Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A felszolgálók, pincérek,...

A felszolgálók, pincérek, pultosok többsége miért olyan bunkó Magyarországon?

Figyelt kérdés
Semmi mosoly, még én érzem sz*rul magam, hogy rendelni mertem... És ezt nem csak én mondom sajnos, lassan általánossá válik.
2016. okt. 15. 16:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nincsenek megbecsülve, sok a munka, kevés a fizetésük...ezek mind olyan tényezők ami miatt akaratlanul rosszul érzik magukat, és mindenre kivetül. De ezzel nem csak azok vannak így akiket felsoroltál...általános dolog manapság más szakmákban is.
2016. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%

Nem csak ők, de az eladók és bolti dolgozók is azok.

Ha ennyire nagy teher embereket kiszolgálni/ emberekkel foglalkozni, akkor menjen el a gyárba gürizni, aztán ott játssza az elkeseredett tuskót!

2016. okt. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ha ennyire utálja, akkor miért nem tanult mondjuk egy jobb szakmát, akár egyetemen/főiskolán?
2016. okt. 15. 16:27
 4/17 anonim ***** válasza:
27%

#3


Teljesen jogos a kérdésed...

Ja és most jut eszembe, hogy szerintem a legbunkóbbak a kórházi dolgozók. Az orvosok nem azért lettek orvosok, hogy embereket gyógyítsanak, hanem, hogy karriert csináljanak, istent játszanak, státuszszimbólumokká váljanak. Az ápolók meg azért, mert a műszaki dolgokhoz hülyék, és így csak az egészségügyis középsuliba mehettek, ha nem akartak szakmunkások lenni.

2016. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha mindenkinek diplomája lenne, nem tudom ki állna a boltban 70ezer-ért. Lehet éhen halnál. Örülj neki, hogy van még ott valaki egyáltalán.
2016. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És ki tehet arról hogy ott áll ennyi pénzért? Kizárólag ő maga, mert amikor kellett volna, b..szott tanulni. Jobb lenne ha nem is állna ott senki, ilyen savanyú pofával csak rontja az üzletet. Egy automata, vagy önkiszolgáló pénztár sokkal jobb lenne, és ez így is lesz a jövőben.
2016. okt. 15. 17:00
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj gyerekek, hogy látszik rajtatok, hogy max főiskolára jártok és nem sokat tudtok a világról :) Tudom a főiskolán nem osztanak észt, majd később talán megtanultok valamit a világ működéséről :)


Képzeljétek el, hogy 30 évvel ezelőtt, nem igen volt divat főiskolára járni. Nem mindenkinek voltak olyan gazdag szülei, hogy a gyereküket főiskolára járassák. Sőt, a többség nem is járt főiskolára. Tudom, hogy ezt nehéz elképzelni, mert nektek az összes haverotok főiskolára jár, az informatikus könyvtáros szakra meg a bölcsészre és hát mindenki okos.


Most ne menjünk bele a közgazdaságtani dolgokba, mert az magas lenne nektek. Maradjunk annyinál, hogy ha mindenki diplomás lenne és senki se dolgozna kevés pénzért, akkor 20 évvel ezelőtt, amikor még nem igen volt esély önkiszolgáló pénztárra meg okosautóra, akkor mindenki szépen éhenhalt volna, mert senki se ment volna be a boltba dolgozni.


Persze 20 év múlva lehet tényleg megvalósul ez az álom, hogy nem lesznek a boltban dolgozók se, de addig amíg nincs így, muszáj lesztek kibírni a dolgot. Egyébként meg hülyék vagytok, vásároljatok online és akkor el se kell menni a boltba. Nem tudom mit bénáztok.


A hazudásról, meg ne magadból indulj ki, én nem szoktam hazudni, még egy névtelen fórumon se :) Inkább tájékozódj, a világról.


Egyébként nem mondom, hogy jó ez így, de ezen nem mi fogunk változtatni és nem is azok akiknek ilyen munkát kell végezniük.


Amúgy programozó vagyok, én nem keresek szarul, de nem vagyok annyira csőlátó, hogy ne fognám fel, a világ nem szerencsés emberekből áll. De majd egyszer ti is felnőttök :)

2016. okt. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
3 éve végeztem az SZTE vegyész szakán, bocsi ;)
2016. okt. 15. 17:30
 9/17 anonim ***** válasza:
Azért azt elárulhatnád, honnan vetted a 70 ezret.
2016. okt. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy végeztél az iskolával, de a gondolkodásod kb főiskolás szinten áll :) Javasolt beszélgetni olyan emberekkel is, akik nem vegyészek :)


10-es: Szociálisan érzékeny éppen nem vagyok, leszarom az embereket. Csak ne hangoztassunk hülyeségeket. Hiába álmodjuk azt, hogy mindenki együtt lesz diplomás gazdag multimilliárdos, nem lesz ilyen a világ. A világ soha se szólt az egyenlőségről. Mondhatnád azt is, hogy a hülye etiópok, ha tanultak volna az egyetemen, akkor most nem éheznének. Ja a világ biztos így működik :D


Oké, lehet ma már nem keresnek 70-et, hanem nettó 80 valamennyit kapnak, hát az se sok :) Honnan vettem? hát mondjuk vannak olyan emberek akikkel beszéltem és ezt mondták, de tuti hazudtak :) Igaz ti nem álltok szóba olyanokkal, akik ilyen alantas munkát végeznek és hülyék voltak főiskolára is menni. Csak a tv-ből hallottatok ilyen dolgokról :) Na az pont nem jó információforrás.


Egyébként van olyan felszolgáló ismerőm, aki elég jól keres. Szóval nem lehet mindenki csóró se, aki ilyen munkát végez, bár a boltosok általában a legkevesebbet keresik.


Nem mindenki egyforma és nem mindenki keres egyformán, a világ ilyen.

2016. okt. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!