Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy valaki...

Lehetséges, hogy valaki sikeresnek mondhatja magát az életben, de mégsem boldog?

Figyelt kérdés
2016. nov. 26. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
lehetséges
2016. nov. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat,még azt elfelejtettem hozzáírni,hogyha igen a válasz,akkor miért?
2016. nov. 26. 12:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen. Ha azt jelenti a siker, hogy sok mindent elért az üzleti életben, v. az anyagiak megszerzésében, attól még érezheti magát egyedül, boldogtalannak. Vagy éppen ennek ellenére elégedetlennek...

Van rá jó néhány példa. Sőt olyan is van, aki alkoholistává válik idővel. Azt semmiképp nem mondanám boldognak.

2016. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hogyan definiáljuk a sikert.
2016. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

lehet hogy valaki sikeres mert szerinte jó fizetése és biztos munkája van, de a boldogság nem a pénzen múlik.


Én kevesebbet keresek mint a munkatársaim, mégis boldogabban megyek be a melóhelyre mint ők. Mert jó pár sz@r helyet megjártam, dolgoztam nagy felelősséggel sok pénzért, rá is ment az egészségem. Most viszont megnyugtat a tudat hogy kis pénzért keveset is dolgozom.

2016. nov. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszi a válaszokat!
2016. nov. 26. 14:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, miért ne lehetne.

Az is lehet, hogy csak az élete egy területén sikeres, a többiben sikertelen.

Vagy csak látszólag sikeres. Pl. van egy jól fizető munkája meg saját háza, autója, családja, stb. De a munkája mondjuk nagyon stresszes, vagy nem becsülik meg rendesen, vagy bizonytalan és bármikor kirúghatják. Vagy a házastársa ki nem állhatja, bántja, vagy csak nem szereti már. Vagy a gyerekei nem foglalkoznak vele, felé sem néznek. És így tovább. Szóval attól még hogy valakinek látszólag "mindene megvan", nem biztos, hogy az a minden jó is.

2016. nov. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, azt dolgozok, amit szeretek, ez az életem, a barátaimat gyerekkorom óta ismerem, olyanok, mint a testvéreim. Van egy jó kocsim, lakásom, nem szűkölködök. Viszont a volt barátnőm, akit mindenkinél jobban szeretek, csak barátként tekint már rám és ez felemészt. Anyám pár hónappal ezelőtt kitagadott, miután én annak ellenére is támogattam, hogy tönkretette a gyerekkoromat. Apám meg már születésem előtt elhagyott. Szóval úgy gondolom sikeres vagyok, de a magánéletem maga a katasztrófa. Ezért is temetkezem a munkába.
2016. nov. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!