Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért nem tudnak fejet...

Sokan miért nem tudnak fejet hajtani az előtt aki egyértelműen jobb nála az adott dologban?

Figyelt kérdés
Tehát miért akar olyannal szembeszállni aki sokkal jobb az adott dologban vagy témában,mint ő? Egofényezés? Vagy önértékelési zavar? Vagy valami más miatt?
2016. nov. 23. 07:23
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Hacsak nem valami örök vesztes alkat, vagy pszichológus, senki se fog fejet hajtani ilyen formában a másik előtt.

Amúgy ki dönti el önmagáról, hogy ő sokkal jobb?

Nyilván egy egoista, öntelt ember...

2016. nov. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mondok egy nagyon egyszerű példát,mondjuk a ki az erősebb tipúsú összezörrenésre: Van egy nehézsúlyú bokszoló meg egy 60 kilós irodai munkás. Az irodai munkásnak az esélyei egyenlőek a nullával. Csakhogy ő ezzel nincs tisztába és nekiáll "ágaskodni" a nehézsúlyú bokszolónak hogy márpedig ő simán megverné. (bármint hogy az irdoai munkás kiütné a bokszolót :D)

Vagy egy másik példa: Van egy informatikus meg egy gyári munkás. A gyári munkás elhiszi hogy ő jobb a programozásban mint a programozó informatikus,vagy legalábbis ezt érezteti.

2016. nov. 23. 07:59
 3/6 Berserker88 ***** válasza:
Óóó, mennyi ilyen munkatársam volt. :D
2016. nov. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egofényezés és az önértékelési zavar mellett az irigység miatt. Tudja, hogy az illető többet ért el, mint ő, de ez olyan szinten zavarja, hogy megpróbálja elhitetni saját magával, hogy igenis ő a jobb :D
2016. nov. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Ismerek ilyen embereket, akik a legprofibb szakembernél és a legnagyobb kutatásnál is jobban értenek valamihez! :D De a saját bőrömön is elég gyakran tapasztalom a dolgot. Nem tartom magam különösebben okosnak, de bizonyos dolgokban otthon vagyok. Ha egy dologban otthon vagyok és valamire azt mondom, hogy biztos, akkor az tényleg biztos. A többség általában mégsem hiszi el vagy ért egyet. Még akkor sem, ha sorban a 10. dolog alakul úgy, hogy nekem van igazam és az illetőnek nincs. Ilyenkor mondják, hogy mázlim volt... :D

Nem tudom, hogy ez miért van. Szerintem bele sem gondolnak teljesen a helyzetbe. Ha mondjuk a vagyonuk fele lenen a tét, mindjárt komolyabban hallgatnának más emberekre is. Gondolom, így érdektelen nekik az egész. Mondanak valamit és tám, ha nem úgy van, nem történt semmi.

2016. nov. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. nov. 24. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!