Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak le erről?

Hogyan szokjak le erről?

Figyelt kérdés
Ha valakivel beszélgetek és nincs igaza addig győzködöm még igazam nem lesz.Mindig az igazam próbálom bizonygatni.Hogyan változzak?

2016. nov. 25. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne legyél nárciszzikus, vagy önző. Hallgasd meg a beszédpartnert.
2016. nov. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megszoktam hallgatni,de utána is már kényszeresen hajkurászom az igazam,ez már nekem is rossz,ilyenkor belül rosszul érzem magam.
2016. nov. 25. 11:38
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy megfelelési kényszerem is van.
2016. nov. 25. 11:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól nem leszel több, ha igazad van.

Másrészt az "igazság" szubjektív. A te igazságod, másra vagy más szemszögéből nézve nem biztos, hogy ugyanúgy igaz. Ha másra erőlteted a sajátod, pont az igazságtartalom veszhet el.

2016. nov. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyorsan.
2016. nov. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ilyen vagyok. Általában igyekszem jól érvelni. Én is meghallgatom a beszéd partnerem, de csak akkor vagyok olyan amit te fent leírtál amikor biztosra veszem, hogy az érveim jobbak és helytállóbbak. Feleslegesen nem erőltetem másra az igazam, legalábbis sok esetben igyekszem nem azt tenni. Próbálj meg erre figyelni!
2016. nov. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Talàlj ki magadnak elfoglaltsàgot próbàlj meg a sajàt életedre kobcentràlni mindenkit ugy sem tudsz meggyőzni meg megfelelni ezzel csak az energiàdat pazarlod és az idődet !
2016. nov. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mármint másik szemébe is igazad leszc igaz? Mert ha nincs igaza, akkor neked már az van, további beszélgetés nélkül is.

Nos ezzel nincs bak ha beszélgető partnereidnek van annyi felfogókészségük, megértsék és elfogadják valóságot.

Ha viszont nincs, akkor ezt tudva értsd meg, nincs esélx véleményük megváltoztatására, így értelmetlen energiát pazarolni rá.

Minden változáshoz gondolkodás kell. Írj ha kell segítség.

2016. nov. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!