán nem mindegy, hogy azt szereti vagy utálja.

Harmadrészt: nem csak a kezdő fizut kell nézni. A betanított munkából nincs túl sok lehetőség előrelépni. Lehet, hogy most kevesebbet keres, de nézzük meg, hol fog állni 10-15-20 év múlva!

+1: Attól, hogy elvégzel valamit, még senki nem kötelez, hogy annak megfelelően helyezkedj el.

2016. szept. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!