Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki nem szeret/utál...

Ha valaki nem szeret/utál valakit akkor miért mondja mindeki azt rá hogy irigy?

Figyelt kérdés

Nemrégiben összefutottam egy ismerősömmel aki tudni illik Justin Bieber rajongó. Én ezt nem tudtam és szót ejtettem a fent említett celeb legújabb botrányáról (elvileg megütötte az egyik rajongóját). És ő elkezdte hogy "az az ember rátámadt és bántani akarta Justin jól tette hogy védekezett". És megkérdeztem tőle hogy honnan tudja ezt ilyen jól? Hisz ott sem volt. Erre a válasza az volt hogy "Justin soha de soha nem tenne ilyet. Ő tiszeli a rajongóit." Mondtam neki hogy azért lehet hogy az én variációm a valós hisz honnan tudjuk igaz-e amit a nem ír... erre a barátom reakciója egy igen lekezelő "te is csak divatból utálod és valójában irigy vagy rá" volt.

Egyébként én személy szerint utálom az ilyen nyálas popkisfiukat hisz rocker vagyok de ezt a barátom jól tudta.

Itt is láttam egy csomószor hogyha valaki elmodta a véleményét (ráadásul egy kellemes hangvételű levélben, nem is sértően és még érveket is mondott) akkor őt eltitulálták irigynek.

Miért lenne irigy rá az ember ha nem szert egy illetőt?

Köszönöm ha elolvastad és ha válaszolsz! Elnézést hogy hosszúra sikeredett és az esetleges helyesírási hibákért is!



2016. nov. 25. 21:29
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és ez lemaradt:

Mindketten a 14. életévünket töltöttük be nemrég.

2016. nov. 25. 21:31
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Ez a 'csak azért mondod ezt, mert irigy vagy' dolgot pusztán azért találták ki a korlátozott elméjűek, mert nem tudnak mivel érvelni az álláspontjuk mellett, az 'irigy vagy' dumára meg nem tudsz szólni semmit, mert onnantól kezdve tökmindegy mit mondasz, csak még irigyebbnek fogsz tűnni.
2016. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

nem a szó szerinti értelmezés itt a lényeg,hanem a vita dinamikája.

a vége pedig az,hogy ő előjött egy légből kapott állítással,amire te nem tudtál mit mondani,tehát végülis az ő érve győzött.

a jó lezárás az lehetett volna hogy te zársz ezzel

-nem,én csak téged utállak amikor így viselkedsz.-

ezzel válaszoltál,tiéd a végszó,kivédted a támadást,megnyerted a vitát.

2016. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van alapja ennek az "irigy vagy rá, azért utálod" visszaszólásnak, mert sok olyan típusú ember van aki tényleg ezt csinálja, pl.: megutálja az "új csajt", mert szebb, okosabb, jobb a stílusa, ilyenkor ez irigységből történik. A te esetedben viszont nem lehetséges, hogy irigy legyél, nem ismeritek Justin Biebert, a pénze az egyetlen amiért érdemes lenne cserélni vele... Nem tudott mit visszavágni, próbáld meg, hogy nem azt mondod, hogy utálod, hanem, hogy neked nem annyira tetszik ez a típusú zene és előadó, akkor nem lehet annyira mérges.
2016. nov. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Buta emberek buta érve, amikor már semmi jobb érvvel nem tudnak előrukkolni.
2016. nov. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek van alapja.


Tényleg nagyon sokat vannak,akik utálják Bibert, de annyi az értelmi színvonaluk,hogy b**zi meg fúj. Hát ez se érv. Aki azért utálja, mert hogy néz ki, az épp annyira értelme,s mint aki azért szereti. És igen, létezik a jelenség, hogy valaki irigy egy másik ember sikerére, ezért lehúzza. Pl. ha egy nő sikeres, sokan jönnek ezzel, hogy biztos lefeküdt valakivel, és azért az. És ezt sokszor másik nők (is) mondják. Szóval igen, létezik, sokan irigységből utálkoznak, még akkor is, ha ezt maguk sem tudják. Vagy például valaki életformáját kritizálják, de épp azért zavarja őket valaki szabados életvitele, mert ők ezt nem tehetik meg.


Ugyanakkor természetesen nem mindenki azért utál valakit,mert irigy. Mondjuk aki komolyan utál valakit, mármint egy hírességet, annak sincs élete szerintem, de tény és való, hogy számtalan indok miatt lehet valakit utálni. És egyáltalán nem akar mindenki híres lenni például, énekelni se akar mindenki.

2018. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék: szóval igen, az hogy irigyek vagyunk, az egy nagyon könnyen bedobható "érv", amikor egy JB-rajongó vissza akar vágni. De a védelmükben el kell mondani, hogy a JB-ellenesek nagy része nem tud olyan értelmesen írni, mint te, és aki annyival indokolja,hogy utálja, hogy b**zi meg fúj, az nem tudom, miért vár értelmes választ és érvet, és hát végül is tekintve, hogy ő maga se volt képes egy összetett mondatot összerakni, jogos, hogy a JB-fanok nem tudnak mire gondolni, mint irigységre. Mert egyesek tényleg negatív IQ-ban vannak, ha érvelni kellene. Ettől még én sem szeretem JB-t, és nem vagyok irigy rá.
2018. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!